Kelionė į Azerbaidženą

Egzotinės kelionės

Mes siekiame, kad šią Kaukazo šalį pažintumėte ne epizodiškai, o gausiai, ir patys atrastumėte priežastis, dėl kurių ji vadinama Ugnies žeme. AZERBAIDŽANE Jūs iš krikščioniškosios aplinkos pereisite į islamo kultūrą, po kuria glūdi archainės religijos – zoroastrizmo – ženklai ir mįslės. Ne tik ištyrinėsite charizmatiškąjį, ant Kaspijos pakrantės įsikūrusį Baku miestą, bet ir aplankysite kitas istorines gyvenvietes, senus kaimus, pasakiškus, stiklo mozaikomis tviskančius šachų rūmus, nuošalias ugnies šventyklas, prabangius mauzoliejus ir mečetes, senąjį pakelės karavansarajų, taip pat – laukymes, kuriose gamta išdarinėja nesurežisuotus purvo ir liepsnų triukus, kokių šioje planetoje – reta. Azerbaidžanas Jus stebins ir užburs.

 

1 DIENA.

Skrydis į Baku, susitikimas su gidu oro uoste. Pervežimas į viešbutį.  Nakvynė viešbutyje.

 

2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija po Baku: Ekskursiją pradedame nuo miesto panoramos, žiūrint iš Aukštumos parko. Miestas yra amfiteatro formos, nusileidžiantis į Kaspijos jūrą. Ekskursija apima centrinę Baku dalį, kurioje parodomos įdomiausios istorinės ir architektūrinės vietos, taip pat aplankoma gyventojų ir svečių mėgstama pasivaikščiojimo vieta – Baku bulvaras. Taip pat aplankysime „Senamiestį“, jo teritorijoje yra kelios dešimtys istorijos ir architektūros paminklų, tarp jų Širvanšahų rūmai. Tai architektūros paminklas Azerbaidžano sostinės Baku senamiestyje. Kompleksą sudaro patys rūmai, divanchanas, požeminė kapavietė, šacho mečetė su minaretu, Sejido Jahja Bakuvio mauzoliejus, Murado vartai, tvenkinys ir pirčių liekanos. 2000m. Širvanšachų rūmų kompleksas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šalia rūmų įvairiausiomis istorijomis apipintas Mergelės bokštas, kuris yra ir Azerbaidžano simbolis, pavaizduotas ant šalies banknotų bei oficialių blankų. Apžiūrėsime viduramžių pirklių poilsio ir viešnagės vietas – Karavansarajus.  Pietų pertrauka 14:00-18:30. Tęsiame kelionę autobusu į centrinę Baku dalį, norėdami apžiūrėti įdomiausius istorijos ir architektūros paminklus. Mūsų šiandieninė ekskursija baigiasi apsilankymu Heydaro Alijevo vardu pavadintame kultūros komplekse. Daugelis tų, kurie pirmą kartą pamatė Heydaro Alijevo vardo centro dizaino projektą, negalėjo patikėti, kad toks projektas kada nors gali išsipildyti. Tiesą sakant, net teoriškai nepaprasto dizaino pastatų komplekso statyba atrodo toli gražu nereali. Komplekse yra keletas parodų, kurias gali aplankyti turistas (už papildomą mokestį). 18:00 grįžimas į viešbutį. Laisvas laikas.

3 DIENA

09:00 pusryčiai viešbutyje. 09:30 išvykimas į Abšerono pusiasalio ekskursiją: Gobustanas yra istorinis ir architektūrinis draustinis po atviru dangumi su unikaliais neolito laikų urvų paveikslais, esantis 70 kilometrų nuo Baku. Gobustane yra daugiau nei 6 tūkstančiai petroglifų, kurių amžius viršija 12 tūkstančių metų. Figūros atspindi akmens amžiaus žmonių gyvenimą – medžioklę, poilsį, šokį, lydimą melodingų „Gaval Dash“ (didelė uola su giliu rezonansiniu garsu) garsais. Didžiulių uolų dėka susiformavo daug urvų, kurie tarnavo kaip prieglobstis senovės žmonėms ir padėjo išgyventi esant blogam orui. Prieš pradėdami kelionę į Gobustaną aplankysime naujai pastatytą to paties pavadinimo aukštųjų technologijų muziejų.

Tik nedaugelis žino, kad Azerbaidžanas užima pirmąją vietą pagal aktyvių purvo ugnikalnių skaičių. Šalyje jų skaičiuojama apie 350.  Keliaujate prie šio įdomaus ir mįslingo gamtos reiškinio. Mokslininkai šią vietą lygina su Marsu, nes žemės paviršius čia labai panašus į esantį Marso planetoje. Manoma, kad šis iš vulkanų besiveržiantis purvas turi gydomųjų savybių ir dėl vertingų mikroelementų plačiai naudojamas medicinoje.

Pietų pertrauka 14:00 – 15:30. Ekskursija į Ugnies šventyklą. Ateshgah ir Yanardagh Ugnies garbintojų šventykla yra senovinis religinis pastatas, pastatytas gamtinių dujų gavybos vietoje. Ši šventykla yra zoroastrizmo kronikų dalis ir simbolizuoja Amžinosios liepsnos kultą. Buvusiose kamerose, kuriose apsistodavo piligrimai iš viso pasaulio, dabar įrengtas muziejus su unikaliais eksponatais. Taip pat aplankysime Mehemmedli kaimą. Šalia šio mažo kaimelio Absheron pusiasalyje yra Yanardagh kalnas. Žodis „Yanar“ azerų kalboje reiškia „degantis“, o „Dagh“ – „kalnas“. Ir tai tikras degantis kalnas – ne metaforiškai, o tiesiogine prasme. Kadaise Absherone buvo daug vietų, kur iš žemės į paviršių išeinančios gamtinės dujos savaime užsiliepsnojo, tačiau pradėjus masinę naftos ir dujų gavybą Absherone šios vietos pradėjo nykti. Šiuo metu tai vienintelė šio unikalaus gamtos reiškinio – gamtinių dujų išleidimo į paviršių vieta. 18:30 grįžimas į viešbutį. Nakvynė Baku

4 DIENA

08:30 pusryčiai viešbutyje ir išsiregistravimas. 09:30 pirmiausia sustosime Marazos mieste su unikalia vieta – Diri Baba mauzoliejumi. Mauzoliejus buvo pastatytas 15 amžiaus pradžioje kalne. Šiandien apžiūrėsime Shamakha – IX amžiaus Širvanšahų valstijos sostinę, miestelis buvo vienas svarbiausių Didžiajame Šilko kelyje. Šamakhoje turistai aplankys žymius šalies istorijos ir architektūros paminklus, tokius kaip „Juma mečetė“ ir mauzoliejus „Yeddi Gumbez“. Taip pat aplankysime Shemakha observatoriją. Pietų pertrauka. Pervežimas į Sheki .18:30 atvykimas į viešbutį. Nakvynė Šekyje

5 DIENA

08:30 pusryčiai viešbutyje ir išsiregistravimas. 09:30 Šekis – viena žinomiausių ir seniausių vietų Azerbaidžane. Įsikūręs 700 m (2297 pėdų) virš jūros lygio, miestas, tarsi amfiteatras, apsuptas kalnų ir ąžuolų miškų. Šis senovinis miestas ilgą laiką garsėjo kaip šilko centras ir svarbi Didžiojo šilko kelio stotelė. Kelionę į Sheki pradėsime nuo XVIII a. Khano vasaros rūmų su nuostabiomis freskomis ir išskirtiniais vitražais. 13:00 pietų pertrauka. Aplankysime „Shebeke“ dirbtuves, kur turistai susitiks su vietos meistru, kuris papasakos apie „Shebeke“ gamybos procesą. Po to taip pat aplankysime visame Azerbaidžane populiarios Sheki baklavos dirbtuves. Laisvas laikas apsipirkti Šekyje. Vyksime į viešbutį. Nakvynė Šekyje

6 DIENA

08:30 pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į Baku. 17:00 atvykstama į Baku, laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

 

7 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas Baku.

8 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Skrydis.

 

Turas vykdomas nuo 2 asm jums patogiu metu.

Individualaus turo kaina 675 eur/asm esant 2 asm

Jei vyksta  4 ir daugiau asm turo kaina 460 eur

 

Į kainą įskaičiuota: turas su rusakalbiu/anglakalbiu gidu, pervežimai pagal programą, apgyvendinimas 3* viešbučiuose su pusryčiais

Papildomai: aviabilietai Vilnius – Baku – Vilnius  ~ 320 eur/asm (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).; Azerbaidžano viza | gaunama internetu – apie 30 €; rekomenduojami arbatpinigiai | vairuotojui ir gidui, įėjimo bilietai į lankomus objektus

* Mergelės bokštas – 9 USD

*Shirvanshah rūmai – 9 USD

*Haydaro Alijevo kultūros centras – 9 USD

*Gobustano meno roko muziejus po atviru dangumi – 6 USD

Purvo ugnikalnis – tik specialūs automobiliai – 9 USD už automobilį

*Ateshgah – 3 USD 

*Yanardag – 6 USD 

*Diri Baba – 3 USD

 *Sheki Khan rūmai – 3 USD

 

 

 

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas – 86 600 km²

Gyventojų skaičius – 9 973 697 gyventojai (2017 m.)

Sostinė – Baku 2 132 801 gyventojų ( 2012 m.)

Religija – musulmonų 94 proc.

Kalba – valstybinė kalba azerbaidžaniečių.

Elektros srovė – dažniausiai 220 voltų. Azerbaidžane yra europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai – valstybinė valiuta Azerbaidžano manatas.

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia.

Pastaba:

Azerbaidžano vizą Lietuvos Respublikos piliečiai gali gauti elektroniniu būdu per elektroninių vizų išdavimo sistemą. Elektroninė viza yra išduodama per 3 darbo dienas. Elektroninė viza yra vienkartinė (single entry) ir leidžia užsieniečiams Azerbaidžano teritorijoje būti 30 dienų.

Užsieniečiai, pasiliekantys Azerbaidžane daugiau nei 10 dienų, privalo užregistruoti savo gyvenamąją vietą. Paprasta tai padaryti internetu arba atvykus į ASAN paslaugų centrą. Užsieniečiai, pažeidę šį reikalavimą, turi sumokėti baudą.

KLIMATAS

Azerbaidžane vyrauja subtropinis klimatas. Čia žiemos būna šaltos ir snieguotos, o vasaros karštos ir saulėtos. Geriausias metas keliauti į Azerbaidžaną yra gegužės, rugsėjo arba spalio mėnesiais, kai temperatūra nebėra tokia aukšta ir galima patogiai keliauti po šalį.

VIRTUVĖ/MAISTAS

Azerbaidžano virtuvei turėjo įtakos aplinkinių regionų skoniai. Daug panašių patiekalų atkeliavo iš Turkijos, Vidurio Rytų ar Viduržemio jūros regiono. Labai dažnai ant azerbaidžaniečių stalo pamatysite plovą, šašlykus, kebabus ar chalvą. Iš tradicinių patiekalų galima išskirti mėsos kukulių sriubą Kufta Bozbash, ėriena ir ryžiais įdarytą baklažaną- Dolma, ar šaltą jogurtinę Dovga sriubą su ryžiais, avinžirniais ir žolelėmis. Beveik prie kiekvieno patiekalo azerbaidžaniečiai užsigeria juodosios arbatos. Tai tradicinis šalies gėrimas.

Arbata yra ir nepamainomas piršlybų atributas. Azerbaidžaniečiai, kaip ir daugelis kitų tautų, nekalba tiesiai. Nesako mano sūnus nori vesti tavo dukrą“ Apie tai, kad piršliai atvyks į namus, skelbiama iš anksto ir be didelės reklamos. Pačių piršlybų metu pokalbis vyksta kalbant užuominomis ar pusiau užuominomis. O atsakymas pateikiamas per arbatą: jei į piršliams siūlomą arbatą dedama cukraus, tuomet reikia ruoštis vestuvėms. Jei cukrus buvo patiekiamas atskirai nuo arbatos, tai reiškia atsisakymą. Bet kurioje Azerbaidžano gyvenvietėje turi būti arbatinė. Skirtingai nei Vidurinės Azijos arbatinėje, kur galite sočiai papietauti, Azerbaidžane patiekiama tik arbata. Arbatinė gali pasiūlyti saldumynų prie arbatos, bet ne maisto.

KAINOS

Azerbaidžane kainų lygis yra žemesnis nei Lietuvoje

Lengvi pietūs pigesniame restorane dviems 11.60$

Pietūs gerame restorane dviems 23.49$

Puslitrinis butelis vandens 0.47$

Butelis vietinio alaus parduotuvėje 0.78$

Kilogramas bananų 1.25$

Kilogramas obuolių 0.73$

Vietinio transporto bilietas į vieną pusę 0.18$

Taksi 1 km 0.35$

1 litras benzino 0.55$.

SUVENYRAI

  • Armudu stiklinės  – kriaušės formą imituojančios stiklinės – nacionalinis Azerbaidžano atributas. Iš jų vietiniai geria arbatą.
  • Naftos paveikslai – Neft paveikslai yra tapomi su nafta ir turi išskirtinę išvaizdą bei vertę, mat juos galima rasti tik Azerbaidžane.
  • Keramika – dažniausiai turistai renkasi chirag arba senovinę žibalinę lempą.
  • Pamėgtas tradicinis backgammonstalo žaidimas
  • Nacionaliniu simboliu tapę rankų darbo kilimai