Pirmoji eglutė – pas mūsų kaimynus

Gamta neretai tampa pačiu gražiausiu dailininku, kuris sukuria kvapą gniaužiančius vaizdus. Tikrai sunku ginčytis, kad žiema – kerintis ir stebuklingas metų laikas. Smagu, baltą, gilią žiemą, lipdyti sniego senį, rogutėmis čiuožti nuo kalniuko. O kokie nuostabūs būna spindintys varvekliai ir apšerkšniję medžiai! Belaukiant žiemos švenčių, keičiasi kiekvienas namas, kiekviena gatvė ir kiekviena aikštė. Girliandos, žaislai, Kalėdų eglutės ir žibintai, prekystaliai su meduoliniais žmogeliukais, vitrinos su saldainių nameliais – visa tai primena artėjančias Kalėdų ir Naujųjų Metų šventes. Šiemet Vilniaus eglė paskelbta gražiausia Europoje, bet mes nusprendėme aplankyti kaimynus ir pažiūrėti kaip atrodo Rygos eglutė.

Jei dar nežinojote, pirmą kartą pasaulyje eglė buvo panaudota rengiantis švęsti Kalėdas 1510 metais Rygoje. Šį faktą oficialiai pripažino JAV nacionalinė Kalėdų eglučių asociacija (NCTA). Rygą, kaip vietą, kurioje buvo papuošta pirmoji Kalėdų eglutė, taip pat pripažino ir kitos organizacijos pasaulyje. Tačiau Estijos ekspertai teigia, kad pirklių gildijoje Taline dar 1441 metais buvo pastatyta pirmoji Kalėdų eglė, tai yra 69 metais anksčiau nei Rygoje. Apie pirmąją Kalėdų eglę Rygoje žinoma, kad ji buvo Rotušės aikštėje ir papuošė ją Juodagalvių riterių brolijos nariai, kurie po to ją įžiebė. Yra taip pat padavimas, kad pirmoji Kalėdų eglė Rygoje buvo papuošta popierinėmis gėlėmis. Pirmosios Kalėdų eglės buvimo vieta dabar pažymėta atminimo lenta.

Turgeliai Duomo aikštėje, Esplanadoje ir Lyvių aikštėje lankytojus vilioja maloniais karšto vyno, skrudintų migdolų ir meduolių kvapais. Originalių Kalėdų dovanų mėgėjai čia ras visko, ko reikia – aromatingų vaško žvakių, vilnonių kojinių, kepurių ir šalikų, kurie puikiai tiks šaltą žiemą, aplinkai draugiškų medinių žaislų ir su meile pagamintų skudurinių lėlių, taip pat gintaro produktų ir juvelyrinių sidabro gaminių. Senosios Rygos Kalėdų turgeliai yra patikimas ženklas, jog Kalėdos jau visai čia pat! Čia taip pat yra ir Kalėdų senelis, kuris mielai laukia tiek vaikų, tiek suaugusių.

Lankantis Rygoje aplankykite ir Lido miestelį. Šalia restorano – didelis pramogų pasirinkimas: ledo čiuožykla, čia taip pat laukia ir Kalėdų senelis, ir kalėdinė mugė, atrakcionai vaikams…O sušalus galima pasišildyti laukia prie laužo, ar papietauti restorane. Maistas ne tik visiškai šviežias, bet ir skanus.