Senegambija – pasivaikščiojimas su liūtais

Egzotinės kelionės | 0 comments

Safaris susuma ir vandeniu Gambijos ir Salumo upėmis – mangrovė, galeriniai miškai, liūtai, žirafos, zebrai, beždžionės, paukščių rojus • kolonijinės epochos pėdsakai ir vergijos istorija – Kunta Kinteh – Jufureh (Juffureh) kaimas • mistiškasis afrikietiškas animizmas ir fetišizmas • Nuostabūs Atlanto paplūdimiai Kap Skiringe

Skrydis iš Varšuvos.

Kelionės datos visos patvirtintos

2024 02 16 -02 24 1644eur

2024 02 23 – 03 02 1538eur

2024 03 15 – 03 23 1415eur

2024 03 22 – 03 30 1427eur

2024 03 29 – 04 06 1446eur

2024 04 05 – 04 13 1588eur

2024 04 12 – 04 20 1635eur

2024 04 19 – 04 27 1612eur

2024 04 26 – 05 04 1644 eur

 

daugiau datų teiraukitės rasa@esrosturas.lt

 

 

1 diena
Susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste, skrydis į Bandžulį. Atvykus, pervežimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė Bandžulyje.

2 diena
Pusryčiai ir laisvas laikas. Laikas poilsiui prie vandenyno, arba apylinkių pažinimui. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje viename iš kurortų.

3 diena
Po pusryčių, laukia pasivaikščiojimas Makasutu (Makasutu) nacionaliniame rezervate. Kelionė valtimi atskleis, visą eko-sistemos grožį ir spalvas. Aplankysime žvejų kaimelį, kuriame renkamos austrės.  Pasivaikščiosime nuostabiu mišku ir sužinosime kaip pritakomi augalai medicinoje. Išmoksime išgauti palmės sultis, iš kurio gaminamas vietinis vynas. Be abejo, visi paragausime jo, o drąsiausi galės pabandyti užlipti į palmės viršūnę. Aplankysime vietinį šamaną Marabouta, kuris už nedidelį mokestį išburs jūsų likimą arba padės rasti esamos problemos sprendimą. Pietų metu, ragausime tradicinius patiekalus ir stebėsime afrikečių šokių pasirodymą. Vakare, eksursija po Gambijos sostinę Bandžulį (Banjul). Pamatysime Triumfo arką, iš kurios atsiveria nuostabi miesto panorama. Užsuksime į spalvingą Albert turgų. Mainai ir prekyba šiame turguje vyksta visą parą, prekės nuolat pildomos, o rasti čia galima : šviežiausią žuvį, įvairius vaisius, odą ir baldus. Vakarienė, nakvynė. (Maršrutas apie 130 km)

4 diena
Po pusryčių, išvykstame iš viešbučio į uostą, iš kurio pasieksime Albredą (Albreda) – anksčiau atlikusi Prancūzijos prekybcentrio vaidmenį, Gambijos upės krantuose. Pamatysime vergų muziejų, vieną pirmųjų bažnyčių Gambijoje, laisvės vėliavą. Kitas mūsų sustojimas- Jufureh (Juffureh) kaimas, kur aplankisime žymiojo vergo Kunta Kinte (Kunta Kinteh) namus. Laivu pasieksime Džeimso salą (James Island), šiandien dar vadinama Kunta Kinteh vardu, XVII amžiuje priklausančią Kuršo kunigaikštystei (Kurlandijai). Pamatysime ir Džeimso (James) fortą, kuris  kartu su visa sala įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašus. Gambijos upės vandenys- svarbus prekių transportavimo kelias, čia plukdinami dideli kiekiai žemės riešutų, taipogi, tai-  daugelio gyvūnų ir paukščių namai. Čia gyvena krokodilai, hipopotamai, delfinai. Eksursijos metu, valgysime pietus laive. Pasibaigus išvykai, vyksime Senegalo link. Apgyvendinimas Salumo upės apylinkėse, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 100 km).

5 diena
Po pusryčių išplauksime į išvyką Salumo (Saloum) upe. Pamatysime, kaip krūmuose ir medžių šaknynuose, gana sūriame vandenyje, auga austrių kolonijos. Praplauksime vienu iš Salumo upės intakų, iš arčiau stebėsime mangrovių ekosistemą. Aplankysime Baobabų salą, kurioje auga neįtikėtinai seni medžiai. Taip pat, pasigrožėsime nuostabia upės panorama. Eksursijos pabaigoje, užsuksime į paukščių salą, izoliuota nuo likusio miško. Nakčiai, čia atskrenda baltieji garniai, rifų garniai, kormoranai, tulžiai. Vakare, siūlome safari (priklauso nuo sezono) Fathal parke, kurio metu pamatysite gyvūnus, naturalioje aplinkoje: zebrai, žirafos, karpočiai, antilopės, raganosiai, rudieji kolobai, grivetus ir daugybę paukščių, sukančiu lizdus, Svietenijos medžiuose. Populiariausia parko atrakcija – pasivaikščiojimas su liūtais. Senegalas, yra viena iš penketo šalių, kuriose ši paslauga suteikiama. Vakarieniaujame viešbutyje. (Maršrutas apie 90 km)

6 diena
Po pusryčių, išvykstame iš viešbučio. Vyksime link miestelio- Baros (Barra), esančio Gambijoje, kelsimės keltu į Bandžulį. Keltai, tai pagrindinė susisiekimo priemonė Gambijoje. Kelionę tęsime link Giboro (Giborroh), pasienio perėjos su Senegalu. Kazamanso (Casamance) provincija, dar vadinama Senegalo aruodu, garsėja savo nesuskaičiuojamais ryžių laukais, milžiniškais baobabais, palmių miškais, kapokmedžiais, mangų ir anakardžių giraitėmis. Pakeliui sustosime Ziginšoro (Ziguinchor) mieste, Kazamanso provincijos sostinėje.  Didžiąją miesto gyventojų  dalį sudaro Diola genties atstovai. Seniau tai buvo vienas pagrindinių vergų gabenimo uostų, o šiandien tai svarbi vieta iš kurios kasdien eksportuojami žemės riešutai. Senegalas priskiriamas prie didžiausių pasaulio gamintojų. Sustosime poilsiui viename iš restoranų prie upės. Netoliese esančios kapokmedžių giraitės yra veisiami daugybė afrikinių gandrų . Po trumpo poilsio, mūsų laukia pervežimas į Kap Skiringą ( Cap Skiring), apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Atlanto vandenyno (Maršrutas apie 280 km)

7 diena
Po pusryčių įšvyka į Ehidje salą,kurioje iki šiol gyvena paskutiniai grynakraujai Diolo genties atstovai. Praplauksime laivu, laukinės Kazamanso upės intaku (Bolongu). Pamatysime Kapokmedžio medį, kuris yra šventas salos gyventojams. Čia paliekamos dovanos dvasios sergėtojems. Sužinosime kokį vaidmenį atlieka dvasios Afrikos gyventojams ir kas yra fetišizmas ir animizmas. Paragausime keptų austrių, pagautų vietinių Diola genties gyventojų. Laikas poilsiui, vakarienė ir nakvynė (Maršrutas apie 80 km).

8 diena
Pusryčiai, pervežimas į Gambiją. Atvykus bus galimybė išsinuomoti viešbučio kambarį su dušu (už papildomą mokestį apie 20 EUR / porai) viename iš Bandžulio viešbučių, jei pasirinktuose viešbučiuose bus laisvų vietų. (Maršrutas apie 210 km).
Vakare pervežimas:
Išvykstančius namo – į oro uostą, iš kurio skrisime į Lenkiją.
Pasirinkę prasitęsti kelionę, bus pervežti į savo poilsio viešbučius.

9 diena
Grįžimas į Lenkiją.

Įspėjimai!
Programos punktai gali būti pakeisti, ar keičiami vietomis.

Į kainą įskaičiuota
Užsakomasis skrydis su techniniu sustojimu/tiesioginis ; oro uosto mokesčiai; pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas, bei kiti pervežimai 18-20 asmenų autobusu su oro kondicionieriumi ir bagažine ant stogo, apgyvendinimas viešbutyje dviviečiuose kambariuose (su galimybe pastatyti dar vieną išlankstomą lovą) 7n. arba 14n.; maitinimas pusryčiai ir vakariene, 3,4d.- pietūs, lenkų atstovo pagalba Varšuvos oro uoste; lenkų atstovo bei vietinio atstovo pagalba Gambijoje ir Senegale kelionės metu; vietinis gidas, draudimas TU Europa (NNW, KL, ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 175EUR/ asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai) ( priklausomai nuo sezoniskumo Fathala parko atzvelgiu). Arbatpinigiai apie 45 EUR/asm. Oro uosto apsaugos mokestis 40 EUR/asm Nuvykimas į/iš Varšuvos..

Apgyvendinimas pažintinio turo metu:
Viešbučiai **/***
Kambariai: su patogumais, dviviečiai, turintys vonios kambarius (dušas arba vonia, WC, rankšluosčiai).
Maitinimas: restoranuose teikiami pusryčiai ir vakarienės panašaus tipo į mums artimus europietiškus patiekalus. Gėrimai vakarienės metu už papildomą mokestį.

Viza
Trumpalaikiam vizitui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Pasas turi galioti ne trumpiau nei 6 mėn. nuo grįžimo iš kelionės datos ir turėti vieną laisvą puslapį.
Pildant rezervaciją yra  privaloma nurodyti paso numerį ir galiojimo laiką.