Keltai

Ieškai savaitgalio kelionių laivais, keltų ar kruizų bilietų nuo Baltijos iki Šiaurės uostų?  Parduodame Tallink, StenaLine keltų bilietus.

STENALINE

Populiariausios kryptys:

Ventspilis – Nineshamnas

Liepoja – Travemiundrė

TALLINK

Ryga – Stokholmas

Talinas – Stokholmas

Talinas – Helsinkis

Helsinkis – Stokholmas

Tartu – Stokholmas

Talinas – Alandų salos

Vienas populiariausių TALLINK  kompanijos produktų – trumpi kruizai Ryga –  Stokholmas – Ryga

Saugūs keltai ir pigūs keltų bilietai leis jaustis lyg plaukiojančiame viešbutyje, kur galėsite pailsėti ir pasiruošti tolimesnei kelionei. Keltų kainų ir datų teiraukitės el. paštu info@esrosturas.lt arba tel.: 8 656 80889

 

Nemokami Stokholmo muziejai

Stokholmas maloniai stebina visais metų laikais. Mėgaukitės populiariais muziejais ir pramogų centrais, arba tiesiog pasivaikščiokite po senamiestį ir apsipirkite prekybos centruose, bei parduotuvėse.

Nuo vasario 1 d. nemokamas įėjimas į keturiolika Stokholmo muziejų: Architektūros ir dizaino, Armijos, Rytų Azijos, Etnografijos, Hallwylska, Jūrų, Karališkųjų brangenybių, Šiuolaikinio meno, Nacionalinį, Istorijos, Viduržemio jūros, Švedijos gamtos istorijos, taip pat į Karališkąją monetų saugyklą ir Skoklosterio pilį.

    

Vikingų muziejus Vikingaliv

Naujiena! 04.29 durvis atveria muziejus Vikingaliv. Šiame muziejuje pamatykite Švedijos Geležies amžiaus istoriją, remiantis legendinių vikingų požiūriu. Sužinokite daugiau apie paslaptingą ir mitais apipintą to laikotarpio gyvenimą bei išsiaiškinkite, kas yra tiea, o kas – filmų ir istorijų kultivuojami mitai. Susitikite su tikru vikingu, kuris yra suformuotas, atsižvelgus į archeologinių kasinėjimų metu rastus DNR pavyzdžius, taip pat patyrinėkite kasdienį vikingų šeimos gyvenimą interaktyvioje parodoje Ragnfrids Saga.

GRÖNA LUND pramogų parkas

Gröna Lund pramogų parkas yra linksmiausia vieta Stokholme! Būnant parke laikas prabėga nepastebimai, todėl pasiruoškite praleisti čia visą dieną. Mėgaukitės nepamirštamu poilsiu, kurį suteikia aukščiausias laisvas kritimas Europoje, amerikietiški kalneliai, katapulta, įvairūs tetraliniai pasirodymai ir galimybė laimėti loterijoje! Šį pramogų parką būtina aplankyto su visa šeima, nes mažiesiems nuotykių ieškotojams taip bus ką pasiūlyti!
Parkas veikia tik vasaros sezono metu.

Junibacken

Geriausias Švedijos muziejus vaikams, kuris yra Jūrgordena saloje (Djurgården), netoli Vasa muziejaus. Junibacken yra rašytojos Astridos Lingrend pasakų herojų pasaulis.
Į pasakų atmosferą įtrauks kelionė traukiniu, vaikų teatras, parodos, žaidimų parduotuvės, vaikų knygynai. Restoranai kiekvieną dieną stebina naujomis pramogomis ir nuotykiais. Pasakų traukinyje gali tilpti ribotas skaičius žmonių, todėl vasaros sezono metu ir laisvadieniais siūlome muziejų aplankyti pirmoje dienos pusėje.
Junibacken svečiuojasi vaikų pamėgti troliai Mumini. Dabar lankytojai turi galimybę panirti į stebuklingą Muminų pasaulį ir mėgautis lėlių teatru su mielais troliais pagrindiniuose vaidmenyse.

Skansen

Skansen – pirmas pasaulyje etnografinis muziejus po atviru dangumi įkurtas 1891 metas.Čia miniatiūroje eksponuojama visa Švedija. Skansen teritorijoje surinkta daugiau kaip 150 įvairių epochų namų ir sodybų iš visos šalies kampelių (būdingų visai Švedijai). Čia eksponuojami įvairūs naminiai ir laukiniai gyvūnai būdingi Švedijai. Jūs galite pasivaikščioti po gražų parką, skaniai užkąsti, papietauti, o vasarą ir pašokti, paklausyti koncerto. Aplankyti atrakcionų parką ir akvariumą, pamatyti dirbančius amatininkus ir nusipirkti suvenyrų daugybėje parduotuvėlių ir dirbtuvių.

Hallwyl muziejus

Hallwyl muziejus yra vienas iš ekscentriškiausių ir patraukliausių muziejų Stokholme. Pagal turtingos poros pageidavimą, 1898 metais, buvo pastatytas vienas iš brangiausių privačių namų – Hallwyl.

Istorijos muziejus

Kviečiame aplankyti Švedijos istorijos muziejų, kur gali susipažinti su Švedijos istorija, susipažinti su karingaisiais vikingais ir aplankyti patalpas kur saugomi 52 kg aukso ir 200 kg sidabro. Šiame muziejuje rasite objektų, kurie prasideda nuo akmens amžiasu iki viduramžių.

Jeigu Jūs vikingus pažįstate kaip brutualius plėšikus, tuomet muziejus Jums leis juos pažinti iš kitos puses, kur jie buvo puikūs prekeiviaI, žemdirbiai ir šeimos saugotojai. Šis muziejus sudomins tiek vaikus, tiek suaugusius.

VASA muziejus

Stokholmo Vasa muziejus yra vienintelis pasaulyje išlikęs 17 a. laivas: vienas žymiausių turistų lankytinų objektų pasaulyje. Tik išplaukęs jis nuskendo jūros gelmėse. Iš jūros laivas iškeltas po 333 metų.

Aquaria Povandeninio pasaulio parkas

Atraskite jūrų muziejų Stokholme. Čia Jūs galite pamatyti ešerių arba jūrų vilkų, rajų ir kitų tropinių gyvūnų. Vakare pajuskite artėjančios perkūnijos audros jėgą drėgname tropiniame atogrąžų miške. Pasivaikščiokite ryti rūke lynų tiltu, pakabintu virš upės, kurioje knibžda piranijos. Išėjus iš tropinio miško galite pamatyti povandeninį upės gyventojų gyvenimą.

Armijos muziejus

Vienas iš geriausių Švedijos muziejų, kur pavaizduota Švedijos istorija nuo vikingų iki mūsų laikų. Istoriją pasakoja didžiuliai originalaus dydžio manekenai ir autentiška tų laikų aplinka. Muziejuje daug nedidelių patalpų skirtų atskirai temai: gyvūnai kare, ligos ir jų gydymas, bausmės už  nusikaltimus ir karas. Trofėjų kambaryje ekponuojamos vėliavos, vėliavytės ir muzikos instrumentai, kuriuos švedų karaliai parsivežė iš karo.

SKYVIEW apžvalgos aikštelė 

Viena iš naujausių pramogų Stokholme yra apžvalgos aikštelė SkyView. Apžvalgos aikštelė yra prie multifunkcionalios arenos Ericsson Globe, kuri laikoma ne tik viena populiariausia sporto ir įvairių renginių vieta, bet taip pat tai yra didžiausias pasaulyje sferinis pastatas pasaulyje.

Aukštas Ericsson Globe arenos kupolas yra 130 m aukštyje, iš kurio atsiveria nuostabi miesto panorama ir garsieji salų archipelagai.

Karaliaus rūmai

Su savo 608-iais kambariais, Stokholmo Karališkieji Rūmai yra didžiausi pasaulyje tarp tebenaudojamų valstybės galvos rezidencijų. Rūmuose rasite Stokholmo įžymybes: karališkus apartamentus, Valstybės Menę, Ordino Kambarį, Iždą, Trijų Karūnų (Tre Kronor) muziejų, Ginklų Kambarį ir Gustavo III antikvarų muziejų.

Karališkoji garbės sargyba Stokholme

Jau nuo 1523 metų karališkoji garbės sargyba saugo Stokholmo pilį. Iki pat 19 amžiaus karališkąją garbės sargybą sudarė 100-200 vyrų, kurie rūpinosi ne tik apsauga, bet ir prižiūrėjo, kad mieste būtų laikomasi įstatymų, tvarkos ir atliko ugniagesių pareigas.
Karališkosios garbės sargybos keitimasis vyksta kiekvieną dieną ir tai įdomi tradicija, kurią būtina pamatyti kiekvienam keliautojam atvykusiam į Stokholmą.

Livrustkammaren karališkų muziejus 

Vienas iš geriausių Švedijos muziejų, kur pavaizduota Švedijos istorija nuo vikingų iki mūsų laikų.

Istoriją pasakoja didžiuliai originalaus dydžio manekenai ir autentiška tų laikų aplinka. Muziejuje daug nedidelių patalpų skirtų atskirai temai: gyvūnai kare, ligos ir jų gydymas, bausmės už  nusikaltimus ir karas. Trofėjų kambaryje ekponuojamos vėliavos, vėliavytės ir muzikos instrumentai, kuriuos švedų karaliai parsivežė iš karo.

MILLESGÅRDEN 

Millesgården yra skulptoriaus Karla Milles  ir  jo žmonos menininkės Olga Milles namai, kuriuose šiuo metu įrengtas meno muziejus su skulptūrų parku. Parkas įkurtas terasoje, kur galima mėgautis skulptoriaus Karla Milles skulptūromis. Studijoje suteikiama galimybė aplankyti menininko originalius, taip kitus menininius dirbinius.

ABBA muziejus

Norėtumėte iš arčiau susipažinti su šia grupe, kurie dainuoja dainas kaip „Dancing Queen“, „Mamma mia“ ir „Voulez Vous“ ir pasaulyje pardavę apie 378 miljonus įrašų, arba galbūt tapti penktuoju ABBA grupės nariu ir įrayti su jais vieną bendrą dainą? Tai viskas įmanoma ir dar daug kitų įdomių dalykų, kurie primena 70  ir 80 metų atmosferą.

Ryta Azijos muziejus

Rytų Azijos muziejus užburs Jus skirtingomis kultūromis ir spalvingomis trimis valstybėmis – Kinija, Japonija ir Korėja. Susipažinkite su Kinija nuo bronzos amžiaus iki pat 1900 metų. Pažinkite daugialypę Japoniją su daugybe įvairiausių bendruomenių kaip samurajai, amatininkai, pirkliai. Korėja Jums atsiskleis per įdomią, netradicinę muziejaus aplinką.

Švedijos gamtos istorijos muziejus

Švedijos gamtos istorijos muziejus yra puiki vieta gilinti savo žinias apie gamtos pasaulį ir išmokti geriau rūpintis mūsų planeta. Muziejuje susipažinkite su Švedijos gyvūnija, spalvotais mineralais ir kitais įdomiais dalykais.

Švedijos istorijos muziejuje įsikūręs specialioje kino salėje „Cosmonova“. 60 kvadratinių metrų kupolo formos ekrane, mėgaukitės kvapą gniaužiančiais filmais 3D ir IMAX.

Technikos muziejus

Technikos muziejuje atrasite įdėjų kaip vystyti mažus ir didelius projektus. Muziejus įpatingai įdomus vaikams, kur visiems žinomus eksperimentus gali išbandyti patys.

Muziejus vyksta kūrybingo proto ir minčių galios galimybių paroda „Mega Mind“.

Etnografijos muziejus

Kaip lengva pasiklysti tarp beždžionių spąstų užnuodytų strėlių ir daug kitų nuostabių dalykų. Etnografijos muziejuje rasite daugiau nei 6000 objektų iš viso pasaulio. Šiame muziejuje tiek suaugę, tiek vaikai patirs nepamirštamų nuotykių.

Viduržemio jūros muziejus

Patirkite Viduržemio jūros ir Artimųjų Rytų kultūrą, estetiką ir tradicijas Stokholmo centre. Viduržemio jūros muziejuje šiuo metu galima apžiūrėti keturias skirtingas ekspozicijas, kur yra įdomių dalykų apie Kiprą nuo akmens amžiaus iki Romos imperijos, taip pat Graikijos gyvenimą. Apžiūrėkite daugiau nei  1500 įvairių archeologinių radinių vaizduojančių gyvenimą senovėje. Viduržemio jūros muziejuje taip sužinokite apie specialią Švedijos ekspediciją Kipre, kuri įvyko 1927-1931 metais, kur buvo atrasti labai svarbūs istorijai archeologiniai atradimai.

Fotografiska. Fotografijų paroda

Fotografijos muziejuje rasite skirtingas, dideles, mažas parodas, kurios išdėstytos 2500 m2 dydžio patalpose. Muziejus kiekvienais metais siūlo keturias dideles fotografijų parodas ir penkiolika-dvidešimt mažų parodų. Įvairiausių parodų pristatymas suteikia galimybę parodyti žymiausių pasaulyje fotografų darbus, kurie iki šiol nebuvo populiarinti Švedijoje ir kitose Šiaurės Europos valstybėse. Muziejuje nuolat vyksta skirtingi seminarai, mokymai ir kursai.

SPRITMUSEUM Alkoholio muziejus 

Alkoholio muziejus yra unikali ir dar nematyta vieta Švedijoje, kuri yra Jūrgordenas saloje Stokholme (Djurgården) ir šiai ekspozicijai panaudotas istorinis pastatas. Muziejus  skirtas parodyti istorinį žmonių „ryšį“ su alkoholiu.  Paroda sudaryta kaip pasivaikščiojimo takelis po skirtingus metų laikus: nuo šalčio iki karščio, nuo tamsos iki šviesos, nuo parko iki kokteilių barų… Ypatinga Absolut Art Collection paroda siūlo susipažinti su unikaliais meno darbais skirtais  Absolut degtinei, įskaitant Andy Warhol ir kitus pasaulinio lygio menininkų darbus.

Ocean Bus ekskursija

Ocean Bus yra autobusas-amfibija, kuri leis Jums pažinti kitokį Stokholmą. Aplankykite svarbiausius sostinės objektus, važinėdami miesto gatvėmis ir plaukiodami jo kanalais. Jus apims iki tol nepatirti jausmai, kai įspūdingas autobusas įvažiuos į vandenį ir prasidės įdomioji kelionės dalis. Ocean Bus nuotykio įspūdžius papildys patrauklūs gido pasakojimai ir anekdotai. Sveiki atvykę ant denio – Ocean Bus ekskursija su staigmenomis!

Keliaukite į Švediją ir apsilankykite spalvingame, paslaptingame, nepaprastame ir žinių kupiname muziejų pasaulyje!