Pažink Gambiją, Senegalą

Egzotinės kelionės, Karšta naujiena | 0 comments

Senegalo rytai – toliau nuo masinio turizmo •  Mlompo architektūra • Niokolo Koba nacionalis parkas – karpočiai, hipopotamai, antilopės • Bedik ir Bassari laukinės gentys •  paslėptas Dindefelo krioklys •  Futa Džalonas – vartai į Gvinėja •  Salumo delta •  Fathalo parko liūtai •  Afrikos bekelė ir turgus • šokiai afriketiškais ritmais

Skrydis iš Varšuvos.
Skrydžių laikotarpis: 2022.11.04 – 2023.03.25
Skrydžiai vykdomi penktadieniais! (kartą į savaitę)

1 diena
Susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste. Atvykus, pervežimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė Bandžulyje.

2 diena
Po pusryčių išvykstame į Senegalo pietus, mūsų kelias tęsęs per Kazamanso (Casamance) provinciją. Tai derlingiausia žemė, pasipuošusi palmių miškais ir ryžių laukais, tai viena gražiausių gamtos atžvelgiu, Senegalo vietų.  Būtent čia teka legendomis apipinta Bolongo upė, maitinanti visą turtingą Senegalo ekosistemą, pilną žuvų guotų ir jūros gėrybių. Pakeliui sustosime Ziginšoro (Ziguinchor) mieste, Kazamanso provincijos sostinėje. Miesto gyventojų didžiąją dalį sudaro Diola genties atstovai. Seniau tai buvo vienas pagrindinių vergų gabenimo uostų, o šiandien tai svarbi vieta iš kurios kasdien eksportuojami žemės riešutai.  Senegalas priskiriamas prie didžiausių pasaulio gamintojų. Sustosime poilsiui viename iš restoranų prie upės ir vyksime į vakarus, iki pat Elinkine. Persikėlimas į Karabanės (Carabane) salą. Nuo senų laikų tai buvo prekibos vietą. Vaikščiojant po salą jūs nepamatysite automobilių, jų tiesiog nėra, susidaro įspūdis, kad laikas joje sustojo prieš kelis dešimtmečius. Kolonijiniais laikais tai buvo savoriški „vartai“ į Atlanto vandenyną. Sena bažnyčia ir vergų kazematai išliko iki šių dienų. Keliaudami atgal pamatysime Mlomp architektūrą.  Vakare atviksime į Kap Skiringa, vakarienę ir nakvynę. Pageidaujantis bus laukiami gyvos muzikos koncerte, kur išgirs autentiškus Afrikos ritmus . (Maršrutas apie 230 km, valanda pasiplaukiojimas valtimi.)

3 diena
Po pusryčių maudynės vandenyne arba rytinis pasivaikščiojimas po gražiausius vakarų Afrikos paplūdimius.  Per pietus išvyksime į Usujė (Oussouye) karalistę. Pasivaikščiosime vietiniame turguje, galėsim paragauti ir įsigyti šviežiai skintų egzotinių vaisių.  Apsilankysime gamykloje, kurioje palmių žievė pavirsta indais. Aplankysime vienišų moterų „Koukangoume“ („viltis“ Diola kalba) profesinio aktyvūmo centrą, kur skaniai papietausime, ragausime tradicinius Diolos genties patiekalus. Suspažinsime su batiko kurimo technologija bei kitais amatais. Kelią tęsime palei upės krantus pravažiuodami kitą svarbų Kazamanso regiono miestą – Koldą (Kolda).  Vėlyvą vakarą atvyksime į Tambakundą arba jo apilinkes. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 470 km) 

4 diena
Po pusryčių išvykstame į rytų Senegalą. Per pietūs jau būsime Niokolo Kobos (Niokolo-Koba) nacionalineme parke, kuris yra įtrauktas  į UNESCO sąrašus, kaip nykstantis biosferos rezervatas. Tai vienas didžiausių natūraliai išsaugotų vakarų Afrikos rezrvatų. Jo teritoriją, siekia net 9000km ² plotą. Įsikure prie pat Gambijos upės ištakos, rytinėja šalies dalyje, arčiau Gvinėjos pasienio. Nes 80% visų Senegalo galerinių miškų auga butent čia. Didžioji parko dalis sudaro savanos ir pusdykumės. Parke yra daugybė augmenijos rūšių ir joje gyvenančių gyvūnų. Rasite 20 rūšių amfibijų, 38 – roplių, 80 – žinduolių ir net 300  rūšių paukščių. Antilopės, vandeniniai ožiai, didieji kudu, šimpanzės, rudieji kolobai, karpočiai, krokodilai ir hipopotamai,  šią vietą laiko savo namais. Reik nepamiršti , kad tai ne zoologijos sodas, tad pamatyti juos kartais prireiks sekmės. Tai žemumos, kurių aukščiausias taškas iškilęs tik 311  metrą virš jūros lygio. Parke mus lydės patyręs atstovas. Velyvą popietę išvyksime į Kedugu (Kedougou) apilinkes. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas 420 km).

5 diena
Po pusryčių išvyksime į „Basarių ( Bassari) kraštą“ ir „Bedikų (Bedik) kraštą“, kuriuose išlyke iki šiol laukinės gentys. Mažos populiacijos (,,Bedik“ – 7  tūkst. gyventojų ir 1,5  tūkst. ,,Basarių“) labai draugiškos gentys atstovauja savo kultūrą ir nori pažinti kitas. Tai saugiausias ir labiausiai laukinis Senegalo žemės lopinelis, sparčiai nykstantis vakarinėje Afrikoje, kuris yra  įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.  Gentys išsaugojusios savo kalbą ir išvysčiusios savo kultūrą. Jie įšpažįsta animizma su krikščionybės elementais – religiją. Pasieksime Bandafasi (Bandafassi) miestelį kitaip dar vadinama „vartais“ į „Bedikų (Bedik) krašta“, dauguma namelių išsidėstę kalnų šlaituose, tad mums teks kylti pėstute į (440m. aukštį) kol pasieksime vaizdingą Ivolį (Iwol). Susitiksime su genties vadu ir kaimo gyventojais, sužinosime istoriją ir papročius, pasivaiksčiosime tarp trobelių ir boababų, galiausiai galėsime įsigyti jų rankdarbių , bižuterijos bei terkatos statulelių būdingų tik šiam Senegalo regionui.  Kelionę tęsiant aplankysime senąją „Basarių žemę“. Pakeliui sustosime pietums viename iš kaimų, kurio metu galėsime stebėti artistų pasirodymą. Grįžimas į viešbūti Kedugu (Kedougou) apilinkeje. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas 150km).

6 diena
Anksti ryte, po pusryčių išvyksime link Dindėfelo (Dindefello) krioklio, į pietus nuo Kedugo. Jūsų laukia valandos trukmės žygis, kuris nebus labai sunkus, tačiau rekomenduojame dėtis patogią avalinę . Pasieksime Senegalo ir Gvinėjos pasienį, kur grožėsimės nepaliestais galėriniais miškais bei  Futa Džalono (Fouta Djallon) kalnų masyvo kraštovaizdžiu, esnančio Gvinėjos teritorijoje. Būtent šiame regione įma pradžią didžiosios Afrikos upės: Gambija, Senegalas ir Nigeris (Niger). Tęsdami kelionę į didžiausią rytų Senegalo miestą – Tambakundą, pravažiuosime Niokolo Kobos nacionalinį parką.  Atvyksime vėlai vakare, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas 280 km).

7 diena
Po pusryčių lankysimės vietiniame Afrikos turguje, kur bus galimybė nusipirkti nuostabių amatininkų dirbinių. Pasivaikščiosime po judrią Lieopoldo Sedaro Sengoro gatvę, skirtą pirmojo nepriklausomybės Senegalo prezidento garbei. Garantuojame ypatingą atmosferą, bei kainų deribų „pamokas“. Vykstame link Kaolako ( Kaolack) į Tambakundą miestelį, Salumo upės deltoje.  Tai dar viena nuostabi vieta, įtraukta į UNESCO sąrašą. Apsistosime viešbutyje, poilsis prie vandens. Pageidaujantis kitos veiklos, siūlome ekskursiją motorinėmis valtimis Salumo upe, kurios metu grožėsimės mangrovemis bei austrių kolonijomis. Aplankysime Baobabų salą, kur auga neįtikėtinai seni medžiai ir atsiveria nuostabi upės panorama. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas 350 km).

8 diena
Po pusryčių pageidaujantis galės pasižvalgyti po Fathal parką.  Populiariausia parko atrakciją – pasivaikščiojimas su liūtais (apie 50eur/asm.). Senegalas, vienas iš penketo šalių, kuriose galima išbandyti savo drąsą, šalia šių įspūdingo grožio gyvūnų. Vėliau keliamės keltu iš Baros į Bandžulį (Banjul), mažiausios Afrikos valstybės sostinę. Trumpos ekskursijos metu pamatysime Šv. Marijos bažnyčią, Triumfo arką, iš kurios atsiveria nuostabi miesto panorama. Didysis miesto turgus supažindins Jus su vietinių amatininkų darbais, kuriais galėsite ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti. Laisvas laikas apsipirkimui.(Maršrutas 80 km).
Vakare pervežimas: 
Išvykstančius namo – į oro uostą, iš kurio skrisime į Lenkiją.
Pasirinkę prasitęsti kelionę bus pervežti į savo poilsio viešbučius.

9 diena
Atvykimas į Lenkiją.

Įspėjimai!
Programos punktai gali būti pakeisti, ar sukeičiami vietomis.

  • Kelionė rekomenduojama norintiems pažinti tikrąją Afriką.
  • Sąlygos, kuriomis keliausime viešbučiai ir keliai skiriasi nuo mums įprastu Europoje.
  • Temperatūra – aukšta. Rinkitės kvėpuojančius, lengvus rūbus, dengiančius kūną, nepamirškite patogių batų, sandalų, bei galvos apdarų.
  • Gali dažnai dingti elektra. 
  • Masinio turizmo čia nėra. Sutiksite tik keletą keliautojų.

Apgyvendinimas pažintinio turo metu:
Viešbučiai ** / ***
Kambariai: dviviečiai su vonios kambariu (dušas, tualetas), stalas, spintelė.
Viešbučiai neturi vieningos klasifikavimo sistemos. Kambariuose nėra oro kondicionieriaus. 
Gali būti, kad nakties metu 22:00–7:00 ir dienos metu 11:00–18:00 nebus elektros. ( kai kuriuose viešbučiuose yra generatoriai).

Į kainą įskaičiuota
Užsakomasis skrydis su techniniu sustojimu/tiesioginis ; oro uosto mokesčiai; pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas, bei kiti pervežimai 18-20 asmenų autobusu su oro kondicionieriumi ir bagažine ant stogo, apgyvendinimas viešbutyje dviviečiuose kambariuose ( su galimybe pastatyti dar vieną lovą kambaryje) 7n. arba 14n.; maitinimas: pusryčiai ir vakarienė, lenkų atstovo pagalba Varšuvos oro uoste; Lenkų atstovo bei vietinio atstovo pagalba Gambijoje ir Senegale kelionės metu; vietinis gidas, draudimas TU Europa (NNW, KL, ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 175EUR/ asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini arbatpinigiai ir kai kurie kiti mokesčiai). Nuvykimas į/iš Varšuvos..

Viza
Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Pasas turi galioti dar 6 mėn. po grįžimo datos iš kelionės ir turėti vieną laisvą puslapį.
Pildant rezervaciją privalomai nurodykite paso numerį ir galiojimo laiką.

Skiepai
Skiepai nėra privalomi. Vietos, kuriose lankysimės nėra užkrėstos geltonosios karštinės (drugio) viruso. Tačiau WHO rekomenduoja pasidaryti profilaktinį skiepą nuo geltonojo drugio (viena injekcija – 10-iai metų). Išimtis klientams, atvykusiems iš užkrėstų šalių, tada skiepai yra privalomi. Senegalo, Gambijos ir Bisau Gvinėjos regionuose rekomenduojama antimaliarinė profilaktika (vaistai, rekomenduojame pasiimti repelentus su DEET, drabužius, dengiančius visą kūną, jie ypač pravers vakarais ir naktimis).