pažintinė kelionė po Kosta Rika

Egzotinės kelionės, Karšta naujiena

San Chosė • Kosta Rikos nacionaliniai parkai ir ugnikalniai • kavos plantacija • atogrąžų miškai – pasivaikščiojimas debesyse • Monteverdė – gamta nakti; ekstremalus plaukimas (raftingas) Sarapikes upe; debesų miškas – laju turas atogrąžų miškuose, išvyka keturračiais; plaukimas baidarėmis – atostogos aktyviai!!!

1 diena
Skrydis į Kosta Riką (su persėdimu). Atvykus į San Chosę, po pasų patikros ir muitinės formalumų sutvarkymo, pervežimas į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 50 km).
2 diena
Po pusryčių aplankysime Nefrito – reto juvelyrinio akmens gražios žalios spalvos, muziejų. Ekspoziciją sudaro daugiau nei 7000 puikių eksponatų ir yra priskiriama prie vienu geriausių tokio tipo parodų visoje Lotynų Amerikoje. Leidžiant laikui, trumpas pasivaikščiojimas po miestą. Sekantis programos punktas – Irasų ugnikalnio nacionalinis parkas – tai vienas aktyvesnių, bei aukščiausias ugnikalnis Kosta Rikoje (3432 m virš jūros lygio). Irasų (arba Kolosas – taip ji vadina vietiniai gyventojai) sudaro penki krateriai, vienas iš kurių gražusis Diegas de la Hajos ežeras. Grįžtant užsuksime į Kartago miestą – pirmąją Kosta Rikos sostinę (iki 1823 m.) du kartus sunaikina Irasų ugnikalnio išsiveržimo metų. Pasivaikščiosime po miestą aplankant įspūdingą, Kosta Rikos globėjos, Dievo Motinos baziliką. Grįžimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 120 km)
3 diena
Po pusryčių vykstame į „Doka Estate Coffee and Mill“ – kavos plantaciją, įsikūrusia ugnikalnio šlaituose. Turėsite galimybę pamatyti kavos pupelių auginimo, gabenimo, džiovinimo ir skrudinimo procesus. Apsilankysime Paso krioklių parke – pasivaikščiosime tarp penkių krioklių, bei užsuksime į drugelių fermą ir kolibrių zoologijos sodą. Ankščiau vienintelis būdas pamatyti krioklius buvo nusileisti virvėmis nuo supančiu kalnu, beieškant vandens per medžių šakas ir paparčio lapus. Šiandien lankytojai gali mėgautis šiais įspūdingais vaizdais nuo specialiai pastatytų platformų, esančių virš, po ir priešais krioklius. Pervežimas į viešbutį Fortūnoje, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 160 km)
4 diena
Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui. Ištroškusiems įspūdžių siūlome ekstremalų plaukimą (raftingą) Sarapikes upe – III ir IV sunkumo kategoriją. Po pietų vykstame į Arenalio ugnikalnio nacionalinį parką, kur Jūsų laukia žygis. Čia dažnai lankosi ne tik turistai bet ir mokslinikai. Dėl nuolatinio vulkaninio aktyvumo, kuris po truputį mažėja, verta jį pamatyti kuo greičiau. Arenalui būdinga beveik simetriška, kūginė forma, o jo papėdėje įsikūrė to paties pavadinimo ežeras. Pageidaujantis (leidžiant laikui) galės apsilankyti geoterminiuose baseinuose (už papildomą mokestį apie 45 USD /asm.). (Maršrutas apie 150 km)
5 diena
Po pusryčių kruizas Arenalio ežerų su nuostabių vaizdu į ugnikalnį. Tęsiant pažintį su Kosta Riką, pasieksime Monteverdę. Ankstyva vakarienė, o vėliau vidurnaktį, lydimi specializuoto gido, Jūsų laukia naktinę išvyką į džiungles. Klausysimės miško garsų, sužinosime jo paslaptis. 80% Monteverdės gyvūnų – naktiniai gyvūnai: meškėniniai plėšrūnai, varles, tarantulai – juos galima pamatyti tik tamsios paros metų. Nakvynė. (Maršrutas apie 140 km)
6 diena
Po pusryčių pasivaikščiosime „debesų miške“ – skirtingame aukštyje kabantis tiltai suteiks galimybę susipažinti su šio atogrąžų miško florą ir fauną. Džiunglėse gyvena apie 400 paukščių rūšių (įskaitant kecalius, kolibrius ir žaliąją arą), per 480 drugelių rūšių, maždaug 100 žinduolių rūšių (įskaitant jaguarus, beždžiones, agučius) ir daugiau kaip 2500 augalų rūšių (pvz. orchidėjos, paparčiai ir kiti). Pageidaujantiems siūlome išbandyti canopy tour“ – skrydį per džingles (lynų pagalba). Emocijos garantuotos! (kaina apie 85 USD / asm.). Kosta Rikečiai yra šios pramogos pradininkai ir ekspertai. Būtent Monteverdėje yra ilgiausią Lotynų Amerikoje lynų trasą. Grįžimas į viešbutį Monteverdės rajone, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 100 km)
7 diena
Po ankstyvų pusryčių vykstame prie Tarkoleso upes, tekančios palei šiaurinę Kararos biologinio draustinio sieną. Upės žiotis ir šalia esantis pelkės, suteikia prieglauda vandens bei gandrynių paukščių šeimoms. Tarp daugybės čia aptinkamų rūšių galime rasti garnių, laivasnapių ir kt. Tarakoleso upė garsėja, kaip pagrindinė Kosta Rikoje krokodilų buveinė. Sustosime ant krokodilo tilto, nuo kurio galėsime stebėti šiuos didžiulius roplius. Pageidaujantiems kruizas upe (apie 60 USD / asm.). Toliau Jūsų laukia nuostabi proga pasigrožėti vietovę važiuojant keturračiu motociklu! (pramoga gali būti įvykdyta kitoje vietoje). Pervežimas į Ramiojo vandenyno pakrantę. Apgyvendinimas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje netoli Uvitos. (Maršrutas apie 200 km)
8 diena
Po pusryčių aplankysime Marinjas Balenos nacionalinį parką, vieną iš mažiausių ir jauniausių Kosta Rikos nacionalinių parkų. Čia Jūsų laukia gražūs paplūdimiai su koraliniu rifu ir mangrovėmis, kuriose gyvena driežai, kaimanai ir meškėnai. Šie paplūdimiai yra ridlėjų ir bisos jūrinių vėžlių veisimosi vieta. Laikas atsipalaiduoti paplūdimyje, pasivaikščioti ir apžiūrėti apylinkes. Pageidaujantiems kelionę laivu delfinų ir banginių, migruojančiu čia kas žiemą, stebėjimui. (mokama apie 90 USD / asm.). Pervežimas į viešbutį Keposo apylinkėse. Popietė atsipalaidavimui, pasivaikščiojimams ir maudynėms. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas yra apie 80 km)
9 diena
Po pusryčių aplankysime Manuelio Antonijaus nacionalinį parką. Čia gražūs, platūs, balti paplūdimiai, virš jų iškilusios uolos, iš vienos pusėje džiunglės iš kitos Ramusis vandenynas sukuria nepamirštamą spalvų reginį ir nepakartojama rojaus kraštovaizdį. Vaikščiodami takais, galėsite stebėti gyvenančius parke gyvūnus, (kapucinus, koatus ir voverinius saimirius, daugybė paukščių rūšių, taip pat iguanas ir tinginius). Laisvas laikas poilsiui prie vandenyno. Vakarienė ir nakvynė.
10 diena
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio. Pervežimas į San Chosės oro uostą, skrydis į Lenkiją (su persėdimu). (Maršrutas apie 160 km).
11 diena
Nusileidimas Varšuvoje.

kelionės datos ir kaina 

2021.03.13 – 03.23 – 2060 €
2021.03.28 – 04.08 – 2099 €
2021.04.09 – 04.19 – 1900 €

 

Programos punktai gali būti pakeisti ar sukeičiami vietomis.
– Atstovas muziejuose ekskursijų neveda.
– Visą papildomų ekskursijų pasiūlą bei galiojančias kainas pateiks atstovas vietoje. Mes negarantuojame visu papildomu ekskursijų įvykdymo.
– Dieną prieš išvykimą atstovas, pateiks tikslius išskridimo laikus.
– Lankydamiesi nacionaliniuose parkuose ir atogrąžų miškuose, dėvėkite dengtus batus, marškinius ilgomis rankovėmis, naudokite repelentus. Gali praversti lengva lietaus striukė. Dėl didelės drėgmės prašome apsaugoti savo kelionės dokumentus, taip pat fotoaparatus ir vaizdo kameras. Rekomenduojame pasiimti žiūronus.
– Pirmadieniais kai kurie nacionaliniai parkai gali būti uždaryti. Esant tokiai situacijai, vietoje esantis vadovas jums pasiūlys aplankyti kitą lankytiną objektą arba, esant galimybei, modifikuoti programą taip, kad apsilankymą tam tikrame parke būtų perkeltas į kitą dieną.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Skrydis Varšuva – San Chosė -Varšuva; (su persėdimu); oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas: (9 paros); maitinimas pagal programa (pusryčiai ir vakarienės ar pietų (galimai sausas davinys)), pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi, lenkiškai kalbančio atstovo pagalba oro uoste ir visos programos metu, turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, pagalba, bagažas).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 470 USD/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą) (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams, visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos. Nuvykimas į/iš Varšuvos.