Vaisiai Tailande

Vaisiai, kurių turėtumėte paragauti Tailande

Tailandas visame pasaulyje gerai žinomas ne tik dėl savo puikios ir didele įvairove pasižyminčios virtuvės, bet ir itin plataus vietinių egzotinių vaisių pasirinkimo. Keliaujant Tailande, mėgautis įvairiausiais tajų vaisiais galite ištisus metus. Nors ir labai dažnai juos čia sutiksite, bananus, apelsinus ir braškes palikite namams, o Tailande rinkitės ką nors mažiau įprasto. Specialiai Jums sudarėme pačių populiariausių vietinių vaisių, kuriuos turėtumėte išbandyti kelionės Tailande metu, sąrašą.

Mangas 

Tailande yra daug mangų rūšių. Oranžiniai mangai yra labai sultingi ir saldūs. Geltonieji mangai taip pat saldūs, tačiau jų tekstūra yra gerokai sausesnė. Kai kurie žmonės mėgsta valgyti neišnokusius žalius mangus, kurie yra itin rūgštūs. Vienaip ar kitaip, mangai yra tikrai gero skonio ir išskirtinio kvapo vaisius.  Tikrai turite išbandyti!

Cukrinis obuolys 

Cukrinis obuolys yra palyginti nedidelis vaisius, kurio žalia žievė yra kieta, o viduje slepiasi baltas minkštimas bei juodos sėklos. Vaisius yra saldus lyg saldusis kremas su obuoliais ar kriaušėmis, todėl kartais šis vaisius yra vadinamas kreminiu obuoliu. Cukrinį obuolį valgyti yra nesudėtinga, tiesiog perpjaukite pusiau ir valgykite. Taip gerokai paprasčiau nei bandyti jį nulupti. Tik nepamirškite išimti sėklų!

Durianas 

Vakariečiams dėl savo skonio ir savotiško kvapo Durianas ne visada yra priimtinas vaisius. Tačiau tajams tai yra visų vaisių karalius, o jų skonis daugeliui vietinių tikrai patinka, kaip ir tai, jog suvalgius šio vaisiaus užplūsta vidinė šiluma, lyg po gero raudono vyno taurės. Išbandykite patys, kad sužinotumėte, kaip yra iš tikrųjų.

Mangostanas

Mangostanas arba Mangostaninė garcinija yra Tailando vaisių karalienė. Vakariečiams šis vaisius yra gerokai priimtinesnis nei durianas. Vidinė vaisiaus dalis yra minkšta, balta ir sultinga. Jis kvepia itin skaniai, o skonis yra idealiai saldus. Išbandykite patys! Mangostano violetinė žievė yra kieta. Būkite atsargūs apipjaudinėdami ją, nes jei žievės sultys užtrykš ant drabužių, dėmės išliks tikrai ilgai.

 

Kertuotis (drakono vaisius) 

Kertuotis, geriau žinomas kaip Drakono vaisius, yra iš tikrųjų išskirtinai atrodantis vaisius. Minkštimas yra baltas su mažomis juodomis sėklytėmis. Jo skonis yra labai švelnus, panašus į vidutiniškai salstelėjusio agurko. Bet dažnai jis apskritai atrodo lyg beskonis. Šį vaisių valgyti geriausia perpjaunant jį pusiau.

 

Tamarindas 

Tamarindas yra tikra saldumo ir rūgštumo kombinacija. Paprastai jis rūgštus, tačiau ne taip, kaip laimas ar citrina. Minkštimas yra stipraus rūgštaus skonio, kuris papildomas aiškiai jaučiamu saldumu. Jis gali būti panaudojamas gaminant gėrimus ar saldainius.

Ličis 

Ličis kai kurių žmonių gali būti supainiojamas su longanu, kadangi jo skonis yra panašus, tačiau šis vaisius saldesnis ir sultingesnis. Vaisiaus išorė taip pat gerokai skiriasi, kadangi jo žievė yra ryškiai rožinė. Vaisiaus minkšta žievė lengvai atsiskiria nuo minkštimo.

Longanas 

Longanas yra šiaurinėje Tailando dalyje populiarus vaisius. Jo žievė yra ruda. Tuo tarpu viduje baltas saldus minkštimas ir didelis rudas kauliukas, kaip ir ličyje. Minkštimas yra sultingas, o jo skonis labiausiai primena ličį arba vynuoges.

Gvajava 

Gvajava yra vienas iš dažniausiai Tailando gatvėse sutinkamų vaisių. Panašaus kaip obuolys dydžio vaisius, kurio žievė šviesiai žalia, o minkštimas baltas su tūkstančiais mažų sėklyčių viduje. Šis vaisius saldus, o gerai išnokusios gvajavos tekstūra yra šiek tiek kreminė.

Kokosas 

Kokosas yra vienas iš pačių populiariausių vaisių šalyje. Jis ne tik plačiai naudojamas Tailando virtuvėje, tačiau kartu yra itin tinkama priemonė atsigaivinimui karštame ir drėgname Tailando klimate. Šviežias kokoso pienas yra puikus – lengvai salstelėjęs ir šiek tiek kreminis. Išbandykite jauną kokosą, jis bus saldesnis.

Rambutanas 

Rambutano vaisių yra labai paprasta pastebėti. Tai raudonas egzotinis vaisius, kurio paviršius padengtas žaliais plaukuotais spygliais. Rambutaną nulupus, pasiekiamas jo skaniai saldus ir lipnus minkštimas su kietu kauliuku viduryje. Rambutane yra didelis kiekis ląstelienos.

 

Rožinis obuolys 

Rožinis obuolys, kartais vadinamas vaškiniu obuoliu arba rožine kriauše, yra vienas iš vaisių, kurio tikrai pasiilgsite išvykę iš Tailando. Rožinio obuolio skonis ir tekstūra gali labai maloniai nustebinti. Vaisiaus tekstūra yra švelni, korėta ir sultinga. Primena įprastus obuolius, tik šiek tiek šis vaisius rūgštesnis. Galite jį valgyti visą, lupti šio vaisiaus nėra būtina.

 

Papaja

Papaja yra dar vienas plačiai žinomas vaisius. Jame gausu vitaminų A ir C bei kalcio. Yra du papajų tipai – saldesnis vaisius su geltonu vidumi ir žalioji papaja, kuri yra labai populiarus Tajų papajos salotų Som Tam ingredientas. Papajų nesunkiai rasite įvairiuose turguose, kadangi jos yra auginamos praktiškai visame Tailande.

Kininis svaidenis

Kininis svaidenis yra dar vienas vaisius, kurio turėtumėte paragauti keliaudami Tailande, nors jis ir nėra toks populiarus. Iš tikrųjų, gali būti pakankamai sudėtinga rasti jo įsigyti gatvėje. Šiame vaisiuje yra gausu antioksidantų, betakarotino ir likopeno. Jis pasaulyje žinomas kaip geriausias vitaminų, mineralų ir maistinių medžiagų šaltinis.

Santolas (indinio sandormedžio vaisius) 

Santolas yra egzotiškas tropinis vaisius. Jis apvalus ir savo dydžiu primena didelį obuolį. Minkštimas yra saldaus arba rūgštaus skonio baltas sultingas audinys su rudomis sėklomis. Tačiau šį vaisių gali būti ganėtinai sudėtinga valgyti, kadangi atskirti minkštimą nuo sėklų liežuviu ir dantimis yra ganėtinai sudėtingas triukas.

Naminė lansija arba Langsat

Naminė lansija yra populiarus vaisius tarp tajų. Dažniausiai jis valgomas šviežias. Jei vaisius šviežias ir išnokęs,  jo skonis yra saldus ir šiek tiek kartokas. Minkštimas yra tvirtai sulipęs su sėkla.

 

Pomelo (didysis greipfrutas) 

Nors pastaruoju metu pakankamai dažnai sutinkamas ir mūsų šalyje, Tailande pomelo yra populiarus vietinis vaisius. Pomelo yra vienas skaniausių tropinių vaisių. Vaisiaus minkštimas yra sultingas, saldus ir rūgštus. Nepamirškite vaisių pardavėjo paprašyti vaisių atverti, kadangi padaryti tai patiems kur nors gatvėje gali būti ganėtinai sudėtinga dėl storos vaisiaus žievės.

Gandarija 

Gandarijos vaisiaus forma yra panaši į mažo mango, tačiau skonis ir kvapas yra visiškai skirtingas. Žievės spalva yra lygi ir švelniai oranžinė. Gandarijos yra pigios Tailande ir nesunkiai jų galima rasti sezono metu. Šio vaisiaus ieškokite vaisių prekystaliuose gatvėse arba šviežių produktų turguose.

Salak (Snake Fruit) valgomoji salakpalmė

Vaisiai tamsiai raudonai-rudos spalvos, žvynuoti, šiurkštūs, nežymiai dygliuoti, primena gyvatės odą. Vaisiaus viduje yra kauliukas. Vaisiaus forma primena nedidelį ištemptą svogūną. Minkštimas kreminės-geltonos spalvos, saldus, aromatingas ir turi specifinį skonį. Vaisiuje yra taninas, kuris pašalina iš kūno visas kenksmingas medžiagas.

Marakuya

Yra dviejų rūšių pasifloros vaisiai. Dideli geltoni (greipfruto dydžio) ir mažesni purpuriškai violetiniai (citrinos dydžio). O šie, mažesni, laikomi šiek tiek toksiškais, tačiau tuo pat metu daug saldesniais, kvapniais ir sultingais, todėl populiaresni tarp turistų. Vaisius yra perpjaunamas, ir valgomas minkštimas.

 

Duonmedis  (jackfruit)

Visų pirma, jackfruit yra didžiausias vaisius pasaulyje, augantis ant medžių! Jo svoris gali siekti 30 ar daugiau kilogramų, o jo skersmuo gali būti iki 60 cm.Vaisius turi storą, spygliuota gelsvai žalią odą, todėl atrodo kaip durianas. Vidus geltonas, saldus, su neįprastu kvapu ir skoniu. Segmentai yra atskirti vienas nuo kito ir parduodami maišeliuose.

Kiek iš šių vaisių jau esate ragavę?