1 diena

Skrydis: Vilnius – Baku. Nakvynė viešbutyje Baku. | ~30 km.

2 diena

Pusryčiai. ~10 val. išvykstate į Šekio miestą, įsikūrusį šalia Kaukazo kalnų. Miestas pakeitė daugybę valdovų – armėnų kunigaikščius, kahetiečių carus, iraniečių šachus. Pakeliui sustojate Šemacho mieste ir lankote *Džumos mečetę, vieną seniausių mečečių Kaukaze. Pietūs. Pasigrožite karavansarajumi, kuriame kadaise sustodavo pailsėti Šilko keliu ėję karavanai. Atvykus į Šekį, ekskursija po miestą: iki šių dienų mieste puikiai išlikę viduramžių statiniai: pirtys, mečetės, gyvenamieji namai. Pasivaikštote po miestą senovinėmis gatvelėmis ir grožitės pastatų unikalumu ir aplankote rytietiškų saldumynų kepyklėlę. ~19 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Šekio apylinkėse. | ~380 km.

3 diena

Pusryčiai. ~9 val. ekskursiją tęsiate į šachų *rūmus, pastatytus 1797 m. chano Muhamedo Hasano. Grožitės nuostabiomis freskomis ir vitražais. Išvykstate į Kabalos miestą. Tai viena iš gražiausių Azerbaidžano vietų su turtingą senovės istorija. Kadaise, prieš 600 metų Kabalos miestas buvo Kaukazo Albanijos sostinė. Iki šiol yra likę senovės miesto *griuvėsiai ir pagrindiniai Kaukazo Albanijos vartai. Aplankote dabartinę Kabalą bei senąją Gabalą, esančią 15 km nuo dabartinio miesto. Čia yra išlikę didingos tvirtovės bokštų liekanos. Pietūs. Siūlome vietinio vyno degustaciją, kur susipažinsite su šalies vyndarystės tradicijomis (už papildomą mokestį). Kelionę tęsiate prie Yeddi Gozel krioklio, kurį apdainavo Nizami Ganjavi, garsus Azerbaidžano poetas ir vaizdingo Nogur ežero. ~18 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kabalos apylinkėse. | ~100 km.

4 diena

Pusryčiai. ~9 val. išvykstate Baku link. Pietūs. Aplankote *kilimų muziejų. Šalyje kilimų audimas vis dar labai populiari meno rūšis. Užsukate į vietinį turgų, kur akys raibsta nuo džiovintų vaisių, riešutų ir saldumynų gausybės. Vykstate į „Mažąją Veneciją“ *paplaukioti gondolomis kanalais ir pasigrožėti vaizdais. Aplankote modernios architektūros šedevrą – Heydar Aliyev *centrą, užsukate į Upland parką, iš kurio atsiveria gražiausia panorama į miestą ir Baku įlanką. Šis parkas įsikūręs šalia garsiųjų liepsnojančių bokštų. Ekskursiją tęsiate į Baku bulvarą, nusidriekusį palei Kaspijos jūros pakrantę. Laisvas laikas. ~19 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Baku. | ~260 km.

5 diena

Pusryčiai. ~10 val. tęsiate ekskursiją po Baku miestą, kuris neretai vadinamas „Kaukazo Dubajumi“. Čia esti ir senamiestis, ir nesuskaičiuojama galybė dangoraižių. Ekskursijos metu aplankote *Bibi-Heybat mečetę – vietinių vadinamą Fatimos mečete. Būtent taip savo vizito metu 1840 m. Aleksandras Diuma apibūdino šią šventovę. 1994 m., kai Azerbaidžanas atgavo nepriklausomybę, tuometis prezidentas Heidaras Alijevas įsakė statyti naują Bibi-Heybat mečetės pastatą toje pačioje vietoje, kur jis buvo sunaikintas bolševikų. Moderni atkurta mečetė yra klasikinis Širvano architektūros mokyklos pavyzdys: trys kupolai, turintys senosios mečetės formą, ir du minaretai. Kupolus puošia žalios ir turkio spalvos veidrodėliai, kurių kraštai išrašyti paauksuotomis frazėmis iš Korano. Šiandien tai dvasinis regiono musulmonų centras ir vienas didžiausių islamo architektūros paminklų Azerbaidžane. Pietūs. Ekskursiją tęsiate į *Širvanšachų rūmus. Tai – architektūros paminklas Azerbaidžano sostinės Baku senamiestyje. Kompleksą sudaro patys rūmai, divanchanas, požeminė kapavietė, šacho mečetė su minaretu, Sejido Jahja Bakuvio mauzoliejus, Murado vartai, tvenkinys ir pirčių liekanos. 2000 m. Širvanšachų rūmų kompleksas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šalia rūmų įvairiausiomis istorijomis apipintas *Mergelės bokštas, kuris yra ir Azerbaidžano simbolis, pavaizduotas ant šalies banknotų bei oficialių blankų. Nuo jo viršaus matomi senamiesčio stogai ir Baku miesto apylinkės. ~18 val. grįžtate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Baku. | ~40 km.

6 diena

Pusryčiai. ~10 val. išvykstate į Abšerono pusiasalį, išsikišusį į Kaspijos jūrą (apie 30 km nuo Baku). Lankote *Atešgaho šventyklą. Tai galimybė prisiliesti prie daugiakultūrinės šalies istorijos. Šią šventą kulto vietą skirtingais laikotarpiais garbino tiek Zaratustros pasekėjai, tiek induistai, tiek sikai. Persiškas žodis „Ataš“ reiškia ugnį, taigi ši vieta dar vadinama Ugnies šventykla. Ši buvusi okultinių apeigų šventykla įkurta vietoje, kurioje dega natūrali gamtinė ugnis. Manoma, kad dar gilioje senovėje natūralios ugnies jėgos suteikė šaliai „Ugnies žemės“ arba Azerbaidžano vardą. Taip šioje vietoje XVIII a. buvo įkurtas vienuolynas. Celėse, kuriose kažkada apsistodavo iš viso pasaulio atvykę maldininkai, šiandieną įkurtas muziejus, kuriame saugoma daug unikalių eksponatų, menančių tolimą ir paslaptingą šalies istoriją. Pietūs. Važiuojate į vieną labiausiai lankomų vietų – liepsnojančius kalnus (az. Yanar Dag). Kalno šlaitas nuolat dega dėl po žeme esančių gamtinių dujų sąlyčio su oru. Liepsnos liežuviai siekia 10-ties metrų plotį ir daugiau. ~16 val. sugrįžtate į viešbutį. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Baku. | ~60 km.

7 diena

Pusryčiai. ~10 val. vykstate į *Gobustano nacionalinį parką, garsėjantį priešistoriniais raižiniais ant uolų. Gobustanas – tai istorinis-architektūrinis draustinis po atviru dangumi, kuriame galima pamatyti neolito laikotarpio raižinius ant olų. Piešiniai buvo atrasti 1930 metais, o netrukus po to sekė ir nacionalinio parko įkūrimas. Šioje vietoje aptinkama net 6 tūkst. piešinių ant olų, kuriems daugiau nei 12 tūkst. metų. Piešiniai atspindi akmens amžiaus žmonių gyvenimo būdą, jų kasdienybę, kaip antai medžioklė, poilsis, šokiai. Pietūs. Gobustano regionas įdomus ne tik dėl priešistorinių piešinių, bet ir dėl netoliese juodais purvais besispjaudančių vulkanų. Azerbaidžanas užima pirmą vietą pasaulyje pagal purvo vulkanų kiekį. Šalyje jų skaičiuojama apie 350. Keliaujate prie šio įdomaus ir mįslingo gamtos reiškinio. Mokslininkai šią vietą lygina su Marsu, nes žemės paviršius čia labai panašus į esantį Marso planetoje. Manoma, kad šis iš vulkanų besiveržiantis purvas turi gydomųjų savybių ir dėl vertingų mikroelementų plačiai naudojamas medicinoje. ~19 val. sugrįžtate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Baku. | ~160 km.

8 diena

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstate į Baku oro uostą. Skrydis: Baku – Vilnius. | ~30 km.

Kelionės datos ir kaina:

2020 10 21- 10 28 1061,65
2021 03 15 -03 22 1061,65

Norėdami užsakyti, spauskite čia UŽSAKYTI

Į kainą įskaičiuota

 • Skrydis | Vilnius – Baku – Vilnius, rankinis ir registruotas orlaivio bagažas1
 • 7 nakvynės | 3-4* viešbučiuose ar svečių namuose
 • Maitinimas | 7 pusryčiai (švediškas stalas) ir 6 vakarienės (trijų patiekalų)
 • Ekskursinė programa
 • Lietuviškai kalbantis kelionės vadovas | vyksta su grupe iš Lietuvos, angliškai/rusiškai kalbantis vietinis gidas
  1Pagal aviakompanijos taisykles, teiraukitės likus 4 savaitėms iki kelionės

Į kaina neįskaičiuota

 • Mokami objektai | turistas moka pats apie 60 € už visus * pažymėtus objektus
 • Azerbaidžano viza | gaunama internetu – apie 30 €
 • Rekomenduojami arbatpinigiai | vairuotojui ir vietiniam gidui mokami kelionės pabaigoje – apie 20 €
 • Papildomos išlaidos | draudimas, arbatpinigiai, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, pietūs, programoje nepaminėta vakarienė, gėrimai vakarienių metu, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninës ir kitos nepaminėtos išlaidos