Per Dakaro kopas

Egzotinės kelionės | 0 comments

Pažintinė kelionė „Per Dakaro kopas“ nuo 1168 eur
Skrydis iš Varšuvos, kelionės trukmė 7 nakvynės
Kelionės visos datos patvirtintos:
 

2024 02 16 – 02 24 1673eur

2024 02 23 – 03 02 1458eur

2024 03 08 – 03 16 1486eur

2024 03 15 – 03 23 1536eur

2024 03 22 – 03 30  1403eur

2024 03 29 – 04 06 1386eur

2024 04 05 – 04 13 1379eur

2024 04 12  – 04 20  1441eur

2024 04 19  – 04 27 1415eur

2024 04 26 –  04 05 1624eur

 

daugiau datų teiraukitės rasa@esrosturas.lt

 
Programoje: Dakaras * baobabai, dykumos ir krūmokšniai * Gorė sala – praėjusios epochos istorija * Rožinis ežeras – antra Negyvoji jūra * Afrikos džiazo sostinė – Sen Lui * pasivaikščiojimas su liūtais * pelikanai, flamingai ir retos bezdžionių rūšys- vietinių turgų lankymas
 

1 diena
Susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste. Atvykus, pervežimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė Bandžulyje.

2 diena
Po pusryčių vyksime į uostą iš kur keltu per Gambijos upė pasieksime Barą (Barra). Kelto belaukiant turėsime puikią galimybę apsidairyti ir pamatyti tikrą Afrikos folklorą. Keltas tai pagrindinis susisiekimo būdas tarp šiaurės ir pietų. Šitaip gabenami ožkos, kupranugariai, naminiai paukščiai, vaisių krepšiai, bei kiti daiktai.  Pamatysite ir moteris, tiesios kaip stigos, ant savo galvos nešančius didžiulius krepšius pilnus gėrybių ir jų nuostabias spalvotas tradicines sukneles – buobuo. Tęsiame kelią į Senegalą. Kirtus siena apsilankysime Fathala rezervate, kur turėsite galimybę pasivaikščioti su Liūtais (pageidaujantiems už pap. mok. 50EUR/asm.) Atvyksime į mažą kaimelį Salumo upės deltoje. Tai viena iš gražiausių Senegalo vietų įtraukta į UNESCO sąrašą. Salumo upė teka tarp mangrovių miškų, kuriuose slepiasi daugybė vandens paukščių rūšių. Laisvas laikas, kurio metu galėsite paplaukioti valtimi ir pasivaikščioti baobabų miškuose. Vakare pageidaujantis galės pasigrožėti  tikrų paukščių spektakliu, stebėti kaip nakčiai suskrenda paukščiai į savo lizdus. (25EUR/asm). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. (Maršrutas 70 km).

3 diena
Po pusryčių išvyksime į Sen Lui (Saint Louis) – buvusią šalies sostinę ir antrą pagal dydį Senegalo aglomeraciją. Miestas įkurtas netoli Mauritanijos sienos.  Kažkada Sen Lui buvo svarbiausias Prancūzijos kolonijos miestas  ir iki šiol atlieka svarbų kultūrinį vaidmeni. Tai afrikietiškas „Naujasis Orleanas“ – džiazo sostinė, kurioje vyksta svarbiausias šio žanro festivalis. Kolonijiniu laiku miesto pastatai įtraukti į ,,UNESCO“ sąrašą.  Apie Sen Lui tiltą sklando legendos, sakoma, kad jis buvo sukonstruotas paties Gustavo Eifelio, žymiosios Paryžiaus „vizitines korteles“ statytojo. Ar tai tiesa? Sužinosite ekskursijos metu. Atvykimas į viešbutį vakarenė ir nakvynė. (Maršrutas apie 280 km)

4 diena
Po pusryčių aplankysime Džudžo nacionalinį paukščių draustinį (Djoudj National Bird Sanctuary). Tai trečias pagal dydį ornitologijos rezervatas planetoje, įsikūręs vos 60 km nuo Sen Lui. Tai pelikanų, kormoranų, ibių ir kitų paukščių karalija. Čia gyvena daugiau kaip 400 paukščių rūšių. Eksursiojos metu praplauksime valtimi vienu iš Gambijos upės intakų, ir taip iš arčiau pamatysime vandens paukščių gyvenimą. Priklausomai nuo pauksčių migracijos ir vandens aukščio, ekskursija į nacionalinį parką gali būti pakeista į esantį apie 60km. nuo Sen Lui – Lang de Barbari nacionalini parką (Parc National de la Langue de Barbarie). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sen Lui. (Maršrutas apie 120 km)

5 diena
Po pusryčių vykstame į Dakarą, Senegalo sostines link. Pakeliui pamatysime nuostabius baobabus. Šie didingi medžiai ne tik šalies simbolis, bet ir labai naudingi buityje (naudojama šaknys, lapai, vaisiai), o vieta kur jie užauga, laikoma tarsi stebuklinga. Trumpas sustojimas prie vieno iš seniausių šiame regione egzempliorių. Po pietų pasieksime ypatingą ežerą – Rožinį ežerą (Lac Rose)– antra Negyvoji jūra. Jo 1l. vandens yra net 380gr. druskos, kuri neleidžia įprastai plaukioti, bet užtat išlaiko kūną patogioje sedenčioje padėtyje. Ežero spalva, gaunama dėl jame gyvenančių mikroorganizmų, o atspalvis priklauso nuo saulės spindulių krytimo kampo. Iš šio ežero yra išgaunama druska, tiesa jos išgavimo būdas gali pasirodyti keistas.  Vyrai išplaukia į ežero vidurį ir semia ežero vandenį į valtį, kartais iki valties krašto lieka tik 1cm., grižus į krantą visa šeima renkasi prie valtelės, rūpinasi esančios druskos išdžiovinimu, supakavimu ir pardavimu. Šios druskos užtenka beveik visai vakarų Afrikai. Ežeras apsuptas fantastiškomis smėlio kopomis, kurios pereina į nuostabius vandenino paplūdimius. Neseniai čia pat vyko visus pasaulio žiūrovus sutraukiantis PARYŽIUS – DAKARAS ralis. Pasivažinėsite visureigiais dykuma, be jokio kelio. Trasa veda per šio purpurinio ežero krantus ir per kopas pasiekia Atlantą. Emocijų audra garantuota!  Apgyvendinimas Lac Rose apylinkėse, vakarienė ir nakvyne. (Maršrutas apie 270 km)

6 diena
Po pusryčių eksursija po Dakarą (Dakar). Tai miestas, kuriame susimaišo ne tik daug architektūrinių stylių kolonijinis, tikros Afrikos priemiesčiu bei europietieški pastatai, bet ir gyvenimo stilius. Šalia didingų kolonijiniaus stiliaus muziejų, gali įsikurti spalvingas, koloritinis afrikietiškas turgus, po atvirumi dangumi. Pamatysime Prezidentūrą, katedrą, nepriklausomybės aikštę. Senegalo gyventojai, labai svetingi, visą laiką besišypsantys žmonės, širdingai priimantys turistus. Antroje dienos pusėje trumpa ekskursija keltu į Gorės (Goree) salą. Ši sala patenka į UNESCO sąrašą ir yra viena svarbiausių istorijos paminklų Afrikos gyventojams. XVI a. iki XIX a. tai buvo pagrindinė vergų pervežimo bazių, iš kurios jie pasiekdavo kitą Atlanto vandenyno pusę. Ši sala matė daugybė tragedijų, kuomet žmonės buvo įkalinami, parduodami, vedami į laivus. Ši sala pritraukia daugybę lankytojų dėl gražios kolonijines epochos architektūros, pastelinės spalvos namelių ir neatpasakojamos atmosferos. Čia gyvena daugybė menininkų, ypač dailininkų, o laikas slenka lėtai ir melancholiškai. Aplankysime vieną iš vergų namų. Keliamės keltu atgal ir gražia promenada vykstame prie vandenyno esančios bronzines „Afrikos renesanso“ statulos (didesnės net už Niujorko Laisvės statulą). Grįžimas į viešbutį Lac Rose apylinkėse, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 60 km)

7 diena
Anksti ryte vykstame į Bandia rezervatą. Tai nuostabus Safaris specialiais visureigiais. Išvykos metu iš arti pamatysite žirafas, raganosius, zebrus, savanos buivolus, net kelias antilopių rūšis, hienas, ir kitą Afrikos fauną. Vakare grįžtame į Gambija. Vakarienė ir nakvynė netoli Bandžulio. (Maršrutas apie 230 km)

8 diena
Po pusryčių ekskursija po Bandžulį (Banjul), mažiausios Afrikos valstybes sostine. Aplankysime Etnografijos muziejų Katchikallyje, kuriame įsikūręs krokodilų rezervatas, Šv. Marijos bažnyčia, Triumfo arką, iš kurios atsiveria nuostabi miesto panorama. Didysis miesto turgus supažindins Jus su vietinių amatininkų darbais, kuriais galėsite ne tik pasigrožėti bei įsigyti. Laisvas laikas apsipirkimui.
Vakare pervežimas:
Išvykstančius namo – į oro uostą, iš kurio skrisime į Lenkiją.
Pasirinkę prasitęsti kelionę bus pervežti į savo poilsio viešbučius.

9 diena
Atvykimas į Lenkiją.

Įspėjimai!
Programos punktai gali būti pakeisti, ar sukeičiami vietomis.

Į kainą įskaičiuota
Užsakomasis skrydis su techniniu sustojimu/tiesioginis ; oro uosto mokesčiai; pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas, bei kiti pervežimai 18-20 asmenų autobusu su oro kondicionieriumi ir bagažine ant stogo, apgyvendinimas viešbutyje dviviečiuose kambariuose ( su galimybe pastatyti dar vieną sulankstomą lovą kambaryje) 7n. arba 14n.; maitinimas pusryčiai ir vakariene, plaukiojimas valtimi Djoudi parke, Safaris visureigiais, lenkų atstovo pagalba Varšuvos oro uoste; Lenkų atstovo bei vietinio atstovo pagalba Gambijoje ir Senegale kelionės metu; vietinis gidas, draudimas TU Europa (NNW, KL, ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 120EUR/ asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, kelto bilietai, būtini arbatpinigiai). Nuvykimas į/iš Varšuvos..

Apgyvendinimas pažintinio turo metu:
Viešbučiai ***
Kambariai: su patogumais, dviviečiai, turi vonios kambarius (dušas arba vonia, WC, rankšluosčiai, pagrindinis higienos rinkinys).
Maitinimas: restoranuose teikiami pusryčiai ir vakarienės panašaus tipo į mums artimus europietiškus patiekalus, tačiau galėsite išmėginti ir vietinės virtuvės patiekalus.

Viza
Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Pasas turi galioti dar 6 mėn. po kelionės grįžimo datos ir turėti vieną laisvą puslapį .
Pildant rezervaciją privalomai nurodykite paso numerį ir galiojimo laiką.

Skiepai
Skiepai nėra privalomi. Vietos, kuriose lankysimės nėra užkrėstos geltonosios karštinės (drugio) viruso. Tačiau WHO rekomenduojama pasidaryti profilaktinį skiepą nuo geltonojo drugio (viena injekcija – 10-iai metų). Išimtis klientams, atvykusiems iš užkrėstų šalių, tada skiepai yra privalomi. Senegalo, Gambijos ir Bisau Gvinėjos regionuose rekomenduojama antimaliarinė profilaktika (vaistai, rekomenduojame pasiimti repelentus su DEET, drabužius, dengiančius visą kūną, jie ypač pravers vakarais ir naktimis).