TENERIFĖ

Blog'as | 0 comments

Tenerifė – Ispanijos vulkaninė sala, didžiausia iš septynių Kanarų salų Atlanto vandenyne, prie Afrikos krantų. Į šią salą mane priviliojo čia vykstantis karnavalas, apie jį buvau girdėjusi, kad jis laikomas antru pagal populiarumą po Rio de Žaneiro karnavalo. Buvo smalsu pamatyti šį renginį pačios akimis.

Tradicinis, kiekvienais metais vykstantis salos sostinėje karnavalas, yra pati populiariausia salos šventė. 1980 metais šis karnavalas buvo paskelbtas „Tarptautinio turizmo fiesta“, o 1987 m šis karnavalas pateko į Gineso rekordų knygą už tai, kad 240 000 žmonių vienu metu visa naktį šoko Santa Kruzo gatvėse. Festivalyje išlaikytos visos senos tradicijos, pavyzdžiui, kostiumai, šou, paradai, masiniai šokiai bei linksmybės senamiesčio gatvėse ir skveruose. Į karnavalo karalienes pretenduoja pačios gražiausios ir ištvermingiausios merginos, nes kai kurie karnavaliniai kostiumai gali sverti net iki 10 kg. Karnavalo karalienė – tai savotiškas karnavalo simbolis, aplink kurį ir sukasi visas karnavalo veiksmas, kuomet karnavalas išsiveržia į miesto gatves ir prisipildo nesulaikomomis linksmybėmis, dešimtimis tūkstančių įvairiaspalvių kaukių, įspūdingais kostiumais, muzika, ugningais šokiais, ritmingai judančia procesija. Daugelis dalyvių pradeda šokti vakare, o baigia tik paryčiais. Savo apogėjų karnavalas pasiekia „Kavalkada“ vadinamo parado metu – tai didžiulis, spalvingas, nuotaikingas žygiavimas, lydimas fejerverkų, petardų bei šokių iki aušros. Parade dalyvauja bene visi salos gyventojai. Karnavalo užbaigimas – „Sardinės laidotuvės“– veiksmas kažkuo panašus į lietuviškas Užgavėnes. Milžiniška žuvis iš „papjė mašė“, simbolizuojanti besibaigiančios šventės dvasią, sudeginama iki pelenų. Tai komiškas, bet tuo pačiu ir graudus ritualas: vietiniai gyventojai ir atvykėliai atsisveikina su karnavalo linksmybėmis, kurių metu kelioms dienoms pamiršo savo kasdieninius rūpesčius ir įsisuko į nerūpestingą siautulį. Atsisveikina tam, kad po metų vėl galėtų pasveikinti atėjusį karnavalą.

     

   

   

Tenerifė – vulkaninė sala, kontrastingas landšaftas išraižytas kalnais, užgesusiais ar miegančiais ugnikalniais, o iš žemės gelmių kadaise išsiveržusi magma nudažė salos paviršių pačiomis įvairiausiomis spalvomis. Tas geriausiai matyti vykstant link Teidės ugnikalnio, bei į įspūdingu kraštovaizdžiu žavintį Maskos tarpeklį. Ši vieta dar visai neseniai buvo visiškai izoliuota nuo išorinio pasaulio, tačiau dabar jau prieinama turistams, kurie žavisi gyvenvietės neprieinamumu ir įspūdingo grožio kraštovaizdžiu. Lankant šią vietovę galite taip pat užsukti į Orotavos slėnyje esantį Ikod de los Vinos miestelį, kur turėsite progą aplankyti tūkstantmečius skaičiuojantį „Drakono“ medį (tai vienas seniausių medžių pasaulyje). Jo aukštis – 22 m, o kamieno apimtis storiausioje vietoje – 20 m.

   

Geriausi Tenerifės paplūdimiai plyti visoje saloje. Jie yra įvairiose salos vietovėse, o smėlis juose –  skirtingas. Tikriausiai visi pritartų, kad patys įspūdingiausi juodo smėlio paplūdimiai. Tai tikrieji paplūdimiai, kuriuose poilsį renkasi daugelis vietinių gyventojų. Juodo smėlio Tenerifės paplūdimiai dažniausiai randami atokesnėse vietose, kur nėra daug žmonių, todėl ten ramiai pagulėti, pasideginti ir pasigrožėti gamta tikrai galėsite. Geltonas Tenerifės paplūdimys – dirbtinis, skirtas turistams privilioti. Tokie paplūdimiai yra supilti iš Sacharos smėlio, kuris atgabentas į salą laivais.

   

Dar viena atrakcija – Puerto de la Cruz miestelyje įsikūręs žymusis Loro parkas, kuris skelbiasi dažniausiai turistų lankoma vieta Tenerifėje. Šiame parke yra apie 3500 gyvūnų, priklausančių apie 300 rūšių ir porūšių. Loro parkas turi vieną didžiausių papūgų kolekcijų pasaulyje. Taip pat čia pamatysite įvairių beždžionių, tigrų, jaguarų, aligatorių, iguanų, vėžlių. Didelė vandens gyvūnijos įvairovė: pingvinai, piranijos, egzotiškos žuvys, rykliai, rengiami pasirodymai su delfinais, orkomis, jūrų liūtais. Yra orchidėjų, kaktusų sodas, įvairių kitų tropinių augalų želdynai. Parkas ypač rekomenduojamas šeimoms su vaikais.