Himalajų papėdėje

Egzotinės kelionės

Programa
Himalajai ir pasaulio stogas • dviračiai aplink Katmandu • Baktapuras • Himalajų panorama Dulikelyje • Patanas – grožio miestas • Pokara • Mažasis Tibetas • safaris Čitvano nacionaliniame parke • Himalajai

1 diena

2 valandas prieš skrydį susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste. Skrydis į Nepalą (su persėdimu).

2 diena

Atvykimas į Katmandų (Katmandu). Po pasų patikros ir muitinės formalumų sutvarkymo susipažinsime su Katmadų Darbaro aikštę (Karališkąją aikštę) (Durbar Square), kur turėsite galimybę pasigrožėti begaliniu skaičiumi įvairių architektūros stilių šventyklų bei gausiai dekoruotą, pagrindinės miesto globėjos Gyvosios Deivės Kumari, šventykla. Taip pat aplankysime ir Bodhunatho (Bouddhnath) stupą – vieną svarbiausių Tibeto budizmo centrų. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė Katmandu. (Maršrutas apie 20 km, aukštis apie 1400 m virš jūros lygio).​

3 diena

Po pusryčių, siūlome ekskursiją (už papildomą mokestį) – skrydis virš Himalajų. Vaizdingu keliu vingiuojančiu Himalajų papėdėje vykstame į Pokarą (Pokhara) (apie 7 val.). Pakeliui grožėsimės nuostabiais kalnų peizažais, kabančiais tiltais virš besiveržiančių Himalajų upių, terasų laukais ir Nepalo kaimais. Dėka savo įsikūrimo vietos kalnų papėdėse Pokara yra antras pagal svarbumą turistų centras Nepale, bei populiariausia kelionių grupių kopiančiu į Anapūrnos kalnų (Annapurnos) masyvą bazė. Miesto širdyje – Pevos (Phewa Tal) ežere, kaip veidrodyje atsispindi snieguotos Himalajų viršūnės, o vaizdas į šventą Mačapučrės (Machhapuchhare) kalną (6993 m virš jūros lygio), sukuria ramybės ir magijos atmosferą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. (Maršrutas apie 220 km, aukštis apie 800 m virš jūros lygio).

4 diena

Šią dieną siūlomos ekskursijos (už papildomą mokestį): skrydis sraigtasparniu į Anapūrnos kalnų bazinę stovyklą arba išvyką į Sarangoto (Sarangkot) pasigrožėti smailių įžiebimo reginiu – vykstančiu akimirką prieš saulėtekį, kai horizonte dar nesimato saulės disko, o aukščiausios viršūnės jau gaudo pirmuosius spindulius (priklauso nuo oro sąlygų). Grįžimas į viešbutį pusryčiams ir tęsiame pažintį su Pokaros miestu. Pamatysime iš dalies po žeme paslėptą Daviso krioklį, kuris prasideda Pevos ežere. Aplankysime padalintas į dvi dalis urvą – pirmoji skirta Šivai, o įėję į antrąją pamatysime požeminę Daviso krioklio dalį. Sekantis programos punktas – Tibeto pabėgėlių stovykla, dar vadinama „mažuoju Tibetu“, kur Tibetiečiai laisvai puoselėja savo papročius, religiją, tradicijas, užsiima rankdarbiais, audžia vilnonius kilimus. Po pietų pasiplaukiojimas valtimis Pevos ežerų (įskaičiuota į kainą). Vakare trumpas pasivaikščiojimas ir apsipirkimas pagrindinėje Pokaros parduotuvių gatvėje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. (Maršrutas apie 20 km, aukštis apie 800 m virš jūros lygio). Pageidaujantiems pasiūlysime skraidymą parasparnių (už papildomą mokestį).

5 diena

Po pusryčių vykstame Čitvano nacionalinį parką (Chitwan N.P.) (geriausias safario parkas Nepale). Parko plota sudaro apie 1tūks km2 ir čia galima sutikti: Bengalijos tigrus, krokodilus, beždžionės, raganosius ir daugiau nei 450 paukščių rūšių. Leidžiant laikui prasieisime iki apžvalgos taško virš upes, iš kur grožėsimės saulėlydžiu. Pietūs ir vakarienė (tradiciniai Nepalo patiekalai). Nakvynė namelyje. (Maršrutas apie 200 km, aukštis apie 800 m virš jūros lygio).

6 diena

Ankstyvi pusryčiai, o po jų apsilankymas dramblių fermoje. Šiandien Jūsų laukia aktyvus poilsis Čitvano parko teritorijoje: safaris visureigiais, plaukimas (rafting) (priklausomai nuo vandens lygio upėje) Raptės (Rapti) upe tradicinėmis valtimis iškaltomis iš vieno kapoko medžio kamieno, žygis džiunglėse ir be abejo gyvūnų stebėjimas. Leidžiant laikui pasivažinėjimas drambliu. (už papildoma mokestį)  Pietūs, vakarienės metų Tharu šokių pasirodymas. Nakvynė namelyje. (Maršrutas apie 10 km, aukštis apie 350 m virš jūros lygio).

7 diena

Po pusryčių vykstame į vaizdingai įsikūrusi tarp kalnų Dulikelį (Dhulikhel)  – tipišką Nevarų miestą ir vieną įdomiausių Himalajų apžvalgos taškų. Pakeliui užsuksime į Baktapurą (Bhaktapur), trečią pagal dydį ir seniausią slėnio miestą, dar vadinamą (Bhadgaon). 14km nuo Nepalo sostinės ir apie 1400m aukštyje (v.j.l) miestas buvo įkurta 9 amžiuje ir iki šiol išsiskiria medine ir plytine viduramžių architektūra. Čia pamatysime Darbaro aikštę (Karališkąją aikštę) (Durbar Square) – su 55 langų rūmais, pastatytais karaliaus Bhupatindros Malos (Bhupatendra Malla) valdymo laikais, Niatapolos (Nyatapola) – didingą penkių aukštų Pagodos stiliaus šventyklą, skirta dviem moteriškoms dievybėms, susijusioms su laime ir klestėjimu bei Auksinius vartus. Vakarienė ir nakvynė Dulikelyje. (maršrutas apie 50 km, aukštis apie 1550 m virš jūros lygio).

8 diena

Po pusryčiu ir išsiregistravimo iš viešbučio pervežimas į Tranhu Taši (Thrangu Tashi Yantse) vienuolyną – Tibeto budizmo centrą Nepale. Toliau Jūsų laukia 7-8 km. lengvas žygis, kurio metu galėsite stebėti aplinkinių kaimų kasdieninį gyvenimą. Nusileisime pėsčiomis link XII amžiaus Panaučio (Panauti) kaimo (vieno seniausių Nepale). Šios dienos kulminacija – vakarienė nevarų restorane vietinius šokius ir gyvai muzikai belydint. Nakvynė viešbutyje Katmandu.

9 diena

Po pusryčių, nevarų miesto ​Patano (Patan), dar vadinamo Lalitpurų (Lalitpur), arba Grožio miestų, lankymas. Toliau pervežimas prie gražiai įsikūrusios ant kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į visą Katmandu slėnį, Svajambhunatho stupos (Swayambhunath stupa) (Beždžionės šventyklos). Tai šimtų maldingų piligrimų lankymo vieta. Čia jie degina smilkalus, gieda mantras bei aukoja maistą, kuri iškart pagrobia daugybė čia gyvenančių beždžionių. Tai mėgstamiausia laisvo laiko praleidimo vieta Nepalo sostinės gyventojų. Vakarienė ir nakvynė Katmandu viešbutyje. (Maršrutas apie 40 km, aukštis apie 1500 m virš jūros lygio).

10 diena

Po pusryčių vykstame į gražiai pastatytą ant kalvos iš kurios atsiveria vaizdas į visą Katmandu slėnį, istorinį nevarų miestelį – Kirtipurą (Kirtipur). Įkurtas XII amžiuje, anksčiau buvo apsuptas didžiulės sienos su 12 vartų. Būtent nuo šios senovės kunigaikštystės  Pritvis Narajan-šachas (PrithiviNarayanShaha) pradėjo slėnio užkariavimą, 1769m. įkuriant centralizuotą Nepalo karalystę. Pasivaikščiojant po Kirtipurą pamatysime ramų miestą su originaliu gatvių tinkleliu, senais mūriniais namais ir šventyklomis, pastatytomis tipišku Nevarų stiliumi. Toliau pamatysime Pašuptinatho (Pasupatinath) didžiausią hinduistų šventyklų kompleksą, įsikūrusi prie šventosios Bagmatės (Bagmati) upės. Trumpas laisvas laikas apsipirkimui. Pervežimas į Katmandų oro uostą ir skrydis į Varšuvą (su persėdimu). (Maršrutas yra apie 50 km, aukštis – apie 1500 m virš jūros lygio).

11 diena

Atvykimas į Varšuvą.

Įspėjimai!

– Programos punktai gali būti pakeisti ar sukeičiami vietomis.
– Atstovas muziejuose ekskursijų neveda.
– Visą papildomų ekskursijų pasiūlą bei galiojančias kainas pateiks atstovas vietoje. Mes negarantuojame visų papildomų ekskursijų įvykdymo.
– atsižvelgiant į oro linijų, vykdančių vidaus skrydžius, nustatytą reikalavimą, rezervacijos metu turi būti nurodyta taisyklinga informacija: Vardas, antrasis vardas (jei yra) ir pavardė. Bagažo apribojimas 15kg – pagrindinis; 5kg – rankinis.
– Atsižvelgiant į skrydžio laiką, išsiregistravimas iš viešbučio vykdomas priešpaskutinės dienos vakare arba paskutinės dienos nakties metu.
– Kelionė turi ekspedicijos bruožų. Apsistosime dideliame aukštyje, važiuosime ir vaikščiosime kalnu serpantinais. Tai nebus sunku, tačiau jums reikės patogių dengtų žygio batų ir lietpalčio. Reikėtų prisiminti, kad Nepalo keliai nėra geriausios kokybės. Taigi 150–200 km kelionė gali užtrukti apie 5–6 valandas.

Į kainą įskaičiuota
Skrydžiai: Varšuva – Katmandu – Varšuva (su persėdimu); oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas: (8 paros) (maitinimas – pagal programa), pervežimai autobusu/mikroautobusu su oro kondicionieriumi, lenkiškai kalbančio atstovo pagalba oro uoste ir visos programos metu, turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, pagalba, bagažas).

Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 215USD/asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams, TGS). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams, visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos, vizą į Nepalą, fotografavimo bei filmavimo mokestis (apie 40USD/asm).  Nuvykimas į/iš Varšuvos.
Aukščiau nurodytos vizų ir mokesčių kainos gali keistis, prašom tikslinti.​

Apgyvendinimas pažintinio turo metu:
Ekskursijos metu:
Viešbučiai: *** (atkreipkite dėmesį, kad viešbučio standartai gali šiek tiek skirtis nuo Europos standartų.)
Viso (8 paros): Katmandu (3); Dulikelis (1); Pokara (2); Čitvano N.P. (2);
viešbutyje: restoranas, baras, registratūra.
Kambariai: dviviečiai, su vonios kambariu.

Viza
Nepalas:
Norėdami efektyviai sutvarkyti formalumus, susijusius su sienos kirtimu, pildant rezervaciją, pateikite šiuos paso duomenis: vardą, pavardė, gimimo datą, pilietybė, paso numerį, paso išdavimo ir galiojimo datą.
Minėtų duomenų trūkumas arba neišsamių duomenų pateikimas gali sukelti sunkumų sieną kertantiems klientams.
– Pasas turi galioti mažiausiai 6 mėn. po grįžimo iš kelionė datos.
– Viza tvarkoma oro uoste atvykus. (30USD/asm.) Reikalinga viena spalvota nuotrauką.
– Galioja Lietuvos piliečiams, visiems kitiems- informaciją tikrinti agentūroje.

Valiuta:
Rekomenduojame pasiimti JAV dolerius (nors taip pat galite pasiimti ir EURUS). Pinigus galima pakeisti bankuose, keityklose ir viešbučiuose. Rekomenduojame paimti geros būklės banknotus: Pietryčių Azijoje. sugadinti, suplyšę, dėmėti banknotai nepriimami. Kalbant apie Amerikos dolerius, pažymėtina, kad priimami banknotai naujesnio pavyzdžio – nuo 2013 m.

 

DATOS iš Varšuvos:

2024 02 08 – 02 18 2489eur

2024 04 18 – 04 28 2513eur

2024 05 09 – 05 19 1973eur

2024 05 16 – 05 26 1902eur

2024 05 23 – 06 02 1907eur

2024 05 30 – 06 09 1835eur

2024 09 05 – 09 15 1997eur

2024 09 12 – 09 22 1954eur

2024 09 19 – 09 29 2187eur

2024 09 26 – 10 06 1937eur