Svečiuojamės pasakų pasaulyje!

Tėrvetės gamtos parkas yra geriausia ir tinkamiausia vieta šeimai su vaikais. Kodėl?  Šis parkas netoli Lietuvos ir lengvai pasiekiamas. Tai 1000 ha miško teritorijoje, esantis parkas, Latvijos rašytojos Anos Brigaderės muziejus po atviru dangumi. Dar 1958 m. Tervetės eigulys Mikelis Kliavinis dabartinio Iršių sodo vietoje įrengė pirmus A. Brigaderei dedikuotus pėsčiųjų takus. 8-ojo dešimtmečio pradžioje skulptorius Krišjanis Kugra pastatė kelias A. Brigaderės pasakų veikėjų ąžuolo skulptūras. Nuo to laiko parkas vis plėtėsi ir jau nuo 2000 m. parką prižiūri AB „Latvijos valstybiniai miškai“. Šiame parke patiems mažiausiems parko lankytojams patiks Pasakų miškas, atrakcionų aikštelė ir Nykštukų miškas.

Nykštukų miškas – tai nykštukų pasaulis. Jie čia gyvena ir darbuojasi. Na, o parko lankytojai vaikai gali užsukti į svečius pas nykštukus ir pamatyti, kokiuose būstuose jie gyvena. Į kai kuriuos namelius lengvai gali užsukti ir suaugę parko lankytojai. Čia rasite ir kavinuke su saldumynais, ir mašinėles.

 

Pasakų miškas – apsilankę jame nenustebkite netikėtai išvydę pušimi ropojantį milžinišką vorą ar aukštyn kojomis kabantį šikšnosparnį. Būtent Pasakų miške reikėtų ieškoti ir paslaptingos raganos, kuri savo trobelėje verda stebuklingą vaistažolių arbatą. Čia galėsite paskraidyti ant raganos šluotos.

      

Pasakų miške vinguriuoja Miško motinos takas, palei jį įrengti spalvingi stendai ir skulptūras, kurie supažindina su procesais, vykstančiais gamtoje. Apsilankykite Žaliojoje klasėje – tai yra puiki galimybė pažinti miško draugus ir priešus, gyvūnų įvairovę ir sužinoti, kaip prižiūrėti ir išmintingai valdyti vieną didžiausių Latvijos turtų – mišką. Jei pavargsta kojos, galima pavažiuoti su Pasakų garvežiuku.

Ne tik gamtos draugams didelį pasigėrėjimą kelia pušų šilas, kurio seniausių medžių amžius jau siekia 300 metų. Pasigėrėti miško didybe padės vienas didžiausių medinių apžvalgos bokštų Latvijoje, iškylantis virš pušų viršūnių. Na o didesni lankytojai, gali išmėginti, kaip seksis Laimės žemėje keliaujant Oro takais – ant lynų įrengtoje trasoje.

 

 

Gamtos mylėtojai, gali aplankyti pelkę. Netoli Jūrmalos yra Didysis Kemerių saisto takas – populiariausias apžvalgos objektas Kemerių nacionaliniame parke. Atvykus, šalia pelkės yra įrengta stovėjimo aikštelė, wc, čia net prekiauja gėrimais ir ledais. Trumpų pasivaikščiojimų mėgėjai gali nueiti trumpąjį atstumą tiltukais (~ 1,5 km), o tiems, kurie pasirinks ilgesnį atstumą (~ 3,5 km), teks didesnis džiaugsmas – pasiekti apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsivers puikus vaizdas į pelkės kraštovaizdį, žvelgiant šiek tiek iš viršaus. Išbandėme abu takus, ir galime pasakyti, kad tikrai gražu ir mėgstantiems fotografuoti bus ką veikti šioje vietoje.