Jungtiniai Arabų Emyratai

Jungtiniai Arabų Emyratai – musulmoniška oazė bekraštėse dykumose. Tai naftos ir dangoraižių kraštas. Šalis kur ryški saulė, modernus pasaulis ir dykumų amžinybė susijungia į vienumą. Visi šie apibūdinimai tinka šiai šaliai. Mano kelionė buvo planuojama iš anksto, o kurorto pasirinkimui, įtakos turėjo kaina ir viešbučio artumas iki jūros. Šardžos emyrate dauguma viešbučių yra ant jūros kranto, o man kaip tik ir tiko tai. Šardža tai trečias pagal dydį šalies emyratas. Nuo neatmenamų laikų Šardža buvo vienas turtingiausių regiono miestų, o iki XIX a.,  pradžios – svarbiausias uostas visoje Persijos įlankoje. Dabar tai modernus miestas, apsuptas beribės dykumos ir turintis didžiulį istorinį palikimą.

Mūsų pasirinktas viešbutis buvo šalimais Šardžos jūreivystės muziejaus (Martime Museum). Todėl pirmiausiai jį ir aplankėme. Muziejus atidarytas 2003m. Čia galima susipažinti su jūriniu gyvenimu, kuris buvo labai svarbus emyrato įsikūrimui ir vystymuisi. Čia eksponuojami Arabijos perlai ir galima susipažinti, kaip jie buvo renkami, matuojami ir sveriami. Muziejus nėra didelis, tačiau šalimais, kitame pastate yra akvariumas, kuriame yra daugiau nei 250 rūšių povandeninių gyventojų: jūros arkliukų, rajų, ryklių ir t.t.

   

Nuo akvariumo matosi Emyratų akis (Eye Of The Emirates). Tai vienas ryškiausių Šardžos simbolių, 60 metrų aukščio. Norintys čia gali ne tik pakilti ir apžiūrėti apylinkes iš apžvalgos rato, bet ir pasivaikščioti bei kavinėse išgerti kavos ar suvalgyti kokį skanėstą. Perėję krantinę, galite atsidurti Al Majaz krantinėje. Kurioje taip pat gausu kavinių ir barų, galima pasigrožėti fontanais. Čia taip pat yra poilsio zonos, žaidimų aikštelės vaikams, todėl galima šioje vietoje pamatyti daug šeimų su vaikais. Visai netoli Al Majaz krantinės yra Al Nur mečetė.

   

Dienos kelionė baigėsi centriniame turguje (Central Souk). Tai pagrindinis Šardžos turgus, talpinantis apie 600 parduotuvių. Štai čia ir užtrukome likusią dienos dalį vaikščiodami ir ieškodami lauktuvių.

Po Šardžą kursuoja turistinis autobusas, stojantis kiekvienoje lankytinoje vietoje kas 30 minučių. Čia bilietą galima įsigyti dienai ar ilgiau. Jį galima nusipirkti ir kiekvienoje kelionių agentūroje. Todėl pusdienį praleidę prie jūros, toliau tęsėme pažinti su miestu, aplankant Šardžos civilizacijos muziejų (Sharjah Museum of Islamic Civilization). Tai pirmasis tokio pobūdžio muziejus JAE. Muziejus nėra labai gausus eksponatais, bet aplankyti jį tikrai verta. Dar viena įdomi vieta pasivaikščiojimui – laikrodžio aikštė (Clock square)

   

Šardžos emyratas – islamiškosios kultūros puoselėtojas moderniame šalies kontekste. Siekiant išlaikyti arabišką dvasią, visame emyrate uždrausta parduoti ir vartoti alkoholinius gėrimus. Nors visai netoli už Šardžos yra prekiaujama alkoholiu. Todėl, būdama smalsi turistė, norėjau apžiūrėti ta vietą. Nuvykus į žemėlapyje kelis kartus patikrintą ir vietinių gyventojų nurodytą vietą, nė negalėčiau įtarti, kad ten apskritai egzistuoja kažkoka prekyvietė. Vakare toji vieta tebuvo apšviesta vos viena lempa,  o šalia „parduotuvės“ stovėjo vos pora mašinų. Pati parduotuvė labiau panaši į lietuvišką kioskelį, kur vitrinoje puikuojasi keletas prabangių alkoholinių gėrimų butelių, o visi kiti stovi dėžėse. Pasakius ko nori, pardavėjas butelį atneša ir įteikia pirkėjui įdėjęs į juodą maišą. Tačiau labiau nei parduotuvė, nustebino jos pirkėjai. Šardžą kiekvienais metais aplanko 1,5 milijono turistų, tačiau šioje vietoje nė su žiburiu nerastum nei vieno turisto, nebent kokį netikėtai užklydusį smalsuolį kaip aš.

   

Turbūt keisčiausias, o kartu ir įdomiausias salas, kada nors sukurtas žmogaus, galima išvysti būtent Dubajuje. Tai Palmių salos – dar vadinamos Dubajaus palmėmis ar aštuntuoju pasaulio stebuklu. Ant šių palmės formos dirbtinių salų kyla tūkstančiai prašmatnių vilų, viešbučių. Vienas iš tokių viešbučių Atlantis The Palm 5*.

Dubajaus muziejus yra tai, ką viešint šiame mieste būtinai verta pamatyti ir ne tik dėl senovinio pastato, kuriame jis įsikūręs, bet ir dėl ypatingų jo ekspozicijų. Tai yra seniausias pastatas regione. Jo konstrukcija pagaminta iš jūros uolų ir gipso. Ankščiau šis pastatas ilgus tarnavo kaip Dubajaus valdovų rezidencija bei vyriausybės būstinė. O 1971 m., jame įsikūre muziejus. Forto kieme yra kelios mažos medinės valtys ir tradiciniai barasti (palmių lapų) namai, įskaitant primityviąją Al Kaimah, Al Areesh pavėsinę su bėjų bokštu.

   

Deiroje verta pereiti per Prieskonių ir aukso turgų, įsiamžinti prie garsiojo burių formos viešbučio – Burj Al Arab. Dubajaus centre – pasigrožėti įstabiai aukštais „šokančiais“ fontanais, esančiais vieno didžiausių pasaulyje prekybos centrų Dubai Mall teritorijoje, su vaizdu į aukščiausią pasaulio pastatą – Burdž Chalifą.

   

Nuotykių ir įspūdžių kupina ir kelionė link Indijos vandenyno. Jos  metu ne tik grožėjausi didingais kalnais, bet ir apsilankiau kalnų kilimų turguje. Sumąstei įsigyti čionykštį kilimą  – ne bėda, neverta dėl nieko sukti galvos. Tiesiog išsirenki patinkantį kilimą, sumoki už jį, gauni kvitą ir gali nesunkiai jį sutalpinti į nediduką lagaminą.  Kilimas labai plonas ir puikiausiai kompaktiškai susilanksto. Dar vienas gamtos stebuklas, traukiantis ir žavintis turistus – oranžinė dykuma ir kelionė džipais smėlėtomis kopomis. Pasivažinėjus džipais, būtinai verta išbandyti ir kitą susisiekimo priemonę – kupranugarius, o mėgstantiems adrenaliną patarčiau rinktis keturračius ar tiesiog su lenta nusileisti nuo kopos. Atėjus vakarui, dykumos stovykloje, laukia tikros linksmybės su pikantiška vakariene ir šokiais.