Madagaskaras

Egzotinės kelionės

Programa
Madagaskaro sostinė – Antananaryvas • Ampitabės ežeras • Didžiuliai chameleonai ir lemūrai • Laibapirščiai arba ai- ai  lemūrai • Drėgnų atogrąžų miškų turtai • poilsis „Raudonojoje saloje“

1 diena

Renkamės Šopeno oro uoste. Skrydis į Madagaskarą su persedimu, viename iš Europos oro uostų. Atvykus į Antananaryvą pervežimas į viešbuti, nakvynė. 

2 diena

Po pusryčių susipažinimas su Antananaryvų (Antananarivo). Ekskursija pradėsime nuo prancūzų kolonizatoriaus Mauricijaus Beniovskio (Maurycy Benuowski) vardu pavadintos gatvės. Pasigrožėsime miesto panorama atsveriančia nuo vienos iš kalvų. Iš čia matysis ir Rova (UNESCO), rūmai, pastatyti karalienei. Kalvota vietovė, kurioje verda Madagaskaro sostinės gyvenimas – pilna kontrastų. Raudoni moliniai namai, begalybė bažnyčių įsikūrusių kalvų šlaituose, vingiuotos gatvės ir triukšmingi prekystaliai besiglaudžiantys prie moderniausių pastatų ir parduotuviu. Išties, tai viena įdomiausių sostinių Afrikoje. Aplankysime žymų „Analekelio“ turgų, iki 1997 metų kol miesto valdžia ne uždraudė statyti prekistalių tesiog gatvėse, ji buvo laikoma didžiausia turgaviete pasaulyje. Turėsite galimybę įsigyti nepakartojamo kvapo ir skonio Afrikos prieskonių. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

 3 diena

Ankstyvas išvykimas, (pusryčiai sausas davynis) į salos pietus, Ancirabės (Antsirabe) link. Pakeliui pasigrožėsime tipiniu Madagaskarui kalnu bei vešliu miško kraštovaizdžiu. Pravažiuosime madagaskariečių kaimelius su budingais centriniam salos regionui namais bei apsuptu gražiais  kalno šlaituose išsidėsčiusiais ryžių laukais. Ancirabė laikomas šalčiausiu salos miestu ir dėl esamu čia terminiu vandens šaltiniu dažnai vadinamas „Vichy“ – sveikatingumo kurortu. Ekskursijos metu  pamatysime: nepriklausomybės aikštę, senovinę traukinių stotį iš kur išvykdavo įžymus viko-viko Micheline įmonės atradimas – traukinio-autobuso hibridas. Dėl gausaus rikšų skaičiaus ir jų įvairovės Ancirabė taip pat žinomas kaip Madagaskaro rikšu sostine. Pageidaujantys, galės pasivažinėti garsiuoju „puss puss“, žmogaus traukiama rikša. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Ranomafanos (Ranomafana) apylinkėse. (Maršrutas apie 390 km).

4 diena

 Po pusryčių lankysimės Ranomafanos nacionaliniame parke (Parc national de Ranomafana), įtrauktame į UNESCO sąrašus, kaip Acinananos drėgnųjų atogražų miškų (Rainforest of the Atsinanana) dalis. Šio parko saugojimo priežastis buvo 1986m. atradimas čia laikomos beveik išnykusia auksaspalvio lemuro populiacijos. Šių žinduolių išlikimas glaudžiai susijęs su konkrečių  bambuko rūšių, turinčio daug cianido, paplitimu, įdomus faktas tas, kad  kitiems gyvūnams tokia cianido dozė yra mirtina. Šiame rezervate gyvena dar 11 endeminiu lemūrų rūšių. Dažniausiai sutinkami: pilkasis puslemūris, varis,  mažadantis žebenkštinis lemūras, diademinė sifaka, rudasis lemūras, raudonai priekinis lemūras. Taip pat galite pamatyti, mintanti vabzdžiais tenrekina – Afrikos kirstukų šeimos narį ir net 12 chameleonų rūšių, tarp jų vienas didžiausių šios genties atstovų – leopardo chameleonas ir mažiausias – nykštukinis chameleonas (brookesia micra). Chameleonas tai unikalus roplys, garsėjantis savo sugebėjimu sugauti aukas liežuviu dvigubai ilgiasniu už jo kuno ilgi ir galimybė keisti spalvą veikiant šviesos intensyvumui, temperatūrai. Tai yra bendravimo budas su kitais savo veisles atstovais, priešingai populiariam įsitikinimui siejamui spalvos keitima su noru būti panašiam į aplinką, tai yra pasislepti. Pervežimas į Isalo nacionalinio parko apylinkes. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 350 km).

5 diena

Po pusryčių lankysimės Isalo nacionalineme parke (Parc National de l’Isalo). Tai lankomiausias Madagaskaro parkas, sukurtas 1962 m. ir apimantis daugiau nei 80 000 ha plotą. Pasivaikščiojamo parke (apie 2,5 – 3,5 valandos) metu, smiltainio kanjonu, išraižytu lietaus, vėjo ir saulės, ieškosime katinių lemūrus, sifakas, Sanfordo rudasius lemūrus ir pelinius lemūrus. Isalo parke taip pat yra įvairių endeminės faunos ir floros egzempliorių: iguanos, driežai, chameleonai, vėžliai, o iš floros sutinkamas tukvis, alavijas ir spurguolė. Rekomenduojame atsigaivinti natūraliame baseine, Nimfos krioklio papėdėje. Pakeliui į Zombicės – Vohibasijos nacionalini parka (Parc National d’Zombitse – Vohibasia) pravažiuosime Ilakaka miestelį, kuris nuo 1998 m. laikomas safyrų sostine dėl jame aptiktų didžiausių šio brangakmenio telkinių. Parkas apima sausą mišką, pelkes ir savaną, pamatysime Madagaskaro pasididžiavimą – nuostabius baobabus. Parko įkūrimo priežastis buvo išskirtinė biologinė įvairovė, visų pirma, daugybė retų paukščių rūšių, tame tarpe Madagaskaro vijokliai. Taip pat galime čia sutikti ir nykstančią lemūru sifaka rūšį. Vakarienė ir nakvynė prie Isalo nacionalinio parko. (Maršrutas apie 160 km).

6 diena

Po pusryčių vykstame ir į Fianarancoa (Fianarantsoa). Pakeliui sustosime viename iš vietinių kaimelių apgyvendintu Bara ar Betsileo tautos žmonių. Susipažinsime su kasdieniu vakarinės dalies salos gyventojų buitimi. Sekantis mūsų maršruto taškas Anžos (Anja) draustinis, kur iš arčiau pamatysime Katinius lemūrus. Tai viena labiausiai atpažįstamų rūšių, dėl savo pūkuotos, dryžuotos uodegos ir margo kūno. Ši lemūra išgarsino „Madagaskaro“ – animacinio filmo – veikejas karalius Džiulijanas. Galėsite pamatyti dar daugiau chameleonų rūšių, ypatingiausias jų atstovas — lapinis chameleonas (brookesia), galintis imituoti sudžiuvusį lapą. Po pietų vyksime į regiona garsėjantį dar nuo kolonijinių laikų vynuogynais ir vynais.  Savo tradicijas madagaskaro gyventojai tęsia iki šių dienų, jų pasididžiavimas – pilkas vynas. Turėsite galimybę apžiūrėti vietinį vynuogyną, paragauti vyno degustacijos metu ir apsipirkti. Vakarienė ir nakvynė Fianarancoa mieste (maršrutas apie 300 km) 

7 diena

Po ankstyvu pusryčių vykstame į Ancirabė (Antsirabe). Pakeliu sustosime Amboštroje (Ambositra), garsėjačio savo raudonmedžio dirbiniais. Amatininkai gamina dubenis, dėžutes ir šachmatus drožinėtus nuostabiais raštais. Galėsite nusipirkti jums patikusių, budingus tik Madagaskarui medžio ranktarbius. Vėliau aplankysime vietinę manufaktūrą, kur iš metų į metus zebu karvių ragai paverčiami ne tik buitineis gamineis, bet ir tikrais meno kūriniais. Trumpos eksursijos metu pamatysite, kad vietiniu gyventojų kūrybiškumas naudojant atliekas neturi ribų. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 260 km).

8 diena

Po pusryčiu vykstame vienu iš pagrindinės salos keliu į Andašbės (Andasibe) regioną. Pamatysime rytinės salos dalies kraštovaizdį, neaprėpiamus ryžių laukus, raudonos spalvos dirvožemius ir tropikų augalija. Pakeliui pravažiuosime Moramangos (Moramanga) miestelį, dar prieš septinesdešimt metų (1947m.) buvusį vienu pagrindiniu pasipriešinimo prieš Prancūzų kolonijinę galią bastionų. Siūlome įšvyką į Vakonos salą, kurioje galėsite pamaitinti lemūrus šiuos, nuostabius, prijaukintus gyvūnus. Prieš vakarienę pasivaikščiojimas kurio metu susipažinsime su  salos  naktinių rūšių gyvūnų gyvenimų. Vakarienė ir nakvynė  Andašbės apylinkėse. (Maršrutas 300 km).

9 diena

 
Dieną pradėsime Analamazaotra rezervate, priklausančio Andašbės miškų regionui. Tai labiausiai pamėgtas rytinio regiono gamtos mylėtojų kampelis dar žinomas kaip Indrių kraštas. Sutiksime didžiausius lemūrų atstovus trumpauodegius lemūrus, vietiniai juos vadina Bobokato kas išvertus reikštu „tėvas ar protėvis“. Jus nustebins jų iš toli girdimi balsai, galintys aidėti net 4 km į tolį. Šiame Madagaskaro atogrąžų miške, tarp šakų slepiasi ir vieni įdomiausių vabzdžių rūšių pasaulyje –  Madagaskaro maldininkas. Tai nedidelis ilgomis priekinėmis kojomis vabzdys permatomais sparnais ir šonuose išsidėsčiusiomis akimis. Popiet pageidaujantiems ( už papildoma mokesti) siulome eksursija į lemūru sala – čia lemūrai įpratę kontaktuoti su žmonėmis, noriai pozuotja nuotraukai. Grįžimas į viešbutį, vakarienė. 

10 diena

Po pusryčių tęsime savo kelionę į salos pakrante. Pakeliui grožėsimės nuostabia Madagaskaro gamta ir tankiais, vešliais jo miškais. Pirmam plane vis dažniau matysime Madagaskaro oro liniju simboli, paprastai žinoma kaip keliautoju medi/ keliautoju palmė (Ravenala madagascariensis), savo konturais priminanti vėduokle. Regione gausybė vaismedžių – čia auga ličiai, stambusis duonmedis kurių vaisia laikomi didžiausiais vaisiais pasaulyje, papajai, mangai ir dygliuotoji anona. Užsuksime į Toamasiną (Toamasina) – kolonijį miestą ir didžiausią  uostą ir prekybos zona. Miestas pastatytas vaizdingame smėlio pusiasalije su gražia pajūrio promenadą. Siūlome pasivaikščioti plačiomis palmiu papoštomis alejomis bei isigyti prieskoniu ir rankdarbiu spalvingame lauko turguje „Bazary Be“. Tesiam kelia Mahavelona (Mahavelona) vietiniai vadina „Foulpointe“ link. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas 280 km).

11 diena 

Laisva diena. Galėsite gulėti po kaitria saule ar mėgautis vandens pramogomis. Pageidaujantiems (už papildoma mokesti) pasiulysime: paplaukioti įlankoje piroga – tai valtys išdegintos arba išskobtos iš vieno medžio kamieno, paragauti šviežios žuvies atba jūros geribiu, aplankyti fortą, pastatyta XIX a  karaliumi Radama I-oju, kaip tvirtovių tinklo, ginančio pakrantę, dalį. Vakare paplūdymi, galėsite stebėti žvaigždes, kurios čia matomos itin ryškiai. Vakarienė ir nakvynė.

12 diena

Po pusryčių išvyksime į Toamasiną, iš kur plauksime link Palmariumo (Palmarium) rezervato, Ampangalanos kanalo (Canal des Pangalanes) dalimi. Visas regionas pilnas vingiuojančių upių ir iškastų kanalų, sudaro viena  didžiausių prancūzų inžinerijos pasiekimu Madagaskare. Buvo nuspręsta kanalais sujungti rytinės salos dalies ežerus tarp Toamasinos ir Farafanganos (Farafangana) (650 km). Daugelis keliautojų šią vietą įvardina kaip viena gražiausių vietų Madagaskare. Vakarienė ir nakvynė gražiame Palmarium rezervate. (Maršrutas apie 50 km, taip pat trijų valandų kelionė motorine valtimi).

13 diena

Pusryčiai, o tuomet sužinosime kas yra Madagaskarietiškoji mora, mora; išvertus į mūsų kalbą — lėtai, lėtai. Be abejo, visi buvę šioje saloje nors kartą girdėjo šiuos žodžius. Tai savotiškas vietinių salų gyventojų moto. Aplankysime vietinę atrakciją – Palmarium parką kur rasime net šešias skirtingas lemūrų rūšis, gyvenančias 50 ha plote. Saulei leidžiantis valtimis išplauksime ieškoti endeminius Laibapirščius vietinių vadinamų ai-ai. Būdingas jo bruožas – ilgasis vidurinis pirštas, naudojamas maistui ieškoti ir rinkti. Vakarienė ir nakvynė Palmariumo rezervate.

14 diena

Po pusryčių vykstame į Antanaryvą. Iš pat ryto motorine valtymi plauksime į Manambatą (Manambato). Tuomet tęsime savo kelionę autobusu. Vakarienė ir nakvynė.  (Maršrutas apie 260 km, ir 1 valanda kelionė vandeniu).

15 diena

Po pusryčių – vizitas į Ambohimangos Karališkąją kalvą (Royal Hill of Ambohimanga) – pripažintą Madagaskaro dvasine sostine, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą – svarbų Madagaskaro tautinės tapatybės simbolį. Vakare išskrendame į Lenkiją.

16 diena

Atvykimas į Lenkiją.

Įspėjimai!

  • Programos punktai gali būti pakeisti, ar sukeičiami vietomis.
  • Nerekomenduojame šios kelionės su mažais vaikais; ar silpnos sveikatos žmonėms.
  • Rinkitės mažą, patogų nešiojimui bagažą, patogius paplūdimio batus, kad būtų galima žengti kelis žingsnius per vandeni.
  • Nepamirškite patogių, kūną dengiančių rūbų; kepurių nuo saulės ir saulės kremų su aukštu filtru.
  • Programoje daug vietų nepritaikytų masiniam turizmui, todėl kartais reikės vykti smulkesnėmis grupėmis.  
  • Madagaskaro rytinė dalis yra viena mažiausiai pasaulyje lankomų vietų. Keliai sunkiai pravažiuojami.
  • Madagaskaras unikalus savo nepaliesta gamta, todėl kai kurios vietos nėra paliestos civilizacijos ir juose nėra pasiekiamos moderniausios technologijos.
  • Viešbučiai ekskursijos metu neturi oficialios klasifikacijos. Kukliai įrengti kambariai: vonios kambarys, švari skalbta patalynė, švieži rankšluosčiai, muilas, tualetinis popierius, tualetas (kompaktiškas) europietiško stiliaus. Viešbučiai gali neturėti oro kondicionierių.

Datos iš Varšuvos:

  1. 10.22 – 11.06                                  2449eur.

2023.11.14 – 11.29                                  2402eur.

2023.11.16 – 12.01                                   2346eur.

2023.11.21 – 12.06                                  2248eur.

2023.11.30 – 12.15                                  2307eur.

2023.12.05 – 12.20                                  2333eur.

2024.01.08 – 01.23                                  2335eur.

2024.01.15 – 01.30                                  2226eur.

2024.01.23 – 02.07                                  2395eur.

2024.02.15 – 03.01                                  2446eur.

2024.02.20 – 03.06                                  2282eur.

2024.03.05 – 03.20                                  2278eur.

2024.03.07 – 03.22                                  2391eur.

Į kainą įskaičiuota:

Skrydžio bilietai iš Varšuvos į Antananaryvą ir atgal (su persėdimu viename iš Europos oro uostų), oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas viešbučiuose arba lodges/nameliuose, 14 dienų (***) , maitinimas: pusryčiai ir vakarienės – Madagaskare, pervežimai, lenkų atstovo pagalba, kelionės programa, TU Europa draudimas (NNW, KL, ir bagažas).

Į kainą neįskaičiuota:
Viza (apie 35 EUR/asm.)  Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 245 EUR/ asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, būtini arbatpinigiai). Nuvykimas į/iš Varšuvos. Papildomas maitinimas ir gėrimai, asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos. 

Apgyvendinimas pažintinio turo metu:
Viešbučiai / lodge nameliai  *** . Lodge įsikūrę šalia nacionalinių parkų (galimas apgyvendinimas palapinėse)
Kambariai: Kukliai irengti kambariai: vonios kambarys, švari skalbta patalynė, švieži rankšluosčiai, muilas, tualetinis popierius, tualetas (kompaktiškas) europietiško stiliaus. Viešbučiai gali neturėti oro kondicionierių.

Vietinė kategorija
Neturi oficialios klasifikacijos

Skiepai
Rekomenduojamas skiepas nuo hepatito A ir B; taip pat stabligės ir šiltinės. 
Ypač svarbu laikytis pagrindinių higienos taisyklių: dažnai plautis rankas, vaisius, gerti vandenį tik iš butelių, dantis valytis tik vandeniu iš butelių (pirkti iš prekybos centro, sandariai uždarytus).

Pasas
Pasas privalo galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo grįžimo namo dienos ir turėti nors viena laisva puslapi vizoms. 
Paso duomenys (paso numeris, išdavimo data ir galiojimo laikas) turi būti užpildyti rezervuojant kelionę.

Vizos
 Išduodama atvykus į Antananarivo oro uostą, 30 dienų laikotarpiui kainuoja apie 35 EUR.