Maljorka

Didžiausia Ispanijos sala Maljorka sužavi kiekvieną savo neapsakomu grožiu, šilta smaragdine jūra, kalnais, vynuogynais, alyvuogių giraitėmis, jaukiais miesteliais ir paslėptais paplūdimiais. Norite romantikos – rasite ją  čia, norite iki paryčių pašėlti klubuose – taip pat ne problema. Norėdama geriau pažinti šią salą, kelionės metu apsistojau keliuose kurortuose.

Tai gi – pradėsiu nuo pradžių. Mano pirmas kurortas, kuriame apsistojau, buvo Arenalis. Tai gyvybingas ir judrus kurortas, nutolęs apie 15 km nuo salos sostinės – Palmos. Arenalį ypač pamėgę vokiečių turistai. Čia rasite be galo daug viešbučių, kavinių, restoranų, parduotuvėlių ir naktinių klubų. Vakarais poilsiautojai mėgsta pasivaikščioti vaizdinga alėja, kuri apsodinta palmėmis ir ištisus kilometrus driekiasi palei pakrantę. Arenalis – puikus pasirinkimas atostogoms tiek pramogų ištroškusiam jaunimui, tiek ramesnį poilsį mėgstančioms jaunoms šeimoms su mažais vaikais.

Pirmiausiai ką aplankiau saloje – tai Playa de Formentor paplūdimį. Jis vienas gražiausių ir populiariausių paplūdimių, esantis šiaurės vakarų Maljorkoje, šalia Pollenca įlankos. Sunku surasti tinkamų žodžių nusakyti šio paplūdimio grožiui. Jį supa pušynai, kalnai, smėlis, o jūros vanduo skaidrus ir žydras tarsi smaragdas. Vietovė šalia šio paplūdimio gana prabangi: ketvirtajame dešimtmetyje šią vietovę poilsiui dažnai rinkdavosi  ne viena pasaulinio lygio įžymybė. Po poilsio prie jūros tikras malonumas pasiplaukioti laivu.

Formentoro pusiasalis – tai kerinčio grožio gamtos kampelis, kurį sergsti kalnai ir tankūs pušynai. Tai vieta, kurią vietiniai gyventojai  vadina visų vėjų susitikimo vieta. Kelias link Formentoro pusiasalio veda kalnais. Kylant į aukščiausią vietą, galima stabtelti ne vienoje apžvalgos aikštelėje, o jose – gėrėtis kvapą gniaužiančia panorama: didingais kalnagūbriais ir visa aprepiančia jūros platybe.

Sineu – salos centre esanti gyvenvietė. Tikriausiai visi sutiks, kad  pats geriausias būdas pažinti tikrąją Ispaniją – pasivaikščioti po jos kaimo turgų. Tai ilgą ir turtingą istoriją savyje sukaupęs turgus, kuris buvo pirmą kartą buvo rengiamas 1306 m. karaliaus Jaume II iniciatyva. Sineu mieste, kaip ir visoje Pla de Mallorca apylinkėje, žmonės nuo seno užsiiminėdavo žemės ūkiu ir gyvulininkyste. Nors iš pradžių Sineu turgus buvo vieta, skirta mainams ir prekybai, dabar tai yra daugiau tiesiog turistinė atrakcija. Kiekvieną trečiadienio rytą vietinės bažnyčios skvere veikiančiame turguje, galima nusipirkti vietinių gėrybių: vaisių, daržovių, prieskonių, sūrių, kumpių ir amatininkų dirbinių. Šis turgus garsus dar ir tuo, kad čia pardavinėjami gyvi naminiai gyvuliai.

Maljorkos urvai yra viena iš populiariausių lankytinų vietų, turistus viliojanti nuostabiais požeminiais ežerais ir milžiniškais stalaktitais bei stalagmitais. Maljorkoje atrasta daugiau nei 200 įvairaus dydžio urvų, tačiau tik nedidelė dalis atvira lankytojams. Aš pabandžiau aplankyti Drach urvus. Šis priešistorinis urvas yra Maljorkos rytinėje pakrantėje ir lietuviškai vadinamas Drakono urvu. Pavadinimas siejamas su sena legenda, kur minima, kad įėjimą į olas saugojo drakonas. Oloje yra vienas didžiausių požeminių ežerų pasaulyje, pavadintas Martelio vardu. Jo ilgis net 177 m. Specialiu apšvietimu  nušviesti stalagmitai ir stalaktitai, ežere su valtimis plaukiojantys ir klasikinę muziką grojantys muzikantai suteikia urvui įspūdingą grožį ir padeda kurti nepaprastą atmosferą.

Maljorkos Palmos pavadinimas kildinamas nuo romėnų II a.pr.Kr. įkurto miesto Palmaria, kurio liekanų galima aptikti po dabartinio miesto grindiniu ir pastatais. Kurį laiką miestas buvo maurų valdžioje, o XIII a. šiems pasitraukus, tapo vienu svarbiausių uostamiesčių ir prekybos centrų Viduržemio jūros regione. Mieste gausu lankytinų vietų, kurios tikrai vertos dėmesio. Aš pasirinkau apžiūrėti tik keletą. Gotikinė Palmos katedra stovi buvusios mečetės vietoje, kuri, savo ruožtu, iškilo vietoj romėnų šventyklos. Netoli katedros vingiuoja Arabų kvartalo gatvelių labirintas. Pagrindinės Palmos gatvės – Passeig des Born ir La Rambla.

Almudainos rūmai šiuo metu priklauso Ispanijos karaliui. Gotikinio stiliaus rūmai išlaikė ir arabiškų architektūros elementų, kadangi anksčiau čia buvo maurų tvirtovė, kuri buvo perstatyta karaliaus Jaume II.

Apžiūrėjusi Palmą kraustausi – į kitą kurortą. Magalufas – tai kurortas, nutolęs apie 15 km į vakarus nuo salos sostinės Palmos. Tai – gyvybingas kurortas, kuris ypač tinkamas jaunimui, kuriame daug kavinių, barų, naktinių klubų. Pagrindinis miesto naktinis gyvenimas verda aplink Punta Ballena gatvę. Čia rasite visų pašėlusio naktinio gyvenimo mėgėjų gerai žinomus Boomerang ar Bananas klubus, kuriuose groja house stiliaus muzika. Tačiau pats įspūdingiausias ir garsiausias Magaluf klubas – BCM Planet Dance. Tai didžiausias ir labiausiai pašėlęs klubas visoje Maljorkoje: geriausi pasaulio didžėjai, sunkiai žodžiais nusakomos dekoracijos, audringa atmosfera, plačiausias gėrimų ir kokteilių pasirinkimas,  fantastiški lazerių šou ir šviesos efektai. Be to, Magalufe vyrauja platūs paplūdimiai, kuriuose galima išbandyti pačias įvairiausias vandens sporto pramogas.

Dar viena vieta palikusi nepaprastai gerą įspūdį yra Sol Katmandu Park & Resort 4* viešbutis, kuris yra įsikūręs  apie 200 m iki Magalufo kurortinės zonos centro. Tai vienintelis Maljorkoje teminis viešbučių kompleksas, kurio teritorijoje yra Katmandu parkas. Parko teritorijoje yra interaktyvus namas aukštyn kojomis, 4D kinas, rodeo, mini golfas ir daug kitokių pramogų. Viešbučio svečiai šiame parke gali leisti laiką neribotai. Tai idealus variantas šeimoms su vaikais. Patiems mažiausiems yra įrengtas vaikų baseinas, vyksta pramoginiai renginiai, patogi parko zona. Nors viešbutyje ir negyvenau, bet išbandyti pramogas parke neatsispyriau. Rekomenduoju ir jums.

Maljorkos sala tęsiasi 100 km iš rytų į vakarus ir 75 km iš šiaurės į pietus. Ši vietovė labiau panaši į žemyną, o ne į salą. Poilsiautojus žavi itin įvairus salos kraštovaizdis ir gamta. Siera de Tramuntanos kalnuose galima gėrėtis tipiškais kalnų peizažais. Šioje, pačioje aukščiausioje salos vietoje, yra nenusakomo grožio miestelis Valldemossa,  apie 15 km nutolęs į šiaurę nuo salos sostinės. Miestą supa vaizdingi Tramuntana kalnai, todėl lengviausiai į miesto teritoriją patenkama iš pietų pusės. Gėlių dekoracijos, gerai prižiūrimi sodai, nedidelės kavinukės, seni pastatai ir gatvelės sukuria unikalią atmosferą. Didžiausia miesto atrakcija – Cartuja de Valldemossa – ant aukštų kalvų XIII a. pastatytas vienuolynas. Jame šiuo metu veikia šiuolaikinio meno muziejus.


Santa Ponsa – tai vos už kelių kilometrų į vakarus nuo Magalufo esantis kurortas, puikiai tinkantis mėgstantiems ramesnį poilsį. Santa Ponsa – tai vienas moderniausių kurortų, kuriame yra didelis ir platus tokio paties pavadinimo paplūdimys, pasižymintis puriu smėliu, skaidriu vandeniu ir sekliu krantu. Šiauriniame kurorto taške yra Playa de Castellot paplūdimys, kuris nusėtas smulkiu žvyru ir yra apsuptas uolų. Santa Ponsa – tai vieta ir tiems, kurie mėgsta vandens sportą, lauko tenisą ar golfą.