Saugumo informacija

Akcijos | 0 comments

Kadangi visos kelionės prasideda nuo pasiruošimo, o svarbia jo dalimi tapo COVID-19 tyrimai, siekiame šią užduotį keliautojams kuo labiau palengvinti ir siūlome testus PGR tyrimo už  65 EUR/asm. Į šią kainą įskaičiuotas sertifikato originalo su QR kodu išdavimas.

 

Taigi keliaujant į kitas šalis šiuo metu:

  • Būtinas galiojantis dokumentas (pasas, arba tapatybės kortelė)
  • Covid -19 tyrimas su neigiamu rezultatu (yra išimčių)
  • priklausomai nuo šalies į kurią vykstate, kiti užpildyti dokumentai

 

Išimtys:

Keliaujant į Graikiją.

Pilnai pasiskiepijusiems keliautojams, gavusiems antrą vakcinos dozę ne anksčiau nei 14 dienų iki kelionės pradžios, neigiamas PGR testo rezultatas nėra privalomas skrendant į šalį. Tačiau privalomas oficialus skiepų sertifikatas anglų kalba (pripažįstamos vakcinos: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax, Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm).

Keliaujant į Madeirą.

Jeigu jau yra keliaujančiam asmeniui 2 vakcinos nuo COVID-19, vykstant į Madeirą ir grįžtant į Lietuvą testai nereikalingi (pasiskiepijus Astra Zenecos 2 vakcinomis, po antro skiepo turi būti praėję ne mažiau nei 14 dienų).
– Testų taip pat nereikės ir persirgusiems per pastarąsias 90 dienų COVID-19 ir turintiems pažymą, o grįžtant į Lietuvą – net 180 dienų. 

 

Į LIETUVĄ GRĮŽTANTIEMS

Primename, kad į Lietuvą atvykstantys ir grįžtantys keliautojai, persirgę COVID-19 liga arba pilnai paskiepyti, privalo įsitikinti, kad tai patvirtinantys dokumentai atitinka jiems nustatytas būtinas sąlygas.

Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims:

  1. skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
  2. pagal pilną skiepijimo schemą,
  3. tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).

Informuojame, kad E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

Atkreipiame dėmesį, kad COVID-19 liga nėra laikoma tinkamai patvirtinta, jeigu ji buvo nustatyta serologiniu antikūnų tyrimu (dokumentuose tai žymima IgG arba IgM kodu).

 

Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis. 

Reikalavimas pateikti dokumentus, įrodančius neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, persirgimą ar pasiskiepijimą, netaikomas jaunesniems nei 16 metų amžiaus ir tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims.

NVSC ANKETA

Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildytianketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

Užpildyti galite čia https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form/flight-passenger

SAVIIZOLIACIJA*

Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija(su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

*Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:

  • Tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • jaunesniems nei 16 metų amžiaus asmenims taikoma išimtis dėl COVID-19 tyrimo, tačiau izoliacija privaloma;
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims
  • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims

Neradai tau reikalingos informacijos? susisiek su mumis ir mes pasirūpinsime tavo saugia kelione.