Per Dakaro kopas

Egzotinės kelionės

1 diena
Susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste,  skrendame į Bandžulį. Atvyksime į Bandžulį, pervežimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė Bandžulyje.

2 diena
Po pusryčių vyksime į uostą iš kurio pasieksime Barą. Kol lauksime kelto turėsime puikią galimybę apsidairyti ir pamatyti tikrą Afrikos folklorą. Kelionė vandeniu tai šiaurės ir pietų mainų kelias. Šitaip keliauja ir ožkos ir kupranugariai, taip pat visi paukščiai.  Keltuose stūkso vaisių kalnai ir daugybė kitų produktų. Pamatysite ir moteris ant savo galvų nešančius didžiulius krepšius pilnus gėrybių ir jų nuostabias spalvotas tradicines sukneles – bubu. Atvyksime į Senegalą. Atvyksime į Tabacautą, mažą kaimelį Salumo upės deltoje. Tai nuostabiausia šalies vieta, įtraukiama į UNESCO sąrašus. Salumo upė teka tarp aukštų krūmynų, kuriuose slepiasi daugybė skirtingų vandens paukščių rūšių. Laisvas laikas, o tuomet išplauka valtimi.  Pamatysime baobabų miškus ir nuostabius paukščius. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas 70 km).

3 diena
Po pusryčių išvyksime į Sen Luji. Miestas įkurtas netoli Mauritanijos sienos.  Kažkada Sen Luji buvo svarbiausia Prancūzijos kolonija ir iki šiol yra itin svarbus. Tai afrikietiško džiazo sostinė, kuriame vyksta svarbiausios šio žanro šventės. Daugelis miesto pastatų įtraukiami į UNESCO sąrašus.  Apie Sen Luji tiltą sklando legendos. Sakoma, kad jis taip pat buvo sukonstruotas Gustavo Eifelio, žymiosios Paryžiaus ikonos statytojo. Ar tai tiesa? Sužinosite kelionės metu. Grįšime į viešbutį. (Maršrutas apie 280 km)

4 diena
Po pusryčių aplankysime Djoudi nacionalinį parką. Tai trečias pagal dydį ornitologijos rezervatas planetoje, įsikūręs vos 60 km nuo Sen Lujo. Tai pelikanų, kormoranų, ibių ir kitų paukščių karalija. Čia gyvena daugiau kaip 400 paukščių rūšių. Plauksime valtimi, ir taip iš arčiau pamatysime vandens paukščius.  Vakarienė ir nakvynė netoli Sen Lujo. (Maršrutas apie 120 km)

5 diena
Po pusryčių vykstame į Dakarą, Senegalo sostinę. Pakeliui pamatysime nuostabius baobabus. Vyksime link ypatingo ežero, nusidažiusio purpuro spalva. Šis ežeras taip pat Madagaskariečių maisto šaltinis.   Jo litre randama 380 gr druskos, kuri neleidžia įprastai plaukioti. Ežeras rožinis dėl jame gyvenančių mikro organizmų, o atspalvis priklauso nuo apšvietimo. Iš šio ežero yra išgaunama druska, tiesa jos išgavimo būdas gali pasirodyti keistas.  Žmonės, suglaudę valtelę prie valtelės semia ežero vandenį. Krante susirinkę žmonės rūpinasi jame esančios druskos išdžiovinimu, supakavimu ir pristatymų. Šios druskos užtenka visam Afrikos žemynui. Ežeras apsuptas fantastiškomis smėlio kopomis, kurios driekiasi iki pat jūros paplūdimio. Neseniai čia pat vyko visus pasaulio žiūrovus sutraukiantis DAKARO ralis.  Tai kelionė dykuma, be jokio kelio. Trasa veda per šio purpurinio ežero krantus ir per kopas pasiekia Atlantą. Apgyvendinimas Lac Rose apylinkėse, vakarienė. (Maršrutas apie 270 km)

6 diena
Po pusryčių Dakare pamatysime: Tai miestas, kuriame susimaišo Europinė ir kolonijinė, bei žinoma Afrikos istorija. Istoriniai pastatai, muziejai ir galerijos čia derinamos prie spalvotos ir gyvos aplinkos. Tuomet keltu persikelsime į Gorė salą. Ši sala patenka į UNESCO sąrašus ir yra vienas svarbiausių pasaulio istorijos paminklų. XVI a. iki XIX a. tai buvo pagrindinė vergų pervežimo bazių, iš kurios jie pasiekdavo kitą Atlanto vandenyno pusę. Ši sala matė daugybė tragedijų, kuomet žmonės buvo įkalinami, parduodami, vedami į laivus. Ši sala pritraukia daugybe lankytojų dėl gražios architektūros, spalvotų namelių ir neatpasakojamos atmosferos. Čia gyvena daugybė menininkų, ypač dailininkų. Laikas čia slenka lėtai ir melancholiškai. Aplankysime vieną iš vergų namų.  Nakvynė netoli ežero. (Maršrutas apie 60 km)

7 diena
Po pusryčių išvykstame į Bandia rezervatą. Tai nuostabus safaris mašina. Išvykos metu iš arti pamatysite žirafas, raganosius, zebrus, buivolus, net kelias antilopių rūšis, hienas, lemūrus ir Afrikos fauną.  Vakarienė ir nakvynė netoli Bandžulio. (Maršrutas apie 230 km)

8 diena
Aplankysime Bandžulį, pačią mažiausią sostinę Afrikoje. Aplankysime Etnografijos muziejų ir Katchikally, kuriame įsikūręs krokodilų rezervatas. Taip pat ir afrikietiškąją Triumfo arką, kur matosi nuostabi miesto panorama. Pamatysime vietos amatininkų darbus, kuriuos galėsime ir įsigyti. Laisvas laikas vakare. Vyksime į oro uostą, iš kurio skrisime į Lenkiją. Pasirinkę prasitęsti kelionę bus pervežti į savo viešbučius.

9 diena
Atvykimas į Lenkiją.

Įspėjimai!
Programos punktai gali būti pakeisti, ar sukeičiami vietomis.

Kita
Skiepai
Skiepai nėra privalomi. Vietos, kuriose lankysimės nėra užkrėstos geltonojo karštinės (drugio) viruso. Tačiau WHO rekomenduoja pasidaryti profilaktinį skiepą nuo geltonojo drugio (viena injekcija – 10-iai metų). Išimtis klientams, atvykusiems iš užkrėstų šalių, tada skiepai yra privalomi. Senegambijos, Gambijos ir Bisau Gvinėjos regionuose rekomenduojama antimaliarinė profilaktika (vaistai, rekomenduojame pasiimti repelentus su DEET, drabužius, dengiančius visą kūną, jie ypač pravers vakarais).

Valiuta
1 dalasi GMD (1 EUR =  apie 50 GMD). Rekomenduojame pasiimti grynųjų pinigų, nes atsiskaityti kreditine kortele galima itin retai. Eurai (EUR), doleriai (USD), FCA frankai (XAF) – priimamami, pavyzdžiui parduotuvėse, perkant suvenyrus.

Viza
Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Pasas turi galioti dar 6 mėn. po grįžimo iš kelionės datos.

Kelionės datos ir kaina nuo…

 

2021 02 26/ 7 nakvynės -1075 eur

DĖMESIO!
Privalomas programos dalyvavimo mokestis 110 EUR / asmeniui, mokamas vietoje

Į kainą įskaičiuota

 skrydis; oro uosto mokesčiai; pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas, 7 arba 14 viešbučio parų; maitinimas pagal pasirinkto viešbučio aprašymą; lenkų atstovo pagalba; 18-20 asmenų autobusu su oro kondicionieriumi, draudimas TU Europa (NNW, KL, CP, pagalba ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota

įėjimo į lankytinus objektus bilietai ir arbatpinigiai. Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 110 EUR/ asmeniui (į kainą įeina įėjimo į lankytinus objektus bilietai apie 65 EUR / asmeniui, o arbatpinigiams apie 45 EUR / asm).