Kazachstanas

Egzotinės kelionės

Kazachstanas. Stebuklų šalis – tai ne tik reklaminis šūkis, skirtas turistams, kurie vis dažniau pasirenka Kazachstano lankymą, bet ir trumpiausias jo apibrėžimas. Ši didžiulė šalis, gulinti Šilko kelyje, yra dykumos, stepės, klajoklių vieta, kurioje sustojo laikas, bet ir Nursultanas (Astana) – moderni sostinė su dangoraižiais ir komunistinės praeities paveldu. Kviečiame į nuostabią kelionę į laisvų žmonių šalį, kaip ją apibūdina jos pačios gyventojai.

Skrydis liepos 9d./ 7 nakvynės – 1369 eur

Skrydis rugsėjo 3d./ 7 nakvynės – 1369 eur

Maršrutas:
​Nur sultanas (Astana) • Šymkentas • Otrar • Arystan Baba • Turkestanas • Almata • Šaryno kanjonas • Medeo • Alzhir.

1. diena.
Kelionės dalyvių atvykimas į oro uostą. Skrydis į Kazachstaną.

2. diena. Nur Sultanas (Astana)
Ryte atvykimas į Nur sultaną (Astaną). Pervežimas į viešbutį, apgyvendinimas. Išvykimas į panoraminę kelionę po NUR SULTANĄ (ASTANĄ), Kazachstano sostinę – dinamiškai besivystantį miestą. Apsilankymas senose ir naujose dalyse, įsk. miesto simbolį – Bayterek apžvalgos bokštą, Taikos ir susitaikymo rūmai, apsilankymas Nacionaliniame muziejuje, važiavimas pro Khan Shatyr – didžiausią Vidurinės Azijos pramogų ir prekybos centrą, Centrinę aikštę su Nepriklausomybės paminklu ir kt. Įėjimas į apžvalgos bokštą. Grįžimas į viešbutį, nakvynė.

3. diena. Šymkentas – Otrar – Arystan Bab
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į ŠYMKENTĄ, vieną žaliausių Kazachstano miestų, esantį šalies pietuose, prie sienos su Uzbekistanu. Pervežimas į OTRAR (dabar – Farab) miesto, esančio Šilko kelyje, griuvėsius, atliekantį svarbų vaidmenį sujungiant Kinijos, Europos ir Viduriniųjų Rytų prekybos kelius. Rūmų griuvėsių, mečetės ir vonių, atrastų 1969 m lankymas. Nuvykimas į ARYSTAN BAB mauzoliejų – XIV a. Architektūros paminklą, pastatytą virš religinio mistiko Aristono Babos, gyvenusio XII a., kapo. Pietūs kelyje. Vakare atvykimas į Turkestaną, apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.

4. diena. Turkestanas
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Apsilankymas TURKESTANE, viename seniausių Kazachstano miestų, datuojamamą IV amžiuje, svarbiausiame piligrimų centre. Apsilankymas: Azreto Sultono mečetėje, antroje pagal dydį Vidurinėje Azijoje, didžiojo poeto ir mąstytojo, pirmosios Turkijos mistinės brolijos įkūrėjo, po mirties pripažinto šventuoju – Hoxha Ahmedo Jasawi mauzoliejuje. Mauzoliejus, kuris dabar yra piligrimystės tikslas, buvo pastatytas Timuro nurodymu Hoxha mirties vietoje. Pasivaikščiojimas miesto centre: kapinės, pylimai, požeminė mečetė ir dar daugiau. Pietūs pažintinio maršruto metu. Pervežimas į geležinkelio stotį. Pervežimas į Almatą. Nakvynė traukinyje.

5. diena. Almata
Laisva diena individualiam lankymui ir apsipirkimams rytietiškame Žaliąjame Turge. Apgyvendinimas ir nakvynė.

6. diena. Šaryno kanjonas
Pusryčiai. Sausas davinys ir visos dienos kelionė į Šaryno kanjoną, esantį pietryčių Kazachstane, netoli Tianšanio kalnų. Keliautojų vadinamas Didžiuoju Azijos kanjonu, yra apie 150 km ilgio. Aplankysite gražiausią kanjono dalį, vadinamą Pilių slėniu, su tūkstančių metų vėjo ir vandens išraižytomis gražiomis uolienomis. Grįžimas į viešbutį. Vakare tipiška kazachų vakarienė. Patiekiami tipiški vietinės virtuvės patiekalai, saldumynai ir gėrimai su gyva liaudies muzika. Apgyvendinimas.

7. diena. Almata – Medeo
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Pažintinės kelionės Almatoje tęsinys: Respublikos aikštė, pasivaikščiojimas prie Istorijos muziejaus – komunizmo epochos pastatų paminklų, neapdoroto, didžiulio betono luito. Tuomet Šlovės ir Amžinosios Liepsnos paminklas, skirtas kovos už šalies laisvę ir nepriklausomybę aukoms. Toliau – Panfilovo parkas, pavadintas generolo Panfilovo, Antrojo pasaulinio karo didvyrio, vardu. Parke yra unikali medinė Žengimo į Dangų katedra, suprojektuota 1904 m. garsaus rusų architekto Ženkovo. Tai antras pagal aukštį medinis pastatas pasaulyje. Tuomet pasivaikščiojimas prie Nacionalinio muzikos instrumentų muziejaus. Laisvas laikas. Pervežimas į MEDEO – visame pasaulyje žinomą ledo čiuožyklą, esančią kalnų tarpeklyje, kur treniravosi sovietiniai čiuožėjai. Grįžtant galima bus grožėtis miesto panorama nuo Kok-tobe kalno. Pervežimas į geležinkelio stotį, nuvykimas į Nur sultaną (Astaną). Nakvynė traukinyje.

8. diena. Alzhir
Ryte atvykimas į Nur sultaną (Astaną). Pusryčiai. Išvykimas į ALZHIR, buvusį gulagą, kur Sovietų Sąjungos laikais buvo kalinamos komunizmo išdavikų žmonos ir vaikai. Grįžimas į miestą, apgyvendinimas viešbutyje. Laisvas laikas, nakvynė.

9. diena.
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Pervežimas į oro uostą, skrydis į Lietuvą.

Paslaugos:
5 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose***: 2 Nur sultane (Astanoje), 2 Almatoje, 1 Turkestane; 2-viečiai kambariai (įmanoma 1 pristatoma lova) su vonios kambariais • 2 pervežimai traukiniu naktį • maitinimas pagal programą • skrydis • pervežimas autobusu • atstovo globa • gydymo išlaidų ir nelaimingų atsitikimų draudimas

Pastabos:
Privalomos papildomos išlaidos vietoje: rezervacijos ir iėjimo bilietai, vietiniai gidai, vidinis skrydis: Nur sultanas (Astana) – Šymkentas, priemoka už miegamąją vietą: Turkestanas – Almata, Almata – Nur sultanas (Astana): VASARA 2019 – apie 235 USD, arbatpinigiai: apie 3 USD/dieną; VASARA 2020: apie 290 USD; arbatpinigiai: apie 3 USD/dieną.Vėliausiai 30 dienų iki skrydžio reikia pateikti pasų duomenis, kurie yra būtini vidaus pervežimų bei skrydžių rezervacijoms.Yra tikimybė, jog pardavimas pasibaigs 30 dienų iki išvykimo (priklauso nuo bilietų vidiniams pervežimams prieinamumo).