Kuršių Nerija

Autobusu | 0 comments

1 DIENA

Ryte keliausite į pajūrį. Iš Klaipėdos Naujosios perkėlos keltu persikelsite į Smiltynę. Lankysite Lietuvos jūrų muziejųdelfinariumą*, kuriame išvysite daugybę akvariumuose plaukiojančių žuvų, įvairių Baltijos ir tolimesnių jūrų gyventojų, kriauklių, koralų kolekcijų. Specialiame pingvinams įrengtame pingvinariume išvysime šiuos didingus paukščius. Jau daug metų muziejuje gyvena ruoniai, Šiaurės jūrų liūtai – įdomu bus ir juos pamatyti. Po rekonstrukcijos atidarytas muziejus gali pasigirti įspūdingomis ekspozicijomis. Nepamirštamų įspūdžių paliks 18m ilgio skaidrus povandeninis akvariumo tunelis. Nepamirškite apžiūrėti muziejuje saugomų didelių senųjų laivų ekspozicijos. Atskira muziejaus dalis – delfinariumas, kur auginami ir dresuojami delfinai. Smagiausia pramoga – šių jūrų gyvūnų pasirodymai**. Iš Smiltynės keliausite į Juodkrantę – antrą pagal dydį Kuršių nerijos gyvenvietę. Juodkrantė – jaukus, gamtos apsuptyje įsikūręs miestelis, istorinis-urbanistinis draustinis. Pasivaikščiosite po nedidelį Juodkrantės centrą Kuršių marių pakrantėje. Aplankysite unikalią Juodkrantės vėtrungių galeriją, kurioje susipažinsite su pamario kraštui būdingų vėtrungių istorija. Vėliau keliausite į aukštą ir medžiais apaugusią kopą, vadinamą Raganų kalnu. Pasak legendos, kadaise ant kalno puotas keldavo raganos ir velniai, čia lankydavosi net pati vyriausioji ragana Ragė, todėl ši vieta ir buvo pavadinta Raganų kalnu. Pasivaikščiosite, pasigrožėsite ant kalno sustatytomis medinėmis skulptūromis. Toliau keliausite Naglių gamtinio rezervato link. Pakeliui, tik išvažiavę iš Juodkrantės, pamatysite pilkųjų garnių ir  kormoranų stebyklą. Naglių gamtiniame rezervate išvysite vieną įspūdingiausių Kuršių nerijos vietų – Mirusias kopas. Jos taip pavadintos todėl, kad kadaise po savimi palaidojo (užpustė smėliu) net keletą gyvenviečių. Naglių kaimo gyventojai nuolat keldavosi iš vienos vietos į kitą, o galiausiai apleido šią vietovę. Išskirtinį rezervato kraštovaizdį galite išvysti tik žingsniuodami Naglių pažintiniu taku. Čia įrengti riboženkliai, pusė trasos driekiasi mediniu takeliu, kita – per vėjo pustomą smėlį. Tako pabaigoje pasieksite Agilos kopą (53 m aukščio), nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Kuršių marias. Pasimėgavę nenusakomo grožio gamtos peizažais, vyksite į didžiausią Kuršių nerijos gyvenvietę – Nidą. Laisvas laikas. Poilsis prie jūros.  Nakvynė poilsio namuose/viešbutyje.
2 DIENA

Pusryčiai. Laisvas laikas, kurio metu pageidaujantys galės savarankiškai aplankyti T. Mano muziejų*, Žvejo sodybą*, Kuršių nerijos istorijos muziejų*, gintaro galeriją – muziejų ar pasivaikščioti Kuršių marių pakrante. Pažintį su Kuršių nerija baigsite pasivaikščiojimu pažintiniu taku į Parnidžio kopą, vieną iš Kuršių nerijos gamtos stebuklų. Dėl savo įspūdingo aukščio (52 m virš jūros lygio) ir grožio Parnidžio kopa tapo viena mėgstamiausių Kuršių nerijos lankytojų vietų. Užkilus ant kopos atrodo, jog saulė kyla ir leidžiasi vandenyje. Dalis kopos yra apželdinta, o dalis natūraliai pustoma ir formuojama vėjo bei smėlio. Pietuose išvysite šešėliais išmargintas keliaujančias kopas, susiformavusias dėl žmogaus veiklos dar XVII–XVIIIa. Pažvelgę į šiaurę, pamatysime XIX a. pasodintą kalnapušių kilimą, kuris buvo skirtas keliaujančioms kopoms suvaldyti. Pakilę ant Parnidžio kopos, pamatysite Saulės laikrodį – kalendorių, kuris iškilo 1995 m. pavasarį ir buvo skirtas Nepriklausomybės atkūrimui paminėti. Statinio aukštis siekia net 12 m (2 m po žeme). Parnidžio kopa – vienintelė vieta Lietuvoje, idealiai tinkanti tokiam laikrodžiui, nes nuo čia atsiveria platus horizontas. 2011 m. buvo sukurtos dar trys skulptūros, simbolizuojančios svarbius gamtos įvykius: žiemos saulėgrįžą, pavasario ir rudens lygiadienius. 

Kelionės datos ir kaina

2021 06 19- 06 20  – 107,10 eur

2021 06 24 – 06 25 – 116,10 eur

2021 07 10- 07 11- 107,10 eur

2021 07 24 – 07 25- 107,10 eur

2021 08 07- 08 08 – 107,10 eur

2021 08 21- 08 22 – 107,10 eur

Į kainą įskaičiuota

  • Kelionė autobusu,
  • 1 nakvynė viešbutyje/svečių namuose su pusryčiais,
  • kelto į Kuršių Neriją bilietai,
  • įvžiavimo į Kuršių Neriją mokesis;  
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,

Į kainą neįskaičiuota

  • Bilietai į mokamus objektus, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI:  rašytojo Tomo Mano muziejus -2,50 EUR/asm., Kuršių Nerijos Istorijos muziejus -1 EUR/asm; Nidos žvejo etnografinė sodyba -1 EUR/asm., bendras bilietas į tris muziejus -3,80 EUR/asm). Naglių gamtos rezervatas -5 EUR/asm; jūrų muziejus – delfinariumas -10 EUR; delfinų pasirodymas – 10 EUR.