Kanjoningas ir raftingas

Nors kelionė į Turkiją neretai asocijuojasi su poilsiu paplūdimyje ar prie baseino, tačiau tuo atostogos Turkijoje tikrai neapsiriboja. Čia tikrai yra ką nuveikti. Šį kartą norime jums pristatyti kanjoninga su raftingu. Kas gi tai yra?

Raftingas – tai plaukimas upės slenksčiais, naudojant dideles, pripučiamas valtis (raftus). Raftai vandenyje patikimi ir stabilūs, ypatingai plūdrūs, patogūs didelėms, nuo 6 iki 12 žmonių, grupėms.

Kanjoningas –sportinio turizmo kalnuotose vietovėse rūšis, susijusi su leidimusi kriokliais, laipiojimu uolomis, čiuožimu ar šokinėjimu nuo uolų į vandenį, brovimusi per plyšius ir pan.

Taip skamba oficialūs apibrežimai, o kaip viskas yra iš tikrųjų.

Raftingas – tai bene labiausiai kvapą gniaužianti ekskursija aštrių pojūčių mėgėjams Köprülü Kanjone, kuris yra Antalijos regione. Prieš leidžiantis į šį nutrūktgalvišką nuotykį, instruktoriai išduoda specialias tarptautinius standartus atitinkančias liemenes, šalmus, praveda instruktažą. Jei plaukiate anksti pavasarį ar rudenį, duoda ir hidrokostiumą. Tuo metu, galima pasirinkti ar plauksite su grupe raftu, ar dviviete kanoja.  Išvyka plaustais – tai ne tik plaukimas veržlia upės tėkme, slenksčiais ir bangomis, tai nuotykiai, laisvės pojūtis, energija ir adrenalinas. Patyrę instruktoriai visos kelionės kalnų upe metu stebės dalyvius ir prireikus suteiks kvalifikuotą pagalbą. Jei plaukiate raftu, jie kartu su jumis plaukia jame.  Priklausomai nuo pasirinktos įmonės, organizuojančios šią ekskursiją, yra plaukiama apie 10 – 15 km. Leidimosi plaustais metu bus keletas sustojimų žaidimams, poilsiui ar maudynėms.

Norintiems daugiau nuotykių ir adrenalino siūlome išbandyti ir kanjoningą kanjone, kurio gylis bene 500 m. Vaizdas čia tiesiog kerintis! Kanjoningo trasa tęsiasi apie 1 km ir užtrukome apie pusantros valandos kol ją įveikėme. Nereiktų bijoti netgi jei nesate puikus plaukikas – būsite su gelbėjimosi liemene ir lydės profesionalus gidas. Be to nebus sudėtingo kopimo. Šios ekskursijos metu, ėjome siaurais praėjimais, nerėme į šaltą kalnu upės vandenį. Aplinkui natūralios čiuožyklos ir kriokliai.

Norite nuotykių ir dienos atokiau nuo Viduržemio jūros paplūdimių ir viešbučių? Mes išbandėme šią ekskursiją ir rekomenduojame!