Kelionių suvenyrai

Mėgstate keliones? Jus masina egzotiškos šalys ir galvą apsukantys nuotykiai? Į šiuos klausimus, nė nemirktelėjusi galėčiau atsakyti – „taip“. Keliavimas – vienas iš mano didžiausių pomėgių. Kartais pasiseka per metus aplankyti net 6 skirtingas šalis. Šie metai man vieni sėkmingiausių išvykų, kelionių skaičiumi lenkiantys visus praėjusius metus. Pavyko apsilankyti egzotiškame Tailande, makabriškoje Kombodžoje, Maljorkoje, Čekijoje, Zakinto saloje, Turkijoje, Vengrijoje. Kaip ir daugelis keliautojų, esu persisotinusi visokių niekučių ir blizgučių, tad grįždama iš svečių kraštų, stengiuosi neapsikrauti gausybe suvenyrų, kurie vėliau randa sau patogią vietą ant lentynos ir liūdnai stebi nusėdančias dulkes. Kelionės metu visada stengiuosi kuo giliau pažinti šalį, kultūrą, paragauti vietinių patiekalų ir gėrimų, tačiau smagu turėti ir kažkokį daiktą, kuris primintų apie aplankytą šalį, viliotų į ją sugrįžti.

Gal prieš kokį dešimt metų, o gal ir dar seniau, nusprendžiau iš kiekvienos šalies parsivežti po lėkštelę, su tos šalies atributika. Jas stengiuosi pirkti iš skirtingų šalių ir įvairias (išmargintas žemėlapių, tos šalies simbolika, skirtingų formų). Kad ir kaip keista bebūtų, ne visada taip jau ir paprasta rasti būtent šį suvenyrą. O ir pargabenti namo nesudaužius – kartais būna tikrų tikriausias  iššūkis. Vežuosi jas tik rankiniame bagaže.

 

Retkarčiais paplūdimyje radusi gražesnį akmenuką, ar kriauklę parsivežu į namus, kad jie tyliai prie lovos ar virš židinio primintų nuostabias kelionės akimirkas, trauktų ir viliotų vėl krautis lagaminą ir kelti sparnus į dar neatrastas, nematytas, neaplankytas šalis, o galbūt sugrįžti į tas, kur žinai, jog geresnio poilsio niekur nerasi.

Mano pačios namuose, nors ir stengiuosi mažų niekučių iš visų šalių nepirkti ir netempti namo, vis dėlto per nemažai metų po truputį, nejučia suvenyrai okupavo mano spinteles, lentynas, stalčius, rašomąjį stalą ir net lovą. Todėl nenorėdama apsunkinti kitų žmonių, lauktuvėms dažniausiai renkuosi valgomus dalykus. Dažniausiai tai būna saldumynai (šokoladas, lukumas, baklava, vafliai), prieskoniai, arbata, ar kiti gėrimai.  Grįždtant iš Graikijos, artimiesiems parvežu alyvuogių aliejaus, dar vadinamo skystuoju šalies auksu. Su dovanojimu siejamas net pats alyvmedžio atsiradimas šalyje – pasak graikų mitų, alyvmedis yra dievų dovana žmonėms, o pirmąjį medelį dar prieš 5 tūkst. metų Graikijai įteikė Dzeuso dukra Atėnė.