Kenija – Susitikimas su Afrika

Egzotinės kelionės, Karšta naujiena

Jei vis dar ieškote idėjų nepamirštamoms egzotiškoms atostogoms šiltuose kraštuose – keliaukite į laukinę, tačiau labai žavingą Keniją! Poilsinė kelionė į Keniją nustebins Jus ir kokybišku poilsiu, ir nuostabia Afrikos gamta, ir nepaprastai plačiomis šalies pažinimo galimybėmis. Patirkite poilsio ir pažinimo džiaugsmus šiame karštame Afrikos kampelyje!

Magiškasis Kilimandžaras, debesis siekiantis ,,Afrikos stogas“ • Nepamirštamas safaris ir pažintis su didingiausiu pasaulio gyvūnu – liūtu! Vakarų Cavo – Kenijos nacionalinis parkas • Mzimos šaltiniai – hipopotamų lankymas • Juodos lavos ruožas -Shetani • Indijos vandenyno paplūdimiai

1 diena
Renkamės  Šopeno oro uoste. Skrydis į Keniją, techninis nusileidimas Egipte arba Kipre (~45 min, nereikia išlipti iš lėktuvo). Atvykus į Mombasą, pervežimas į pasirinktą viešbutį. Vakarienė ir nakvynė.
2-4 diena
Poilsis pasirinktame viešbutyje Indijos vandenyno pakrantėje. Laisvas laikas poilsiui paplūdimyje arba dalyvavimui vietinėse ekskursijose.
5 diena
Po ankstyvų pusryčių (gali būti sauso davinio pavidalu), išsiregistruojame iš viešbučio ir mikroautobusais važiuojame į Vakarų Cavo nacionalinų parką (Tsavo West National Park). Apie 250 km, apie 4 h. Pirmą safarį pradėsime iškarto, kirtus parko teritorijos sieną. Šio parko teritoriją dengia krūmai ir akacijos, tarp kurių gyvena tūkstančiai laukinių gyvūnų: drambliai, liūtai, buivolai, antilopės gnu, žirafos ir net leopardai su raganosiais. Pietūs, o tuomet turėsime popietinį safarį, laukinių gyvūnų stebėjimą viename iš didžiausių Afrikos nacionalinių parkų, kuriame galima sutikti milžiniškus migruojančių paukščių pulkus ir Cavo Raudonus dramblius. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė lodge tipo nameliuose, Cavo apylinkėse. (Maršrutas apie 280 km)
6 diena
Po ankstyvų pusryčių mikroautobusu vyksime į Amboselio (Amboseli) nacionalinį parką (apie 250 km, apie 4,5 h) iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į „Afrikos stogą“ – pasakišką Kilimandžarą (Kilimanjaro). Kalno viršūnė matoma tik ankstų rytą arba prieš saulėlydį, nes kitu paros metu, kalno viršunė dažniausiai būna pasislėpusi debesyse. Pakeliui aplankysime Mzimos šaltinius – du tvenkinius, jungiamus kaskadų, čia gyvena hipopotamai ir krokodilai, bei Shetani – didžiulį sustingusios juodos lavos ruožą. Pietūs, vėliau safaris parke, dar vadinamu „dramblių žeme“, bet čia galite sutikti ir liūtus, hienas, gepardus, antilopes, buivolus ir žirafas. Pageidaujantys, galės įsigyti ekskursiją ir apsilankyti Masai Mara kaime (apie 25 USD/ asmeniui). Eksursijos programoje: gyventojų namų lankymas, masajų šokiai ir susipažinimas su jų tradicijomis, galimybė įsigyti vietinių rankdarbių. Vakarienė ir nakvynė nameliuose (lodge), Amboselio apylinkėse. (Maršrutas apie 300 km)
7 diena 
Po ankstyvų pusryčių rytinis safaris Amboselio nacionaliniame parke. Vėliau turėsime kelionę Mombasos link. (Maršrutas apie 475 km). Vakare atvykstame į Mombasą, apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė *** viešbutyje (Hotel Reef / Mombasa Beach arba panašaus lygio kuklus viešbutis). Šią dieną pietūs – už papildomą mokestį.
8 diena
Po pusryčių, išsiregistravimas iš viešbučio:
– pasirinkę papildomą savaitę poilsio – pervežami į pasirinktą viešbutį;
– grįžtantys atgal į Lenkiją – laisvas laikas, su galimybe naudotis viešąja viešbučio infrastruktūra. Įskaičiuoti pusryčiai, kitas maitinimas – už papildomą mokestį. Po pietų – pervežimas į Mombasos oro uostą ir užsakomasis skrydis į Lenkiją.
9 diena
Skrydis su techniniu nusileidimu Egipte arba Kaire, trukmė apie 45 min, be išlaipinimo. Atvykimas į Lenkiją.

Kelionės garantuotos datos:

2022 09 16 – 09 24 nuo 1748 eur

2022 09 23- 10 01 nuo 1677 eur

2022 09 30 – 10 08 nuo 1660 eur

2022 10 21- 10 29 nuo 1615 eur

2022 10 28- 11 05 nuo 1632 eur

Programos pastabos: 
Nuo 28/08/2017, Kenijos aplinkos apsaugos įstatymas pasikeitė. Pagal naują įstatymą naudojimas, plastikinių maišelių gaminimas arba importavimas Kenijoje yra neteisėtas ir už bet kokią, su tuo susijusią veiklą skiriamos didelės baudos (iki 38 tūkst. JAV dolerių) arba baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų. Keliautojai turintys bagaže plastikinių maišelių (vienkartiniai ir plastikiniai maišeliai, krepšiai, įskaitant ir įgytus oro uoste),  privalo juos palikti oro uoste. Rekomenduojame vietoje plastikinių maišelių naudoti medžiaginius arba popierinius maišelius.  Kenija yra viena iš šalių, kurioms taikomi griežčiausių plastikinių maišelių įstatymai.

Į kainą įskaičiuota
Užsakomasis skrydis su techniniu tiesioginis/sustojimu kuro papildymui, (bagažas 20 kg + 5 kg), oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas (7 arba 14 viešbučio parų) viešbučiuose ir lodge nameliuose ***, mikroautobusas, pervežimas: oro uostas-viešbutis-oro uostas (pervežimas gali būti vykdomas be lenkiškai kalbančio atstovo), maitinimas kaip nurodyta programoje, lenkų atstovo pagalba Mombase, lenkų atstovo pagalba safaryje (1 asmuo grupei, keisis tarp autobusų), vietinis vairuotojas – safario specialistas (angliškai kalbantis), turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, CP, pagalba, bagažas).​

Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 195USD/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą)(Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams, visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos, Kenijos viza (apie 50 USD).
Vietinės ekskursijos
Masajų kaimas 25 USD/asm.

Safario metu: 2 viešbučio naktys nameliuose (lodge) – vietinio stiliaus *** kategorijos viešbučiuose. Jos yra nacionalinių parkų teritorijose ar apylinkėse, tad pasitaikys galimybė pamatyti gyvūnus pro kambario langus arba iš terasos. Nameliai (lodge) gali būti palapinės pavidalu. Kambariai: dviviečiai (galima papildoma lova kambaryje) kukliai įrengti su vonios kambariu (be oro kondicionieriaus, TV ir telefono). Maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienės dažniausiai tiekiamos švediško stalo principu, nors kai kuriose lodge nameliuose patiekalai gali būti pateikiami porcijomis. Taip pat gali būti, kad (pusryčiai ir / ar pietūs bus patiekiami kelioniniuose paketuose, išsinešimui). Svečių patogumui; registratūra, restoranas, baras, dažnai sodas, baseinas, suvenyrų parduotuvė. Kai kuriuose nameliuose (lodge) karštas vanduo ir elektra bus tik nustatytu laiku. Jeigu norėsite mokėti kortele, kai kuriuose lodge prie sumos pridedami 5 %.
Norintieji už papildomą mokestį turės galimybę prasitęsti poilsį dar savaitei,  Mombase arba Malindyje.

Viza
– Pasas turi galioti mažiausiai 6 mėn. po grįžimo iš Kenijos datos.
– Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems į Keniją reikalinga viza.
– Viza tvarkoma nuotoliniū būdu
Duomenys reikalingi vizai (turėti su savimi oro uoste):
2 atitinkančios Jūsų dabartinę išvaizdą skanuota nuotrauka jpg. formatu. Išmatavimai 5.5 x 5.5. Baltas fonas, spalvota nuotrauka, be akinių, nepraviros lūpos. Nuotrauka turi būti geros kokybės.  Vizos kaina 50 USD / asmeniui.
Galioja Lietuvos piliečiams, visems kitems infrmacija tikrinti agenturoje.

Skiepai
Nėra privalomų skiepų, tačiau WHO rekomenduoja pasiskiepyti nuo geltonosios karštinės, infekcinio hepatito A ir B, difterijos, stabligės ir poliomielito.
Kenijos pakrantėje, netoli Mombasos, yra mažas pavojus užsikrėsti maliarija, tačiau galite pasiimti priemonių nuo maliarijos (prašome pasikonsultuoti su medicinos specialistas, kuris gali skirti tokias priemones). Ypač svarbu laikytis pagrindinių higienos taisyklių: dažnai plauti rankas, vaisius, gerti vandenį tik iš butelių, dantis valyti tik vandeniu iš butelių (nupirktų iš prekybos centro, sandariai uždarytų).
Dalyvaujant programose, kurių kodai yra KTJ, KTS, KTZ privalomi skiepai nuo geltonosios karštinės, kadangi kirsime Kenijos-Tanzanijos sieną.