Užburiantis Zanzibaras

Atvėsus orams, geriausia ilsėtis ten kur šilta. O šilta Afrikoje- Zanzibare. Kraštas puikiai pritaikytas tiek norintiems patinginiauti ir pasilepinti saule smėlėtame paplūdimyje, tiek nuotykių Afrikos safaryje ištroškusiems keliautojams.

Bandau aplankyti nors keleta lankomiausiu Top vietų Zanzibare.

Visai netoli mano viešbučio – Jozani miškas – natūralus gamtos rezervatas, kuriame įkurtas vienintelis Zanzibare esantis nacionalinis parkas. Parke gyvena raudonos Colobus beždžionės, tai prie išnykimo ribos esančios beždžionėlės, kurios randamos tik Zanzibaro saloje. Šios beždžionės yra žinomos dėl savo raudono ir juodo kailio bei mažesnio dydžio. Paprastai jos gali užaugti iki 12 kg ir, palyginti su kitų rūšių beždžionėmis, skleidžia šiek tiek stipresnį kvapą. Štai kodėl daugelis vietinių jas vadina „nuodingomis beždžionėmis“ suahilių kalba.Jos dažniausiai valgo lapus, migdolus, vaisius, žievę, negyvas medienas, lapų ūglius ir kt.

Žinoma, be jų čia dar galima rasti ir kitos rūsies beždžiones (blue Sykes). Jos nėra nykstančios.

Šiame miške, be beždžionių, galima išvysti ir drambliuką (elephant shrews). Drambliukai yra maži ir pagal savo dydį atrodo kaip graužikai su pailgais snukiais (kaip drambliai). Šie gyvūnai minta įvairiais vabzdžiais, šimtakojais, kirminais, vabalais, skruzdėlėmis ir t.t.

Norintiems daugiau gamtos, rekomenduoju pasivaikščioti po mangrovių miškelį. Jei būsite atidūs, tikrai išvysite krabų!!!

 Sala, kaip ir jos sostinė, pavadinta tuo pačiu pavadinimu – Zanzibaru. Didžiausias šios sostinės išskirtinumas yra senamiestis, dar vadinamas Akmeniniu miestu. Tai į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas tikras Zanzibaro pasididžiavimas. Ši vieta geriausiai atspindi įvairių kultūrų mišinį, čia aptinkama arabų, portugalų, indų bei britų pėdsakų. Zanzibaro senamiestis tai tarsi muziejus po atviru dangumi. Dėmesio vertas ir Stebuklų namas, kadaise buvęs sultono rezidencija, šiai dienai veikiantis kaip istorijos ir kultūros muziejus. Apsilankę Zanzibaro sostinės pakraštyje, muzikos gerbėjai tikrai neliks nusivylę – čia vis dar stovi namas, kuriame gimė ir dalį vaikystės praleido žymusis grupės „Queen“ vokalistas Fredis Merkuris. Šiai dienai name veikia muziejus ir net yra galimybė pernakvoti dainininko kambaryje.

O vos 30 minučių valtimi nuo sostinės Zanzibaro ir galima atsidurti Čangu saloje, dar kitaip vadinamoje Kalinių saloje, kuri šiuo metu laikoma vienu įdomiausių šalies objektų. Ši vieta kurį laiką buvo kalėjimas nepaklusniems vergams, vėliau joje buvo apgyvendinami sergantys nepagydomomis ligomis ligoniai. Tačiau nepaisant niūrios šios vietos praeities, saloje šiuo metu įkurtas rezervatas saugantis milžiniškus sausumos vėžlius. Lankantis būtinai vežlius pamaitinkite kopūsto lapais.

Be vėžlių, saloje glaudžiasi ir duikeriai (Aders’ Duiker). Šis nykstantis miške gyvenantis žinduolis primena nedidelį elnią ir jį galima rasti visuose Zanzibaro miškuose. Gyvūnas tebėra labai nykstantis, ir manoma, kad jų liko tik apie 1400. Gyvūnas yra apie 30 cm ūgio ir gali užaugti iki maždaug 17 svarų svorio. Kailis paprastai būna nuo raudonos iki rudos spalvos, o aplink kaklą ir nugarą kartais gali šiek tiek papilkėti. Jie turi mažus ragus, kurių ilgis siekia apie 6 cm, ir plokščią nosį.

Žinoma, kaip be jūros… Zanzibare siūlomos ekskursijos į aplinkines salas, nardymo ekskursijos, kurių metu ne tik išvysite daug įvairių žuvyčių, jūros ežių bei pamatysite jūros žvaigždes. Kam nesinori nardyti, atoslūgių metu, paplūdimyje išvysite jūrų ežius, žvaigždes, krabus, bei kitus jūros gyventojus.

Taip pat Zanzibaras visame pasaulyje gerai žinomas ir kaip prieskonių sala. Dėl puikaus klimato čia gausu gvazdikėlių, muskato riešutų, cinamono ir pipirų plantacijų. Kartais nė neįsivaizduojame, kaip auga ir atrodo prieskoniai ar vaisiai, su kuriais savo virtuvėje susiduriame beveik kasdien. Jei norite išsiaiškinti kur auga pipirai, mangai, iš kur atsiranda citrinžolė ar kaip atrodo kvepiančiojo cinamono ar muskato medis, ar kiek laiko noksta ananasas – keliaukite į Zanzibarą ir patys viską pamatykite savo akimis. Tikrai neišdildomą įspūdį paliks apsilankymas vienoje iš daugelio saloje esančių prieskonių plantacijų.