Kelionė į Azerbaidženą

Egzotinės kelionės

Mes siekiame, kad šią Kaukazo šalį pažintumėte ne epizodiškai, o gausiai, ir patys atrastumėte priežastis, dėl kurių ji vadinama Ugnies žeme. AZERBAIDŽANE Jūs iš krikščioniškosios aplinkos pereisite į islamo kultūrą, po kuria glūdi archainės religijos – zoroastrizmo – ženklai ir mįslės. Ne tik ištyrinėsite charizmatiškąjį, ant Kaspijos pakrantės įsikūrusį Baku miestą, bet ir aplankysite kitas istorines gyvenvietes, senus kaimus, pasakiškus, stiklo mozaikomis tviskančius šachų rūmus, nuošalias ugnies šventyklas, prabangius mauzoliejus ir mečetes, senąjį pakelės karavansarajų, taip pat – laukymes, kuriose gamta išdarinėja nesurežisuotus purvo ir liepsnų triukus, kokių šioje planetoje – reta. Azerbaidžanas Jus stebins ir užburs.

 

1 DIENA.

Skrydis į Baku, pervežimas į viešbutį. 19:00 val turas automobiliu „Vakarins Baku“. 20:00 Vakarienė nacionaliniame restorane. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA

9.00 – 10:00 val pusryčiai viešbutyje. Išvykstame iš viešbučio 10:00 val ir turime  3,5-4 val turą po miestą. Aplankome „Crystal Hall“, vyriausybės rūmus, Mugamo centrą, pajūrio bulvarą, filharmoniją, nacionalinius parlamento pastatus, architektūros kompleksą „Liepsnos bokštai“ ir kitus objektus. Pasivaikščiosime Nagorny parku, iš kurio atsiveria gražiausia panorama į miestą ir Baku įlanką. Toliau tęsime ekskursiją po istorinę miesto dalį (senamiestį), kurioje mūsų lauks pastatai įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Aplankysime Tvirtovės sienas, bokštus ir pagrindinius viduramžių Baku miesto vartus. Senovės siauros gatvelės ir užeigos, savotiška gyvenamųjų pastatų architektūra ir siauros viduramžių miesto gatvės… Ekskursiją tęsiate į Širvanšachų rūmus. Tai architektūros paminklas Azerbaidžano sostinės Baku senamiestyje. Kompleksą sudaro patys rūmai, divanchanas, požeminė kapavietė, šacho mečetė su minaretu, Sejido Jahja Bakuvio mauzoliejus, Murado vartai, tvenkinys ir pirčių liekanos. 2000m. Širvanšachų rūmų kompleksas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šalia rūmų įvairiausiomis istorijomis apipintas Mergelės bokštas, kuris yra ir Azerbaidžano simbolis, pavaizduotas ant šalies banknotų bei oficialių blankų.14:00 pietūs nacionaliniame restorane už papildomą mokestį, laisvas laikas. Pageidaujantiems už papildomą mokestį siūloma ekskursija nuo 15: 00 iki 18: 30 Bakų apylinkėse, kurios metu lankote Atešgaho šventyklą. Tai galimybė prisiliesti prie daugiakultūrinės šalies istorijos. Šią šventą kulto vietą skirtingais laikotarpiais garbino tiek Zaratustros pasekėjai, tiek induistai, tiek sikai. Persiškas žodis „Ataš“ reiškia ugnį, taigi ši vieta dar vadinama Ugnies šventykla. Ši buvusi okultinių apeigų šventykla įkurta vietoje, kurioje dega natūrali gamtinė ugnis. Manoma, kad dar gilioje senovėje natūralios ugnies jėgos suteikė šaliai „Ugnies žemės“ arba Azerbaidžano vardą. Taip šioje vietoje XVIII a. buvo įkurtas vienuolynas. Celėse, kuriose kažkada apsistodavo iš viso pasaulio atvykę maldininkai, šiandieną įkurtas muziejus, kuriame saugoma daug unikalių eksponatų, menančių tolimą ir paslaptingą šalies istoriją

3 DIENA

08:00-09:00 pusryčiai viešbutyje ir 10:00 išvykstame. Pervežimas į Sheki (260 km). Miestas įsikūręs šalia Kaukazo kalnų. Miestas pakeitė daugybę valdovų – armėnų kunigaikščius, kahetiečių carus, iraniečių šachus.  Pakeliui sustojate Šemacho mieste ir lankote Džumos mečetę, vieną seniausių mečečių Kaukaze.  Toliau aplankome Lahic kaimą, kuris garsus amatų dirbtuvėmis. Atvykstame į Gabala. Turas po miestą, aplankomas Gabaland vandens parkas. Pietūs. Toliau vykstame į Sheki. 19:00 vakarienė ir laisvas laikas.

4 DIENA

08:00-09:00 pusryčiai viešbutyje ir 10:00 išvykstame. Turas po Sheki senamiestį. Iki šių dienų mieste puikiai išlikę viduramžių statiniai: pirtys, mečetės, gyvenamieji namai. Vykstate į šachų rūmus, pastatytus 1797 m. chano Muhamedo Hasano. Grožitės nuostabiomis  freskomis ir vitražais. Pasivaikštote po miestą senovinėmis gatvelėmis ir grožitės pastatų unikalumu. Po to vyksime į Kišo kaimą, kuris yra už 5 kilometrų nuo Sheki miesto to paties pavadinimo regione, kaimas didžiuojasi savo pagrindine atrakcija – XII amžiaus senovės krikščionių šventykla. Čia apžiūrėsite unikalų istorinį palikimą – albaniškąją bažnyčią. Ji pastatyta čia atvykusio pamokslautojo Eliziejaus iš Jeruzalės. Grįžtame į miestą 19:00 laisvas laikas.

5 DIENA

08:00-09:00 pusryčiai viešbutyje ir 10:00 išvykstame į Ganja (170 km). Atvykus 13:00 val.,  turas po miestą, aplankant  viduramžių azerbaidžaniečių poeto Nizami Ganjavi mauzoliejų, toliau aplankome Aleksandro Nevskio bažnyčią, šacho Abbaso mečetę, Ganja chano džavado mauzoliejų ir butelių namus. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA

08:00-09:00 pusryčiai viešbutyje ir 10:00 išvykstame į Baku (360 km). Pakeliui aplankome Yevlakh regioną, kuriame yra Gobustano nacionalinis parkas, garsėjantis  priešistoriniais raižiniais ant uolų. Gobustanas – tai istorinis-architektūrinis draustinis po atviru dangumi, kuriame galima pamatyti neolito laikotarpio raižinius ant olų. Piešiniai buvo atrasti 1930 metais, o netrukus po to sekė ir nacionalinio parko įkūrimas. Šioje vietoje aptinkama net 6 tūkst. piešinių ant olų, kuriems daugiau nei 12 tūkst. metų. Piešiniai atspindi akmens amžiaus žmonių gyvenimo būdą, jų kasdienybę, kaip antai medžioklė, poilsis, šokiai. Gobustano regionas įdomus ne tik dėl priešistorinių piešinių, bet ir dėl netoliese juodais purvais besispjaudančių vulkanų. Azerbaidžanas užima pirmą vietą pasaulyje pagal purvo vulkanų kiekį. Šalyje jų skaičiuojama apie 350.  Keliaujate prie šio įdomaus ir mįslingo gamtos reiškinio. Mokslininkai šią vietą lygina su Marsu, nes žemės paviršius čia labai panašus į esantį Marso planetoje. Manoma, kad šis iš vulkanų besiveržiantis purvas turi gydomųjų savybių ir dėl vertingų mikroelementų plačiai naudojamas medicinoje. Apie 19:00 atvykstame į Baku. Laisvas laikas, nakvynė viešbutyje.

7 DIENA

08:00-09:00 pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas Baku.

8 DIENA

08:00-09:00 pusryčiai viešbutyje. Skrydis.

Kaina 450 eur/asm kai grupėje 2-4 asm

Kaina 400 eur/asm kai grupėje 6-8 asm.

Kaina 350 eur/asm kai grupėje 10 ir daugiau asm.

Į kainą įskaičiuota: turas su rusakalbiu gidų, pervežimai pagal programą, apgyvendinimas 3-4* viešbučiuose su pusryčiais, lankomi objektai

Papildomai: aviabilietai Vilnius – Baku – Vilnius  ~ 320 eur/asm (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).; Azerbaidžano viza | gaunama internetu – apie 30 €; rekomenduojami arbatpinigiai | vairuotojui ir gidui mokami kelionės pabaigoje – apie 20 €.

 

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas – 86 600 km²

Gyventojų skaičius – 9 973 697 gyventojai (2017 m.)

Sostinė – Baku 2 132 801 gyventojų ( 2012 m.)

Religija – musulmonų 94 proc.

Kalba – valstybinė kalba azerbaidžaniečių.

Elektros srovė – dažniausiai 220 voltų. Azerbaidžane yra europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai – valstybinė valiuta Azerbaidžano manatas.

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia.

Pastaba:

Azerbaidžano vizą Lietuvos Respublikos piliečiai gali gauti elektroniniu būdu per elektroninių vizų išdavimo sistemą. Elektroninė viza yra išduodama per 3 darbo dienas. Elektroninė viza yra vienkartinė (single entry) ir leidžia užsieniečiams Azerbaidžano teritorijoje būti 30 dienų.

Užsieniečiai, pasiliekantys Azerbaidžane daugiau nei 10 dienų, privalo užregistruoti savo gyvenamąją vietą. Paprasta tai padaryti internetu arba atvykus į ASAN paslaugų centrą. Užsieniečiai, pažeidę šį reikalavimą, turi sumokėti baudą.

KLIMATAS

Azerbaidžane vyrauja subtropinis klimatas. Čia žiemos būna šaltos ir snieguotos, o vasaros karštos ir saulėtos. Geriausias metas keliauti į Azerbaidžaną yra gegužės, rugsėjo arba spalio mėnesiais, kai temperatūra nebėra tokia aukšta ir galima patogiai keliauti po šalį.

VIRTUVĖ/MAISTAS

Azerbaidžano virtuvei turėjo įtakos aplinkinių regionų skoniai. Daug panašių patiekalų atkeliavo iš Turkijos, Vidurio Rytų ar Viduržemio jūros regiono. Labai dažnai ant azerbaidžaniečių stalo pamatysite plovą, šašlykus, kebabus ar chalvą. Iš tradicinių patiekalų galima išskirti mėsos kukulių sriubą Kufta Bozbash, ėriena ir ryžiais įdarytą baklažaną- Dolma, ar šaltą jogurtinę Dovga sriubą su ryžiais, avinžirniais ir žolelėmis. Beveik prie kiekvieno patiekalo azerbaidžaniečiai užsigeria juodosios arbatos. Tai tradicinis šalies gėrimas.

Arbata yra ir nepamainomas piršlybų atributas. Azerbaidžaniečiai, kaip ir daugelis kitų tautų, nekalba tiesiai. Nesako mano sūnus nori vesti tavo dukrą“ Apie tai, kad piršliai atvyks į namus, skelbiama iš anksto ir be didelės reklamos. Pačių piršlybų metu pokalbis vyksta kalbant užuominomis ar pusiau užuominomis. O atsakymas pateikiamas per arbatą: jei į piršliams siūlomą arbatą dedama cukraus, tuomet reikia ruoštis vestuvėms. Jei cukrus buvo patiekiamas atskirai nuo arbatos, tai reiškia atsisakymą. Bet kurioje Azerbaidžano gyvenvietėje turi būti arbatinė. Skirtingai nei Vidurinės Azijos arbatinėje, kur galite sočiai papietauti, Azerbaidžane patiekiama tik arbata. Arbatinė gali pasiūlyti saldumynų prie arbatos, bet ne maisto.

KAINOS

Azerbaidžane kainų lygis yra žemesnis nei Lietuvoje

Lengvi pietūs pigesniame restorane dviems 11.60$

Pietūs gerame restorane dviems 23.49$

Puslitrinis butelis vandens 0.47$

Butelis vietinio alaus parduotuvėje 0.78$

Kilogramas bananų 1.25$

Kilogramas obuolių 0.73$

Vietinio transporto bilietas į vieną pusę 0.18$

Taksi 1 km 0.35$

1 litras benzino 0.55$.

SUVENYRAI

  • Armudu stiklinės  – kriaušės formą imituojančios stiklinės – nacionalinis Azerbaidžano atributas. Iš jų vietiniai geria arbatą.
  • Naftos paveikslai – Neft paveikslai yra tapomi su nafta ir turi išskirtinę išvaizdą bei vertę, mat juos galima rasti tik Azerbaidžane.
  • Keramika – dažniausiai turistai renkasi chirag arba senovinę žibalinę lempą.
  • Pamėgtas tradicinis backgammonstalo žaidimas
  • Nacionaliniu simboliu tapę rankų darbo kilimai