Kelionė po Uzbekistaną

Egzotinės kelionės

Uzbekija – tai dar viena paslaptingą istoriją turinti Azijos šalis, per kurią kadaise ėjo Šilko kelias. Tai ypač vaišingas kraštas, kuriame kiekvienas pasijaučia laukiamu, o egzotiška gamta, didinga architektūra bei senoviniai miestai abejingų nepalieka

Atkreipiame dėmesį, kad iš miesto į miestą keliausite traukiniais arba su vairuotoju. Tačiau ekskursijoms po miestą turėsite vietinį gidą – kiekviename mieste atskirai.

1 diena

Atvykę į Taškento oro uostą keliaujame tiesiai į viešbutį nakvynei ir poilsiui po ilgo skrydžio.Pusryčiai viešbutyje.11:00 Po vėlyvų pusryčių pradedame pirmąją pažintį su „akmeniniu miestu“ – taip miesto pavadinimas verčiamas iš tiurkų kalbos. Senojo ir naujojo miesto architektūra ir atmosfera atskleidžia Taškento išvaizdą iš skirtingų pusių. Ekskursija po Taškentą apima senovinę Khast Imamo aikštę su greta esančia medresa ir mečete, didžiulį rytietišką Chorsu turgų, Nepriklausomybės arką, teatro aikštę, kurią puošia puikus Alisher Navoi teatro pastatas. Taip pat bus galimybė pasivažinėti vietiniu metro ir pamatyti gražiausias Centrinės Azijos stotis.Vakare grįšite į viešbutį poilsiui ir nakvynei.

2 diena

Taškentas – Samarkandas greituoju traukiniu (2 val.)Ankstyvieji pusryčiai viešbutyje (arba pusryčių dėžutės).06:20 Pervežimas į geležinkelio stotį.07:28-09:42 Pervežimas iš Taškento į Samarkandą greituoju traukiniu Afrosiab.Atvykę į miestą savo įtemptą dieną pradedame senovinio ir modernaus Šilko kelio brangakmenyje – paslaptingas nefrito Gur-i-Emir mauzoliejus, Tamerlane kapinės. Vienas didžiausių lobių yra Registano aikštė, išskirtinis Temūro kūrinys, didžiulis minaretų, mečečių ir medresės. Toliau keliaujame į Bibi Khanum mečetę, nuostabų Shah-i-Zinda nekropolį ir senąją Ulugbeko, didžiausio musulmonų astronomo, observatoriją ir gretimą Ulugbeko muziejų.Nakvynė Samarkande bus pasirūpinta viename autentiškiausių miesto viešbučių.

3 diena

SamarkandasPusryčiai viešbutyje.09:00 Apžvalginės ekskursijos po neįtikėtiną Samarkandą tęsinys.Samarkande patirtos emocijos niekada nesibaigs čia būnant. Pirmoje dienos pusėje prieš išvykstant toliau grožėsimės vakarykščiais vaizdais ir susitiksime su kitais: pasakišku Afrasiabo muziejumi su garsiuoju muziejumi, kuriame yra unikalių Varakhsha paveikslų, ir Šventojo Danieliaus kapą – vieną iš vietinių šventovių.Po pietų mūsų laukia 20 minučių pervežimas į kaimą ir aplankys Konigil kaimą – vietą, kuri suteikia galimybę patyrinėti tradicinį šimtmečius patvirtintą Samarkando popieriaus gamybos iš šilkmedžio būdą. Be to, vietiniai mums parodys aliejaus ir miltų gamybos procesą senoviniais metodais.Po pietų grįžšite į viešbutį pailsėti.

4 diena

Samarkandas – Shakhrisabz keliu (150 km)Shakhrisabz – Buchara keliu (265 km)Pusryčiai viešbutyje.09:00 Susitikame ir su automobiliu išvažiuojate iš Samarkando. Kelias iš Samarkando į Bucharą šiandien bus kiek ilgas, bet jaudinantis, nes aplankysime gimtąjį Tamerlane miestą – reikšmingiausią Uzbekistanui istorinį asmenį, gimusį šiame mieste prieš beveik 700 metų.Apžvalginė ekskursija po Shakhrisabz apims: Dor-us Saodat memorialinį kompleksą, Dor-ut Tilavat ansamblį su greta esančia Kok-Gumbaz mečete ir Tamerlane tėvo mauzoliejumi, Ak-Saray rūmų griuvėsiais.Po pietų vykstame į Bucharą. O atvykus – apgyvendinimas viešbutyje šiek tiek pailsėti.Nakvynė viešbutyje.

5 diena

BucharaPusryčiai viešbutyje.09:00 Susipažinsite su gidu ir pradėsite tyrinėti Bucharą. Buchara užpildyta daugiau nei 900 istorinių paminklų, čia praleisime laiką aplankydami daugybę objektų ir klaidžiodami tarp senamiesčio gatvių. Šiandien mūsų dėmesys bus nukreiptas į Samanids mauzoliejų ir Bolo-Khauz mečetę. Toliau keliaujame į tvirtovės arką, senąją, daugiau nei 20 m aukščio citadelęPo pietų aplankysime Poyi Kalon architektūrinį ansamblį, kurį sudaro Kalono minaretas, Kalon mečetė ir Miri Arab Madrasah; Ulugbek Madrasah; Abdul-Aziz khan Madrasah, Lyabi Khauz kompleksas ir Prekybos kupolai – Coumpol Bazaar, kuris čia egzistavo nuo Didžiojo Šilko kelio laikų.Ekskursijos metu turėsime puikią galimybę pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis ir pasidaryti nepakartojamų nuotraukų.Vakare grįžimas į viešbutį. Poilsis ir nakvynė.

6 diena

Buchara – Taškentas greituoju traukiniu (4 val.)Pusryčiai viešbutyje ir išsiregistravimas.10:00 Susipažinsite su gidu ir vairuotoju. Šiandien tyrinėsime užmiesčio vietas, esančias už 30 minučių kelio automobiliu nuo Bucharos. Aplankysite šias šventas vietas: Bucharos emyrų Sitorai Mohi Khosa vasaros rūmus, Bakhouddin Naqshbandi ansamblį (svarbią musulmonų šventovę ir amžinos raminančios energijos vietą) ir Chor-Bakr nekropolį.14:40 Pervežimas į geležinkelio stotį.15:50-19:48 Pervežimas iš Bucharos į Taškentą greituoju traukiniu Afrosiab.Atvykus susitiksite su vairuotoju geležinkelio stotyje ir būsite pervežti į viešbutį.Grįžimas į viešbutį ir nakvynė.

7 diena

Taškentas, išvykimas. Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į tarptautinį oro uostą. Išvykimas

Tarptautinių geležinkelio ir aviabilietų tvarkaraštis keičiasi!

*Įsiregistravimo į viešbutį laikas yra 14:00, išsiregistravimas – 12:00.

Apgyvendinimas 3* viešbučiuose 740 eur, apgyvendinimas 4* viešbučiuose 799 eur/asm

Į ekskursijos kainą įskaičiuota:• apgyvendinimas minėtame viešbutyje DBL/TWN bendro naudojimo principu su ankstyvu įregistravimu atvykus 1 dieną- neįskaičiuotas kitas ankstyvas įsiregistravimas ar vėlyvas išsiregistravimas• Maitinimas visi pusryčiai viešbučiuose• Mineralinio vandens buteliai ekskursijos metu (1 l p/p per dieną)• Komfortiško pervežimo su profesionaliu vairuotoju paslaugos pagal programą:• Ekonominės klasės greitojo traukinio bilietas iš Taškento į Samarkandą• Ekonominės klasės greitojo traukinio bilietas iš Bucharos į Taškentą• rusakalbiai vietiniai gidai ekskursijoms po miestą

Į kelionės kainą neįskaičiuota: • Tarptautinių skrydžių bilietai • Vidaus geležinkelio bilietai• Įėjimo mokesčiai į visus minėtus objektus (- apie 50 USD, galima susimokėti vietoje)• Gėrimai ir alkoholiniai gėrimai• fiksuoto pietų ir vakarienės meniu priedai• Aukščiau nepaminėti pietūs ir vakarienės• Kelionių draudimas• Arbatpinigiai • Porterio paslaugos oro uostuose, stotyse ir viešbučiuose• Asmeninės išlaidos ir visos paslaugos, neįtrauktos į aukščiau pateiktą programą