Kelionė į Azerbaidženą

Egzotinės kelionės, Karšta naujiena

Mes siekiame, kad šią Kaukazo šalį pažintumėte ne epizodiškai, o gausiai, ir patys atrastumėte priežastis, dėl kurių ji vadinama Ugnies žeme. AZERBAIDŽANE Jūs iš krikščioniškosios aplinkos pereisite į islamo kultūrą, po kuria glūdi archainės religijos – zoroastrizmo – ženklai ir mįslės. Ne tik ištyrinėsite charizmatiškąjį, ant Kaspijos pakrantės įsikūrusį Baku miestą, bet ir aplankysite kitas istorines gyvenvietes, senus kaimus, pasakiškus, stiklo mozaikomis tviskančius šachų rūmus, nuošalias ugnies šventyklas, prabangius mauzoliejus ir mečetes, senąjį pakelės karavansarajų, taip pat – laukymes, kuriose gamta išdarinėja nesurežisuotus purvo ir liepsnų triukus, kokių šioje planetoje – reta. Azerbaidžanas Jus stebins ir užburs.

Baku arba „Kaspijos jūros Dubajus“ ● Viduramžių senamiestis ir „stiklo namai“ ● Mergelės bokštas ir Širvanan-šachų rūmai ● Atešgah ugnies šventykla ● Janar Dag – „Ugnies kalnas“ ● Apšerono pusiasalis ir  Kobustanas – ugnies šventykla ir purvo ugnikalnis ● neįprastas Heydaro Alijevo kultūros centras ● kruizas Baku įlanka

1 diena
2 valandas prieš skrydį susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste. Skrydis į Baku reguliariaisiais reisais, galimai su persėdimu. Priklausomai nuo skrydžių laikų, įmanomas atvykimas kitą dieną, anksti ryte. Pervežimas į viešbutį Baku apylinkėse, poilsis. Šią dieną nevakarieniausime (informacija liečia turistus, papildomai įsigijusius vakarienes).

Po pusryčių, vykstame aplankyti dabartinę šalies sostinę – Baku (Baku). Tai didžiausias miestas prie Kaspijos jūros, kuriame gyvena ketvirtadalis visų Azerbaidžano gyventojų. Kartais juokaujama, kad Baku tai – „Kaspijos jūros Dubajus“. Miestas itin turtingas, dėl naftos telkinių ir tą galima pastebėti iš stovinčių, šiuolaikiškų pastatų, supančių istorinį centrą. Ekskursiją pradėsime nuo gražiai rekonstruoto Iceri Seher – Baku senamiesčio. Siauros, vingiuotos gatvelės, mečetės minaretai, rankomis austų kilimų parduotuvės, jaukūs restoranai – visą tai, senamiesčiui suteikia išskirtinį žavesį, specifinį charakterį, paliekanti kitokį įspūdį,nei visas kitas likęs miestas. Per šimtmečius, čia buvo sutelktas beveik visas miesto gyvenimas. Tik XIX amžiaus pabaigoje, miestas pradėjo plėstis už gynybinių sienų ribų. Pažvelkim iš arčiau į jo simbolius: Mergelės bokštas (XII a.) –  legendomis garsėjančio, neįprastų konstrukcijų ir neaiškios istorijos pastatas (pageidaujantiems įėjimas už papildomą mokestį, apie 8 EUR / asm.), Širvan-šachų rūmų ansamblis – kadaise buve vietinių valdovų rezidencija.  Nuo ant kalno esančios, apžvalgos aikštelės, pasigrožėsime įlankoje esančio, miesto-amfiteatro panorama, su pagrindiniu Naftininku prospektu – t.y promenada, besidriekiančia ties pakrantę. Aplankysime Nacionalinį istorijos muziejų. Artėjant dienos pabaigai, pereisime pritrenkiančią Nizami gatvę aplankant fontano aikštę. Grįžimas į viešbutį, Baku apylinkėse, laisvas laikas, nakvynė. (Pietūs arba vakarienė pageidaujant) (Maršrutas apie 50 km).
3 diena 
Po pusryčių, pamatysime populiariausias, Azerbaidžano sostinę supančias, lankytinas vietas. Sustosime Kobustano valstybiniame gamtos rezervate (Qobustan dovlet tebiet qorugu) prie priešistorinių petroglifų – senovinių piešinių esančių ant akmenų ir uolų, vaizduojančių buvusių, šio regiono gyventojų buitį. Turėsime galimybę priartėti prie unikalių purvo ugnikalnių. Pereisime labai įdomiu maršrutu, vedančiu per naftos telkinius į Apšerono (Abseron) pusiasalį – žemės lopinėlis, smarkiai įsirėžęs į Kaspijos jūrą ir  šiuo metu naudojamas kasybos veiklai. Grįždami į Bakų, sustosime vienoje gražiausių sostinės mečečių – Bibi-Heybat, kur pagal vietines tradicijas yra palaidotas VII šiitų imamas. Grįžimas į viešbutį Baku apylinkėse, laisvas laikas, nakvynė. (Pietūs arba vakarienė pageidaujant). (Vakare pageidaujantiems, už papildomą mokestį, apie 35 EUR / asm. ,siūlome vakarienę su folkloro šou).
4 diena
​Po pusryčių vykstame prie neįprasto „ugnies kalno“ Janar Dag (Yanar Dag), iš kurio tūkstančius metų sklinda gamtinės dujos. Aplankysime Atešgah ugnies šventyklą – šventąją zoroastrizmo vietą. Nepakartojami gamtos reiškiniai, visada žavėjo šios vietovės gyventojus; natūraliai degantys dujų šaltiniai, atliko natūralų, pirmųjų kultų centrų funkcijas. Grįžę į Baku, aplankysime Heidaro Alijevo (Heydar Aliyev) kultūros centrą. Tai futuristinis architekto Zaha Hadid šedevras, pripažintas, kaip vienu gražiausių ir moderniausių pastatų, iškilusiu per pastaruosius metus pasaulyje. Neįprastos šio pastato interjero linijos ir gražus šviesos žaismas, skatina lankytojus aplankyti parodas, pristatančias Azerbaidžano kultūrą. Be abejo, moderniosios architektūros mėgėjai, ilgai prisimins viešnagę, šioje unikalioje vietoje. Aplink centrą, atsiverianti miesto panorama su gražiai prižiūrima Alijevo centro parko žaluma, paverčia šią vietą, viena populiariausiu miestiečių poilsio vietų. Užsuksime ir į kilimų muziejų, kur susipažinsime suvšiam regionui  būdingomis,  kilimų audimo tradicijomis. Po Pietų – pusvalandžio kruizas laivu po Baku įlanką. Grįžimas į viešbutį Baku apylinkėse, laisvas laikas, nakvynė. (Pietūs arba vakarienė pageidaujant). (Maršrutas apie 80 km).
5 diena 
Anksti ryte ( be pusryčių) išsiregistruojame iš viešbučio. Pervežimas į oro uostą ir skrydis į Lenkiją (galimai su persėdimu).

Į kainą įskaičiuota
Skrydis (galimai su persėdimu), oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas: (4 paros), maitinimas (3 pusryčiai , pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi, lenkiškai kalbančio atstovo pagalba oro uoste ir visos programos metu, turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, pagalba, bagažas).

Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 120EUR/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą) (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams, TGS sistema). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams (10-15 EUR – vienam maitinimui), visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos, vizos. Nuvykimas į/iš Varšuvos.
Yra galimybe įsigyti (3) pietūs arba vakarienes (pagal programa). (gėrimai už papildomą mokestį).

Kelionės datos ir kaina iš Varšuvos

2024 03 29 – 04 02  834eur

2024 04 12 – 04 16 794 eur

2024 05 01 – 05 05 996eur

2024 05 10 – 05 14 794eur

2024 05 29 – 06 02 930eur

2024 06 07 – 06 11 817eur

2024 06 28 – 07 02 846eur

2024 07 12 – 07 16 858eur

2024 07 26 – 07 30 841eur

2024 08 09 – 08 13 865eur

2024 08 23 – 08 27 865eur

2024 09 06 – 09 10 841eur

2024 09 20 – 09 24 841eur

2024  10 04 – 10 08 829eur

2024  10 18 – 10 22  829eur

 

Pageidaujant galime pasiūlyti individualų turą iš Vilniaus su anglakalbiu/ rusakalbiu gidu pagal viršuje esančią programą, ar šią Jūsų norma data:

1 DIENA.

Skrydis į Baku, susitikimas su gidu oro uoste. Pervežimas į viešbutį.  Nakvynė viešbutyje.

 

2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija po Baku: Ekskursiją pradedame nuo miesto panoramos, žiūrint iš Aukštumos parko. Miestas yra amfiteatro formos, nusileidžiantis į Kaspijos jūrą. Ekskursija apima centrinę Baku dalį, kurioje parodomos įdomiausios istorinės ir architektūrinės vietos, taip pat aplankoma gyventojų ir svečių mėgstama pasivaikščiojimo vieta – Baku bulvaras. Taip pat aplankysime „Senamiestį“, jo teritorijoje yra kelios dešimtys istorijos ir architektūros paminklų, tarp jų Širvanšahų rūmai. Tai architektūros paminklas Azerbaidžano sostinės Baku senamiestyje. Kompleksą sudaro patys rūmai, divanchanas, požeminė kapavietė, šacho mečetė su minaretu, Sejido Jahja Bakuvio mauzoliejus, Murado vartai, tvenkinys ir pirčių liekanos. 2000m. Širvanšachų rūmų kompleksas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šalia rūmų įvairiausiomis istorijomis apipintas Mergelės bokštas, kuris yra ir Azerbaidžano simbolis, pavaizduotas ant šalies banknotų bei oficialių blankų. Apžiūrėsime viduramžių pirklių poilsio ir viešnagės vietas – Karavansarajus.  Pietų pertrauka 14:00-18:30. Tęsiame kelionę autobusu į centrinę Baku dalį, norėdami apžiūrėti įdomiausius istorijos ir architektūros paminklus. Mūsų šiandieninė ekskursija baigiasi apsilankymu Heydaro Alijevo vardu pavadintame kultūros komplekse. Daugelis tų, kurie pirmą kartą pamatė Heydaro Alijevo vardo centro dizaino projektą, negalėjo patikėti, kad toks projektas kada nors gali išsipildyti. Tiesą sakant, net teoriškai nepaprasto dizaino pastatų komplekso statyba atrodo toli gražu nereali. Komplekse yra keletas parodų, kurias gali aplankyti turistas (už papildomą mokestį). 18:00 grįžimas į viešbutį. Laisvas laikas.

3 DIENA

09:00 pusryčiai viešbutyje. 09:30 išvykimas į Abšerono pusiasalio ekskursiją: Gobustanas yra istorinis ir architektūrinis draustinis po atviru dangumi su unikaliais neolito laikų urvų paveikslais, esantis 70 kilometrų nuo Baku. Gobustane yra daugiau nei 6 tūkstančiai petroglifų, kurių amžius viršija 12 tūkstančių metų. Figūros atspindi akmens amžiaus žmonių gyvenimą – medžioklę, poilsį, šokį, lydimą melodingų „Gaval Dash“ (didelė uola su giliu rezonansiniu garsu) garsais. Didžiulių uolų dėka susiformavo daug urvų, kurie tarnavo kaip prieglobstis senovės žmonėms ir padėjo išgyventi esant blogam orui. Prieš pradėdami kelionę į Gobustaną aplankysime naujai pastatytą to paties pavadinimo aukštųjų technologijų muziejų.

Tik nedaugelis žino, kad Azerbaidžanas užima pirmąją vietą pagal aktyvių purvo ugnikalnių skaičių. Šalyje jų skaičiuojama apie 350.  Keliaujate prie šio įdomaus ir mįslingo gamtos reiškinio. Mokslininkai šią vietą lygina su Marsu, nes žemės paviršius čia labai panašus į esantį Marso planetoje. Manoma, kad šis iš vulkanų besiveržiantis purvas turi gydomųjų savybių ir dėl vertingų mikroelementų plačiai naudojamas medicinoje.

Pietų pertrauka 14:00 – 15:30. Ekskursija į Ugnies šventyklą. Ateshgah ir Yanardagh Ugnies garbintojų šventykla yra senovinis religinis pastatas, pastatytas gamtinių dujų gavybos vietoje. Ši šventykla yra zoroastrizmo kronikų dalis ir simbolizuoja Amžinosios liepsnos kultą. Buvusiose kamerose, kuriose apsistodavo piligrimai iš viso pasaulio, dabar įrengtas muziejus su unikaliais eksponatais. Taip pat aplankysime Mehemmedli kaimą. Šalia šio mažo kaimelio Absheron pusiasalyje yra Yanardagh kalnas. Žodis „Yanar“ azerų kalboje reiškia „degantis“, o „Dagh“ – „kalnas“. Ir tai tikras degantis kalnas – ne metaforiškai, o tiesiogine prasme. Kadaise Absherone buvo daug vietų, kur iš žemės į paviršių išeinančios gamtinės dujos savaime užsiliepsnojo, tačiau pradėjus masinę naftos ir dujų gavybą Absherone šios vietos pradėjo nykti. Šiuo metu tai vienintelė šio unikalaus gamtos reiškinio – gamtinių dujų išleidimo į paviršių vieta. 18:30 grįžimas į viešbutį. Nakvynė Baku

4 DIENA

08:30 pusryčiai viešbutyje ir išsiregistravimas. 09:30 pirmiausia sustosime Marazos mieste su unikalia vieta – Diri Baba mauzoliejumi. Mauzoliejus buvo pastatytas 15 amžiaus pradžioje kalne. Šiandien apžiūrėsime Shamakha – IX amžiaus Širvanšahų valstijos sostinę, miestelis buvo vienas svarbiausių Didžiajame Šilko kelyje. Šamakhoje turistai aplankys žymius šalies istorijos ir architektūros paminklus, tokius kaip „Juma mečetė“ ir mauzoliejus „Yeddi Gumbez“. Taip pat aplankysime Shemakha observatoriją. Pietų pertrauka. Pervežimas į Sheki .18:30 atvykimas į viešbutį. Nakvynė Šekyje

5 DIENA

08:30 pusryčiai viešbutyje ir išsiregistravimas. 09:30 Šekis – viena žinomiausių ir seniausių vietų Azerbaidžane. Įsikūręs 700 m (2297 pėdų) virš jūros lygio, miestas, tarsi amfiteatras, apsuptas kalnų ir ąžuolų miškų. Šis senovinis miestas ilgą laiką garsėjo kaip šilko centras ir svarbi Didžiojo šilko kelio stotelė. Kelionę į Sheki pradėsime nuo XVIII a. Khano vasaros rūmų su nuostabiomis freskomis ir išskirtiniais vitražais. 13:00 pietų pertrauka. Aplankysime „Shebeke“ dirbtuves, kur turistai susitiks su vietos meistru, kuris papasakos apie „Shebeke“ gamybos procesą. Po to taip pat aplankysime visame Azerbaidžane populiarios Sheki baklavos dirbtuves. Laisvas laikas apsipirkti Šekyje. Vyksime į viešbutį. Nakvynė Šekyje

6 DIENA

08:30 pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į Baku. 17:00 atvykstama į Baku, laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

 

7 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas Baku.

8 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Skrydis.

Turas vykdomas nuo 2 asm jums patogiu metu.

Individualaus turo kaina nuo 675 eur/asm esant 2 asm

Jei vyksta  4 ir daugiau asm turo kaina nuo 460 eur

Į kainą įskaičiuota: turas su rusakalbiu/anglakalbiu gidu, pervežimai pagal programą, apgyvendinimas 3* viešbučiuose su pusryčiais

Papildomai: aviabilietai Vilnius – Baku – Vilnius  ~ 320 eur/asm (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).; Azerbaidžano viza | gaunama internetu – apie 30 €; rekomenduojami arbatpinigiai | vairuotojui ir gidui, įėjimo bilietai į lankomus objektus

* Mergelės bokštas – 9 USD

*Shirvanshah rūmai – 9 USD

*Haydaro Alijevo kultūros centras – 9 USD

*Gobustano meno roko muziejus po atviru dangumi – 6 USD

Purvo ugnikalnis – tik specialūs automobiliai – 9 USD už automobilį

*Ateshgah – 3 USD 

*Yanardag – 6 USD 

*Diri Baba – 3 USD

 *Sheki Khan rūmai – 3 USD

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas – 86 600 km²

Gyventojų skaičius – 9 973 697 gyventojai (2017 m.)

Sostinė – Baku 2 132 801 gyventojų ( 2012 m.)

Religija – musulmonų 94 proc.

Kalba – valstybinė kalba azerbaidžaniečių.

Elektros srovė – dažniausiai 220 voltų. Azerbaidžane yra europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai – valstybinė valiuta Azerbaidžano manatas.

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia.

Pastaba:

Azerbaidžano vizą Lietuvos Respublikos piliečiai gali gauti elektroniniu būdu per elektroninių vizų išdavimo sistemą. Elektroninė viza yra išduodama per 3 darbo dienas. Elektroninė viza yra vienkartinė (single entry) ir leidžia užsieniečiams Azerbaidžano teritorijoje būti 30 dienų.

Užsieniečiai, pasiliekantys Azerbaidžane daugiau nei 10 dienų, privalo užregistruoti savo gyvenamąją vietą. Paprasta tai padaryti internetu arba atvykus į ASAN paslaugų centrą. Užsieniečiai, pažeidę šį reikalavimą, turi sumokėti baudą.

KLIMATAS

Azerbaidžane vyrauja subtropinis klimatas. Čia žiemos būna šaltos ir snieguotos, o vasaros karštos ir saulėtos. Geriausias metas keliauti į Azerbaidžaną yra gegužės, rugsėjo arba spalio mėnesiais, kai temperatūra nebėra tokia aukšta ir galima patogiai keliauti po šalį.

VIRTUVĖ/MAISTAS

Azerbaidžano virtuvei turėjo įtakos aplinkinių regionų skoniai. Daug panašių patiekalų atkeliavo iš Turkijos, Vidurio Rytų ar Viduržemio jūros regiono. Labai dažnai ant azerbaidžaniečių stalo pamatysite plovą, šašlykus, kebabus ar chalvą. Iš tradicinių patiekalų galima išskirti mėsos kukulių sriubą Kufta Bozbash, ėriena ir ryžiais įdarytą baklažaną- Dolma, ar šaltą jogurtinę Dovga sriubą su ryžiais, avinžirniais ir žolelėmis. Beveik prie kiekvieno patiekalo azerbaidžaniečiai užsigeria juodosios arbatos. Tai tradicinis šalies gėrimas.

Arbata yra ir nepamainomas piršlybų atributas. Azerbaidžaniečiai, kaip ir daugelis kitų tautų, nekalba tiesiai. Nesako mano sūnus nori vesti tavo dukrą“ Apie tai, kad piršliai atvyks į namus, skelbiama iš anksto ir be didelės reklamos. Pačių piršlybų metu pokalbis vyksta kalbant užuominomis ar pusiau užuominomis. O atsakymas pateikiamas per arbatą: jei į piršliams siūlomą arbatą dedama cukraus, tuomet reikia ruoštis vestuvėms. Jei cukrus buvo patiekiamas atskirai nuo arbatos, tai reiškia atsisakymą. Bet kurioje Azerbaidžano gyvenvietėje turi būti arbatinė. Skirtingai nei Vidurinės Azijos arbatinėje, kur galite sočiai papietauti, Azerbaidžane patiekiama tik arbata. Arbatinė gali pasiūlyti saldumynų prie arbatos, bet ne maisto.

KAINOS

Azerbaidžane kainų lygis yra žemesnis nei Lietuvoje

Lengvi pietūs pigesniame restorane dviems 11.60$

Pietūs gerame restorane dviems 23.49$

Puslitrinis butelis vandens 0.47$

Butelis vietinio alaus parduotuvėje 0.78$

Kilogramas bananų 1.25$

Kilogramas obuolių 0.73$

Vietinio transporto bilietas į vieną pusę 0.18$

Taksi 1 km 0.35$

1 litras benzino 0.55$.

SUVENYRAI

  • Armudu stiklinės  – kriaušės formą imituojančios stiklinės – nacionalinis Azerbaidžano atributas. Iš jų vietiniai geria arbatą.
  • Naftos paveikslai – Neft paveikslai yra tapomi su nafta ir turi išskirtinę išvaizdą bei vertę, mat juos galima rasti tik Azerbaidžane.
  • Keramika – dažniausiai turistai renkasi chirag arba senovinę žibalinę lempą.
  • Pamėgtas tradicinis backgammonstalo žaidimas
  • Nacionaliniu simboliu tapę rankų darbo kilimai