Gastronominis turas po Gruziją

Egzotinės kelionės, Karšta naujiena | 0 comments

1 diena

Skrydis į Tbilisį (Kutaisi). Čia jus pasitinka gidas-vairuotojas ir nuveža į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių išvykstama į Mtskheta (vienas iš seniausių Gruzijos miestų).

Ekskursija Mtskheta, kurios metu aplankomi vienuolynai ir katedros, kurios yra reikšmingi krikščioniškos architektūros paminklai Gruzijoje. Jie nulėmė kalnuoto Kaukazo, ypač Gruzijos, vienuolynų statybos architektūrinį stilių.

Svetitskhoveli yra Gruzijos ortodoksų bažnyčios patriarchalinė katedra, kuri tūkstantmečius buvo pagrindinė visos Gruzijos katedra. Jis įtrauktas į Pasaulio paveldo objektų sąrašą.

Samtavro vienuolynas – IV amžiuje pastatytas karaliaus Miriano.

Džvari – architektūrinių formų tobulumo požiūriu yra vienas architektūros šedevrų ir pirmasis Gruzijos pasaulio paveldo paminklas. Tai vieta, kur jungiasi dvi upės Aragvi ir Mtkvari

Čia, Mtskhetoje, aplankysime gruzinų valstiečių šeimą, kur sužinosite, kas yra tikras gruziniškas svetingumas. Čia surengsime gruziniškų vynų ir čačos degustaciją,bet iš pat pradžių susipažinsime su vynuogių kultūros ir vyndarystės istorija. Taip pat čia jūsų lauks gruzinų virtuvės meistriškumo kursai (kvapi duona „tonu“ ir gruziniški „snickers“ – churchkhela) ir nepaprastai skani gruziniška vakarienė. Tai pirmoji pažintis su Gruzijos nacionaline gastronomine virtuve, nepaliks abejingų.

Po pietų mūsų laukia ekskursija po Tbilisį.

Ekskursijos po Tbilisį metu aplankysime senąją miesto dalį – Narikalą (tvirtovės kompleksą Senajame Tbilisyje, nuo kurio bastiono atsiveria Tbilisio miesto panorama). Aplankysime Samebos katedrą – mūsų laikais pastatytą ir pagrindinę Gruzijos stačiatikių bažnyčios katedrą. Taip pat aplankysime Metekhi (XIII a.), Anchiskhati (VI a.), Sioni (XII a.). Aplankysime garsiąsias sieros pirtis Abanotubani mieste. Pasivaikščiosime Chardin ir Leselidze gatvėmis su daugybe restoranų, kavinių, butikų ir salonų. Turėsite galimybę pabandyti sustabdyti akimirką ir praleisti laiką prie kavos ar arbatos puodelio kompanijoje su gruziniškais saldumynais.

Vakare vakarieniausite Gruzijos nacionaliniame restorane.

Po vakarienės pervežimas į viešbutį.

3 diena

Ekskursija “Namų darybos vynas” – Kakheti

Po pusryčių, vyksime į Sighnaghi –vieną seniausių ir gražiausių miestų Kakheti. Išvyka į Bodbę ir apsilankymas senoviniame šv.Nino vienuolyne (IX-XVIII a.). Tolimesnė kelionė į Gurjaani, apsilankymas senoviniame XVII ir XVIII amžiaus vietinio vyno rūsyje, kuriame turėsite galimybę susipažinti su senosiomis vyndarystės tradicijomis, dalyvauti procese ir paragauti naminio vyno.

Taip pat dalyvausite darant „churchkhela“ – tradicinį delikatesą, gaminamą iš riešutų, graikinių riešutų ar razinų, suveriami ant virvelės, o paskui pamirkomi sutirštintose vynuogių sultyse ir išdžiovinami. Per pietus galėsite paragauti unikalios vietinės virtuvės patiekalų. Po pietų aplankysite žymaus XIX amžiaus gruzinų poeto princo Aleksandro Chavchavadze pilį Tsinandali mieste, kur galėsite pasivaikščioti nuostabiame sode, aplankyti vyninę ir paragauti vietinio vyno. Grįžimas į Tbilisį.

4 diena

Po pusryčiu važiuosime iki Kazbegio ir pakeliui aplankysime senovinį pilių kompleksą Ananuri (XVII a.) bei Gudauri – vieną žinomiausių Gruzijos slidinėjimo kurortų, esantį 2195 m aukštyje. Atvykimas į Kazbegi. Toliau aplankysime Švenčiausiosios Trejybės šventyklą (Tsminda Sameba) – šventyklą su kryžiumi, pastatytą XIV a. Ji yra aukštai ant kalno, 2170 m aukštyje Mkinvartsveri kalno (Kazbekas) papėdėje (5047 m), palei Gruzijos karinį kelią virš Gergeti kaimo. Norėdami patekti į kalną, kuriame yra Švč.Trejybės bažnyčia, turime papildomai išsinuomoti vietinius džipus – 8 USD asmeniui.

Pietums kviečiame į gruzinų svetingą šeimą, kurioje turėsite galimybę pagal gruzinišką receptą dalyvauti firminio gruziniško patiekalo Khinkali ruošime, kuris šeimai perduodamas iš kartos į kartą.

Grįžimas į Tbilisį. Naktis viešbutyje

5 diena

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių išvyka į Vardziją –miestą uolose. Miesto statyba priskiriama karalienei Tamarai. Galbūt kažkas buvo prieš tai, bet būtent su Tamara buvo sumanytas šis siurrealistinis požeminio miesto kūrimo projektas. Šiuolaikinė Vardzia yra kukli dalis to, kas buvo iš pradžių. 1283 m. žemės drebėjimas sunaikino didžiąją dalį komplekso. 1551 metais čia kažką sunaikino persai, o po 20 metų atėjo turkai ir vienuolynas nustojo egzistavęs. Po miesto apžiūros lauks pietūs.

Akhaltsikhe yra ant Potskhvovi upės krantų, 1000 m aukštyje virš jūros lygio. Senojoje miesto dalyje yra tvirtovė – Rabato rūmai, priklausę Achalcikės valdovams. Rabatas yra vienas didelis miestas mieste. Komplekse yra istorinės tvirtovės, bokštai, bažnyčios, celės ir mečetės. Taip pat modernios įstaigos – turizmo centras, restoranas, kavinė, suvenyrų parduotuvė, muziejus ir santuokos namai.

Šiandien dar aplankome Boržomi kurortą, kuris garsėja gydomaisiais mineraliniais vandenimis. Turėsite galimybę ne tik išbandyti gydomąjį vandenį, bet ir pasimėgauti Borjomi gamtos parko vaizdais.

Vakare važiavimas į Kutaisį. Nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

6 diena

Po pusryčių, Jūsų lauks ekskursija po Kutaisį, kur aplankysime Bagrati katedrą (XI a.) ir Gelati vienuolyną (XII a.).

Pasivaikščiosime po istorinį miesto centrą. Aplankykite Baltąjį tiltą, Puškino gatvę, Monplaisą, senąjį koledžo pastatą, miesto sodą. Toliau aplankysime Prometėjo olą, kuris yra antras pagal dydį Europoje. Urvas garsėja didžiulėmis salėmis, požeminiais ežerais ir upėmis. Turėsite galimybę paplaukioti laivu ir pasigrožėti nuostabiais urvo vaizdais. Urvas pavadintas Titano Prometėjo vardu, kuris, pasak legendos, buvo prirakintas prie netoliese esančios Chvamlio kalno uolos.

Pietūs Kutaisyje, kur paragausime tikrų Imeretijos chačapurių. Vakare pervežimas į Tbilisį. Naktis viešbutyje Tbilisyje.

7 diena

Pusryčiai viešbutyje ir laisva diena.

Galimos už papildomą mokestį 60 eur ekskursijos

8 diena

Pervežimas į oro uostą ir skrydis

 

Kaina kai keliauja grupė

vienvietis kambarys 1290 eur/asm

dvivietis 685 eur/asm

trečiam asm kambaryje 635 eur/asm

Turas vykdomas ir esant 1 asmeniui

kaina individualaus turo

vienvietis kambarys 1419 eur/asm

dvivietis 754 eur/asm

trečiam asm kambaryje 700 eur/asm

data pasirinktinai 2023 -2024 metai

į kainą įskaičiuota

 • visi pervežimai ir ekskursijos paminėti programoje. Keliaujant individualiai, dėl pervežimo iš Kutaisio oro uosto teirautis
 • viešbutis Tbilisyje ir Kutaisije su pusryčiais
 • įėjimo mokesčiai į lankomus objektus
 • gidas
 • pietūs Mtskheta + vyno ir Chacha degustacija + gruzinų virtuvės meistriškumo kursaip
 • pietūs Uplistsikhe + vyno ir Chacha degustacija + gruzinų virtuvės meistriškumo kursai
 • pietūs Kutaisyje
 • pietūs Kazbegyje + gruzinų virtuvės meistriškumo kursai
 • vyno degustacija Tbilisyje (4 rūsys)
 • vakarienė Tbilisyje restorane

Į kainą neįskaičiuota

 • skrydžio bilietai
 • kelionės draudimas