1 diena

Skrydis: Vilnius  – Delis.

2 diena

Pusryčiai. ~10 val. pradedate ekskursiją po Senąjį ir Naująjį Delį. XVII a. senasis Delis buvo apjuostas siena, kurios išlikęs tik fragmentas. Čia chaotiškai išsibarstę žemi pastatai, o siauros gatvelės visada pilnos žmonių. Atvykstate prie Senojo Delio širdimi laikomo mogolų imperatoriaus Shahjahan rezidencijos – Raudonojo Forto. Trumpas sustojimas fotografijoms prie įspūdingo statinio. Nuo Raudonojo Forto iki Jama Majid mečetės *rikšomis važiuojate siaurutėlėmis Chandini Chowk turgaus gatvelėmis. Daugybės spalvų, kvapų ir garsų maišalynė kiek baugina, tačiau ilgam išlieka atmintyje. Grožitės didžiausia Indijoje Jami Majid mečete, kurioje vienu metu gali melstis 25 000 maldininkų. Naujajame Delyje plačios gatvės jungia tris parkais atskirtus rajonus – prekybinį, gyvenamąjį ir vyriausybinį. Pamatote Indijos vartus, pastatytus I –ojo pasaulinio karo aukoms atminti. Aplankote Humajuno *mauzoliejus, pasigrožite Prezidento rūmais. Ekskursiją tęsiate į 70 m aukščio *Quatab minaretą. Grožitės įspūdinga Lotus šventykla, pastatyta iš balto marmuro. ~18 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Delyje. | ~50 km.

3 diena

Pusryčiai. ~7:30 išvykstate į Radžastano provincijos sostinę – Džaipurą (Jaipur). Pakeliui papietaujate. Aplankote išdidžiai ant kalvos iškilusį *Amber fortą, kurį pasiekiate *džipais. Tai XI a. forto ir rūmų, induistinės ir islamiškosios architektūros kompleksas. Toliau kelionę tęsiate į paskutiniąją mogolų imperijos sostinę Indijoje – Džaipurą, įkurtą didžiojo kario ir astronomo, maharadžos Jai Singh II. Aplankote miesto rūmus – tai ir *Maharadžų rezidencija, ir muziejus, kuriame eksponuojami reti rankraščiai, meno kūriniai, turtingas ginklų arsenalas. Pravažiuodami gėritės Džaipuro simboliu – Hawa Mahal (Vėjo rūmai), pastatytais iš vietoje kasamo kalkakmenio. Šviesiai plytinė namų fasadų spalva miestui suteikia rožinį atspalvį. Todėl Džaipuras dar vadinamas „rožiniu“ miestu. Rožinė spalva Indijoje reiškia svetingumą. Esant galimybei, aplankote kilimų audėjų, marmuro bei brangakmenių apdirbimo meistrų dirbtuves. Apžiūrite įspūdingą hinduizmo deivei Lakšmei skirtą šventyklą (Birla Mandir), kurią pastatė viena iš turtingiausių Indijos šeimų. ~19 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Džaipure. | ~280 km.

4 diena

Pusryčiai. ~8 val. išvykstate Agros link. Pakeliui aplankote *Čand Baori – neįprastai taisyklingos formos laiptinį šulinį. Jį sudaro 3500 laiptelių, kurie simetriškai išdėstyti palei sienas per 13 aukštų, kurių kiekviename yra siauros terasos. Vykstate į didingą dvasią išlaikiusį mogolų miestą *Fatehpur Sikri, unikalų musulmonų architektūros kūrinį, kurį suplanavo ir pastatė imperatorius Akbaras. Po pietų atvykstate į Agrą, paskutiniąją mogolų imperijos sostinę Indijoje. ~18 val. atvykstate į viešbutį. Siūlome pasižiūrėti ***spektaklį su indų šokiais, dainomis, spalvingomis dekoracijomis ir prabangiais kostiumais, kuriame parodoma Šacho Džachano ir jo žmonos Mumtaz Mahal meilės istorija bei Tadž Mahalo mauzoliejaus iškilimo istorija. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Agroje. | ~250 km

5 diena

Pusryčiai. ~7:30 aplankote įspūdingiausią, meilei skirtą *Tadž Mahalo kompleksą, kurį imperatorius Šachas Džachanas pastatė kaip mauzoliejų savo mylimai žmonai Mumtaz Mahal. Iš toli mauzoliejus atrodo baltas, tačiau iš tikrųjų jo balto marmuro sienos yra išpuoštos mozaikomis iš brangių ir pusbrangių akmenų. Komplekso statyba truko septyniolika metų, marmuras ir kiti brangieji akmenys buvo suvežti iš įvairiausių pasaulio šalių. Tadž Mahalo proporcijos yra tobulos. Garsiausią Indijoje architektūrinį ansamblį indų rašytojas R. Tagorė pavadino „ašara ant amžinybės veido“. Esant galimybei, pasisvečiuojate ir papietaujate vietos indų šeimoje, kur pabendrausite su vietiniais žmonėmis ir sužinosite daugiau apie spalvingas ir gražias indų tradicijas. Aplankote *Agra fortą, pasižymintį prabanga ir puikia architektūra. Didinga raudono smiltainio tvirtovė apjuosta 2,5 km ilgio siena. Šį statinių kompleksą pradėjo statyti mogolų imperatorius Akbaras Didysis, perkėlęs čia šalies sostinę iš Delio, o dabartinę išvaizdą jis įgijo tik valdant jo anūkui Šachui Džachanui. Vykstate į traukinių stotį ir tęsiate kelionę traukiniu į Varanasį. Čia pajusite vietinę autentiką – nenutylantis šurmulys ir kvapų įvairovė. Traukiniuose gyvenimas virte verda – indai traukiniuose valgo, miega bei dalinasi gyvenimo istorijomis. Nakvynė traukinyje. | ~600 km.

6 diena

Atvykstate į Varanasį, įsikūrusį prie garsiosios Gango upės. Upės pakrantės, kur visuomet pilna maldininkų, liudija apie gilias vienos seniausių ir svarbiausių pasaulio religijų tradicijas. Tai, ką pamatote ir pajuntate – tikrai ypatinga ir nepamirštama. Vykstate į viešbutį trumpam poilsiui. Vakare keliaujate prie Gango upės stebėti vakarinio Aarti ritualo (šventos ugnies ceremonijos). ~20 val. sugrįžtate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Varanasyje. | ~30 km.

7 diena 

Anksti ryte, ~5 val. laukia pribloškianti išvyka – plaukimas laivu Gango upe. Gango upė ir jos pakrantėse įsikūrusios šventyklos – švenčiausia induistų maldininkų vieta. Tūkstančiai jų kiekvieną dieną atvyksta į Varanasį, kad atliktų ritualinį apsiplovimą Gango vandenyse ir apvalytų nuodėmingas sielas. Sakoma, kad indai čia atkeliauja numirti, kad po mirties galėtų keliauti tiesiai į dangų. Sugrįžtate į viešbutį. Pusryčiai. Ekskursiją tęsiate ir lankote įžymiausias šventyklas: Anapurnos („Aprūpintojos maistu“) šventykla su nuostabia gryno aukso deivės Šakti statula; „Beždžionių“ šventykla, skirta deivei Durgai; Bharat Mata šventykla, kurioje yra didžiulis marmurinis reljefinis Indijos žemėlapis. Užsukate į Banaras Hindu universitetą. Vykstate į švenčiausią budistų vietovę Indijoje – *Sarnath. Tai švenčiausia budistų vieta, čia Buda pasakė savo pirmąjį pamokslą. Aplankote Sarnath šventyklą, *muziejų ir senojo miesto *griuvėsius. ~19 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Varanasyje. | ~50 km.

8 diena 

Pusryčiai. Laisvas laikas mieste. Vykstate į oro uostą. Skrydis: Varanasis – Delis. Atskridę į Delį, vykstate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė Delyje. | ~20 km.

9 diena 

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko, vykstate į oro uostą. Skrydis: Delis – Vilnius

Kelionės datos ir kaina

2021 10 20- 10 28 1444,15 eur

Į kainą įskaičiuota:

 • Skrydis | Vilnius – Delis – Vilnius, vietinis skrydis Varanasis – Delis, rankinis ir registruotas orlaivio bagažas1
 • 6 nakvynės | 3-4* viešbučiuose
 • 1 nakvynė | traukinyje Agra – Varanasis
 • Maitinimas | 7 pusryčiai (švediškas stalas), 1 pietūs ir 6 vakarienės (švediškas stalas)
 • Ekskursinė programa
 • Lietuviškai kalbantis kelionės vadovas | vyksta su grupe iš Lietuvos, angliškai/rusiškai kalbantis vietinis gidas
  1Pagal aviakompanijos taisykles, teiraukitės likus 6 savaitėms iki kelionė

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Mokami objektai | turistas moka pats apie 120 € už visus * pažymėtus objektus Mokama pramoga | *** spektaklis su indų dainomis ir šokiais – apie 45 €, užsakoma rezervuojant kelionę
 • Indijos viza | gaunama internetu – apie 30 €
 • Rekomenduojami arbatpinigiai | vairuotojui ir vietiniam gidui mokami kelionës pabaigoje – apie 25 €
 • Papildomos išlaidos | draudimas, arbatpinigiai, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės, gėrimai vakarienių metu, papildomos ekskursijos, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninës ir kitos nepaminëtos išlaidos.