Poilsis Bulgarijoje

Karšta naujiena | 0 comments

Bulgariją dažnas pavadina atostogų rojumi. Ir ne veltui! Ši šalis tokia įvairiapusiškai turtinga ir spalvinga, jog ne vienam ji primena paslaptingą pasakų šalį. Kiekvienas kelionės momentas ilgam išliks atmintyje, nes čia ne tik pažinsite unikalią Balkanų pusiasalio šalies istoriją, bet ir mėgausitės vienais iš plačiausių paplūdimių Europoje. Taip pat palepinsite savo kūną ir sielą geriausiuose mineralinių vandenų baseinuose. Kelionėje po Bulgariją išvysite nepakartojamo grožio gamtą. Taip pat susipažinsite su išskirtine šalies kultūra, nuo laukinių, miškingų kalnų, nutolusių kaimelių ir vienuolynų iki judrių šiuolaikiškų miestų bei Juodosios jūros kurortų. Visa tai užtikrina, kad poilsis Bulgarijoje – geriausia atostogų idėja!

Bulgarija gegužės 31 ir birželio 3, 4d/7 nakvynės

  • LUNA HOTEL 4 * pusryčiai vakarienė plius nuo 320 eur
  • HOLIDAY PARK 4 * viskas įskaičiuota nuo 325 eur
  • SHIPKA 4 * pusryčiai vakarienė nuo 327 eur
  • CHAIKA BEACH RESORT 4 * pusryčiai vakarienė nuo 337 eur
  • ELENA HOTEL 4 * viskas įskaičiuota nuo 347 eur
  • JOYA PARK COMPLEX 4 * viskas įskaičiuota nuo 365 eur
  • VICTORIA PALACE 5 * viskas įskaičiuota nuo 415 eur
  • KOTVA 4 * viskas įskaičiuota nuo 423 eur
  • PLANETA HOTEL & AQUAPARK 5 * viskas įskaičiuota nuo 488 eur

Ką veikti Bulgarijoje?

Nesebaras

Privalai pamatyti šį Juodosios jūros pusiasalyje įsikūrusį miestelį (rytinė Bulgarijos dalis). Čia galėsi nusikelti į senovę – prieš akis iškils antikiniai, viduramžių, renesanso pastatai. Miestas išties labai senas, taigi rekomenduoju pasivaikščioti po jį su gidu ir susipažinti su įspūdinga istorija. Nesebaras yra kruopščiai atrestauruotas ir atviras turistams, kurių sezono metu čia niekad netrūksta. Juk Nesebaro senamiestis ir netoliese esantys paplūdimiai yra tikrasis turistų rojus! Senamiestį juosia galinga gynybinė siena, kuri mena antikinius laikus ir ankstyvosios Bizantijos laikotarpį. Senamiesčio gatvelėse ir kiemuose įsikūrę nedideli jaukūs restoranai, kuriuose galima pasimėgauti puikia bulgarų virtuve. Tik turėk omenyje, kad Nesebare viskas žymiai brangiau nei kituose miesteliuose, o ir valiutą keisti labai neparanku.

Pirinio nacionalinis parkas

Milžiniškas parkas plyti pietvakarių Bulgarijoje, kur įsikūrę draustiniai. Vasarą į 1008-2914 m aukštyje įsikūrusį Pirino parką kylama pasigrožėti net 175 skaidraus vandens ežerėliais, iš kurių išteka upės, virstančios įspūdingais krintančio vandens kriokliais. Teritorijoje auga seniausias Bulgarijos medis – 1300 metų Baikušo pušis, kuri yra Bulgarijos valstybės bendraamžė.

Rilos vienuolynas

Rilos vienuolynas – švenčiausia Bulgarijos vieta, esantis Rilos kalnų fone, 1147 m aukštyje. Rilos vienuolyną įkūrė X a. Ivanas Rilskis, kuris net 12 metų gyveno atsiskyrėlio gyvenimą oloje, netoli būsimo vienuolyno. Ten jis melsdavosi ir susitikdavo su jį lankančiais piligrimais. Po mirties stačiatikių bažnyčia paskelbė jį šventuoju, o jo palaikai yra pagrindiniame vienuolyno pastate.

Kaliakros iškyšulys

Kaliakros iškyšulys – tai 2 km į Juodąją jūrą nutįsęs siauras žemės ruožas, iškilęs apie 70 m virš bangų. Jame miestus buvo įkūrę graikai ir romėnai, taigi iki šiol galima pasižvalgyti po išlikusius jų griuvėsius. Pasiimk su savimi žiūronus, nes iš iškyšulio galima pamatyti delfinų – nuostabus vaizdas! Kaliakros sritis yra yra gamtinis ir archeologinis draustinis, užimantis daugiau nei 68 hektarus.

Balčikas

Prieš 2500 metų ant uolų įkurtas Balčikas yra vienas gražiausių Bulgarijos pajūrio miestų, garsėjantis  mineralinio vandens šaltiniais. Balčikas yra vos už 40 km nuo Varnos miesto. Verta ten aplankyti botanikos sodą, kuriame driekiasi nuostabi kaktusų alėja, manoma, didžiausia ne tik Bulgarijoje, bet ir visuose Balkanuose. Taip pat etnografinį kompleksą Etyr – muziejų po atviru dangumi, kuriame išvysi ir susipažinsi su bulgarų tautos amatais.

Rožių slėnis

Šalia Kazanlyko miesto esantis Rožių slėnis (Rozova dolina) įsispraudęs tarp dviejų upių slėnių stebina turistus ir ne tik nesuskaičiuojama galybe žydinčių rožių. Juk rožė – vienas iš Bulgarijos simbolių, o Bulgarijos rožių aliejaus kokybei konkurencijos nėra, tad privalai atvežti buteliuką lauktuvių!